Piatok, 25. jún, 2021 | Meniny má TadeášKrížovkyKrížovky

Výhodu domáceho prostredia využili takmer všetky tímy

FUTBAL – II. TRIEDA SK. A: Líder tabuľky z Jakuba zaváhal a prehral v kvalitnom zápase na pôde Horných Pršian. Mičiná porazila Hiadeľ na vlastnom ihrisku rozdielom triedy.

Šalková B - Králiky 2:0 (1:0)

Zápas odohrávajúci sa na oboch stranách „bojového poľa“ lepšie vyšiel s chuťou hrajúcej Šalkovej. Pekné strely Parša boli výsledkom zohratej obrany a účinnej kombinácie stredopoliarov. Strelecké pokusy hostí niekoľkokrát bravúrne eliminoval Vraneš. Dvomi gólmi s cenou troch bodov sa v tomto dueli zapísal Poláček a obhájil tak postavenie Šalkovej v ligovej tabuľke.

Góly: 33. a 90. Poláček

ŽK: Poláček, Obuch

Pred 100 divákmi rozhodoval Rumanovský.

ŠALKOVÁ: Vraneš, Najdek, Obuch, Čtvrtníček, Dobrík Pa., Chovan Ma. (64. Bartek), Chovan Mi., Gajdoš (80. Dobrík Pe.), Kútik (45. Hrnčiar), Paršo, Poláček

KRÁLIKY: Vais, Pavlík Ja., Chabreček, Plavec, Pavlík Jo., Holmík, Faktor, Brašeň, Kormaňák (68. Chmelík), Lysina, Habányi (Dobrota)

Priechod B – Hronsek 2:1 (2:0)

Úvod zápasu patril jednoznačne domácej rezerve Priechodu. Ako prvý mal šancu Kováč, z priameho kopu namieril do brvna. Gól však nenechal na seba dlho čakať, keď v 20. minúte si spätnú prihrávku domáceho Baykova do vlastnej brány zrazil obranca Hronseku – 1:0. Dve minúty pred polčasom domáci zvýšili na 2:0, keď po úniku preloboval brankára Zvalo. V druhom polčase tempo hry upadlo. Dramatický záver však divákov neminul, keď sa Hronsek vrátil v 83. minúte do zápasu pekným gólom Sedliaka a v nadstavenom čase nastrelil dve brvná. Rezerva Priechodu si napokon víťazstvo ustrážila.

Góly: 19. vlastný, 43. Zvalo – 83. Sedliak

ŽK: Telek, Dzúrik – Martinec, Kumáček, Šabo

Rozhodoval Biely.

PRIECHOD B: Slobodník J. – Homola O., Heric, Chaban P., Slobodník Ma. – Baykov (46. Barát), Kováč, Telek (57. Dzúrik), Demian – Strečok, Zvalo (80. Kán)

HRONSEK: Meserschmidt – Martinec M., Piecka, Sedliak, Martinec, J. Šabo, Moravčík, Kumáček, Martinec M., Garaj, Piecka

Malachov – Dúbravica 0:2 (0:1)

V atraktívnom zápase mali celý čas prevahu aktívne hrajúci hostia. Ich húževnatosť im priniesla zaslúžené víťazstvo.

Góly: 20. Kováč, 65. Makan

Pred 30 divákmi rozhodoval Dráždik.

MALACHOV: Dvorský O. – Chmelík, Kučerák, Matejka (46. Kapusta (60. Sanitra)) Sečkár Rom., Daniš, Sečkár Rób., Andrejko, Uhrík (70. Dzúrik), Dvorský L.

DÚBRAVICA: Zátroch – Pinka, Zvorovenko, Havrla, Pančík, Borievka, Berky, Kováč (60. Makan) Maľa, Zachar (46. Habány), Mišečka

Nemecká – Ľubietová 3:1 (1:1)

Hostia zaskočili domácich aktívnou hrou, z ktorej vyťažili aj jeden gól. Nemecká sa dostala do zápasu až vyrovnávajúcim gólom Prosinu. V druhom polčase hrala aktívnejšie, vybojovala si pokutový kop a taktiež aj celkové víťazstvo.

Góly: 35. Prosina, 53. Pikula (11m), 80. Vančo – 18. Kolík

Pred 100 divákmi rozhodoval Dorčiak.

NEMECKÁ: Halgaš – Zeman, Kováč L., Leško (56. Bartoš O.), Kováč T., Haring, Klinčík, Rosina, Šrot (78. Múka), Pikula, Vančo

ĽUBIETOVÁ: Kohút – Sauka V., Urva, Hiadlovský, Kolík, Kandár, Jezný D., Zajac, Jezný A., Potančok (46. Grofčík), Sauka F.

Horné Pršany – Jakub 3:2 (0:1)

Vo vyrovnanom prvom polčase rozhodla chyba domáceho obrancu. Po druhom góle hostí sa domáci prebrali a v priebehu trinástich minút otočili zápas proti lídrovi z Jakuba.

Góly: 66. Murín, 73. a 79. Fraňo – 30. Kubacký, 50. Bielik

ŽK: Urgela

Pred 40 divákmi rozhodoval Kosec.

HORNÉ PRŠANY: Uhlík – Murín, Močári (80. Bliďák), Vajda, Orovčík, Rybársky, Fraňo, Urgela (70. Krnáč), Miartuš, Gepsta, Dobrota

JAKUB: Filadelfi – Gašparík, Rubint, Jeziorský, Vrbaj (76. Országh), Vajda, Porubský, Lipták, Kubacký, Bielik, Hamšík

Mičiná – Hiadeľ 5:0 (2:0)

Veterné počasie neprekazilo zápas domácim a s hráčmi z Hiadeľa si poľahky poradili. Ich prevaha na ihrisku sa pretavila v päť gólov.

Góly: 22. a 70. Kalpáš, 35. Saktor, 45. a 68. Martinec M. ŽK: Drmaj

Pred 100 divákmi rozhodoval Koctúr.

MIČINÁ: Krnáč – Považanec M., Považanec J., Hakel, Kalpáš, Kvasna (78. Bartošík M.), Paľa, Majer, Martinec, Saktor, Bartošík T.

HIADEĽ: Drmaj J. – Mlynarčík, Veis, Hudka (72. Brodek L.), Štefanovie Mar. (72. Čief), Brodek A., balík, Štefanovie Mir., Svintek, Drmaj P.

15. Ľubietová 16 3 1 12 21:59 10

Program 18. kola: 8.4. o 15.30 Hronsek – Tajov, Riečka – Mičiná, Hiadeľ – Strelníky, Jakub – Nemecká, Ľubietová – Malachov (ihr. Strelníky), Dúbravica – Šalková B, Králiky – Priechod B.