Utorok, 20. október, 2020 | Meniny má VendelínKrížovkyKrížovky

Súboj tabuľkových susedov vyznel lepšie pre Partizán

FUTBAL – IV. LIGA JUH: V poradí tretie jarné kolo prinieslo víťazstvá našich tímov, z ktorých zaujal najviac päťgólový debakel Podlavíc na účet Fiľakova a Brusna na úkor Štiavnických Baní.

Fiľakovo – Jupie B. Bystrica 0:5 (0:3)

V priemernom stretnutí sa ujali vedenia hosti dvomi rýchlymi gólmi Zehnala a J. Figúra. Podlavice boli aktívnejšie a pri objektívnom výkone rozhodcov súpera prakticky k ničomu nepustili. Po treťom góle hostí a vylúčení domáceho hráča pôsobilo Fiľakovo odovzdane a nič na jeho výkone sa nezmenilo ani druhom polčase. Hostia kolektívnym výkonom pridali ďalšie dva góly z kopačky Čoláka a pripísali si na svoje konto prvú jarnú výhru.

Góly: 10. Zehnal, 11. J. Figúr, 26. Žabka, 51. a 71. Čolák.

ŽK: Baran (Jupie). ČK: 43. Bari (Fiľakovo)

Pred 120 divákmi rozhodoval Košarník.

JUPIE: Burkuš – Nemec, Polák, M: Figúr (74. Rebek), Krnáč (62. Majling), Čolák, Baran, J. Figúr, Žabka (80. Veselovský), Rakyta.

Š. Bane – Brusno 0:5 (0:3)

Po začiatočnom oťukávaní hostia prevzali iniciatívu, čoho výsledkom bol vedúci gól v 7. min., keď po centri zakončil presne Chrenovský. Líder súťaže hral aktívne aj naďalej a po rohu v 23 min. zvýšil na 2:0 opäť Chrenovský. Domáci sa snažili odpovedať, ale Brusno im dobrou kombinačnou hrou nedovolilo ohroziť svojho brankára. V 38. min. zvýšil už na rozdiel troch gólov kanonier Púchy a gólová kanonáda domácich pokračovala aj v druhom polčase. Hetrik zavŕšil tretím gólom Chrenovský a potom sa zápas prakticky už len dohrával. Na konečných 0:5 upravil v 81. min. Belko.

Góly: 7., 23. a 47. Chrenovský, 38. Púchy, 81. Belko

ŽK: Paulík – 0.

Pred 130 divákmi rozhodoval Budáč ml.

BRUSNO: Gardošík – Giertl, Patráš, Vajda, Borbély, Kubát (56. Bošela), Belko, Sojak, Chomistek (82. Csabala), Chrenovský, Púchy (60. Švidraň)

Partizán Č. Balog – Málinec 3:0 (0:0)

V chladnom jarnom počasí sa stretli tabuľkový susedia a hostia sa predstavili ako dobre organizované mužstvo a Partitánu v prvom polčase veľa nedovolili. Veľkú šancu mali domáci už v 18. min., no peknú kombinačnú akciu zakončil nepresne Daxner. V 27 min. vystrelil spoza šestnástky Šavlík, no jeho strela skončila iba na brvne. Polčas sa tak skončil bez gólov. Do druhého dejstva vstúpili Baločania s cieľom čo najskúr streliť gól ,čo sa im podarilo v 51. min., keď sa po dlhom výkope brankára presadil Gašperan – 1:0. Druhý gól pridali v 68. min., keď nádherne trafil spoza šestnástky Kvietok – 2:0. V 85 min. sa rútil sám na brankára Gašperan, no netrafil presne a skóre zápasu uzavrel v 88 min. zo štandardnej situácie hlavou Medveď po Pečovského centri. Víťazstvo Partizánu je zaslúžené.

Góly: 51. Gašperan, 68. Kvietok, 88. Medveď

ŽK: Boháčik, Gašperan, Šavlík, Kvietok, Strelec.

Pred 200 divákmi rozhodoval Chudý.

PARTIZÁN: Hermanský – Pečovský, Daxner (67. Auxt), Turňa, Vozár (46. Kvietok), Medveď, Strelec (85. Pančík), Rusnák, Gašperan, Boháčik, Šavlík.

Hliník – Badín 1:2 (0:2)

Hráči Badína cestovali na ihrisko posledného tímu tabuľky s cieľom naplno bodovať. O svojom víťazstve rozhodli v priebehu dvoch minút, keď sa najprv v 30. min. presadil Výlupok a v 32. Tužinský. Domáci vážnejšie ohrozili brankára Kubajdu až v druhom polčase, čoho výsledkom bol kontaktný gól v 51. min. Najtesnejšie víťazstvo si však už hostia ustrážili.

Góly: 52. Inyu - 30. Výlupok, 32. Tužinský

Pred 150 divákmi rozhodoval Hrmo.

BADÍN: Kubajda – Pánik, Kollár, Wilwéber (38. Masár), Sanitra, Výlupok, Lešták, Konder, Tužinský (68. Ľalík), Prikryl.

Ostatné výsledky 16. kola: Revúca – Divín 3:1, Kováčová – Poltár 1:0, Jesenské – B. Štiavnica 2:0.

14. Hliník 15 0 2 13 16:57 2

Program 17. kola: 15.4. o 15.30 Partizán Č. Balog – Fiľakovo (Šuška), Badín – Š. Bane (Kuba), Brusno – Jupie B. Bystrica (Verkin), Málinec – Jesenské, B. Štiavnica – Kováčová, Poltár – Revúca, Divín – Hliník

1. Home (ale aj) Office
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  6. Zelená Bratislava
  7. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?