Piatok, 22. september, 2017 | Meniny má Móric

Z domácich bol najrýchlejší Libič

V sobotu sa bežala Banskobystrická stopa 2013.

Uplynulú sobotu sa konalo tradičné podujatie v behu na lyžiach – Banskobystrická stopa 2013. Organizátor pretekov bolo športové združenie Nonstop beh v spolupráci s obcami Malachov, Horné Pršany, Králiky a mestom Banská Bystrica.

Organizátori pripravili pre všetkých zúčastnených nádhernú trať v dĺžke 23 kilometrov vedúcu pohorím Kremnických vrchov zo štartom na Horných Pršanoch a cieľom v bežeckom areáli na Králikoch.

Počasie prialo a tak nič nebránilo tomu, aby všetci podali optimálny výkon, či už to boli pretekári s ambíciou čo najlepšieho umiestnenia, alebo rekreační bežkári, ktorí si chceli vychutnať celú trať v pokojnejšom tempe.

Novinkou oproti predchádzajúcim ročníkom bolo, že sa bežali obe techniky. O pol jedenástej sa na trať vydalo 74 pretekárov klasickou a o hodinu neskôr 34 voľnou technikou.

V klasickej technike bol najrýchlejší Ján Holiga z KBL Martin (1:13:28 h.), pred druhým Michalom Jurčom z ŠKP Štrbské pleso a tretím Ľubomírom Kollárom zo ZVS Tatranská Štrba.

U žien triumfovala Katarína Krišicová z ŠKP Banská Bystrica za 1:29:07.

V pretekoch mužov voľnou technikou zvíťazil Richard Demeter z KBL Martin časom 1:12:04, pred druhým Kamilom Vyhničkom z Považskej Bystrice a tretím Jánom Tomahoghom z Turčianskych Teplíc.

Najlepší z domácich pretekárov bol na štvrtom mieste Maroš Libič (IŠK BB) časom 1:15:16 h., ktorý po pretekoch povedal: „Hneď po štarte nasledovalo dlhé 10 kilometrové stúpanie, ktoré preverilo aj zdatných pretekárov. Našťastie v tomto stúpaní sa mi podarilo držať krok s najlepšími a potom už len stačilo pokračovať v dobre rozbehnutom preteku. Bola to dobrá previerka pred Bielou Stopou, ktorá sa uskutoční na Skalke už o týždeň. Celé podujatie bolo dobre zorganizované, usporiadatelia boli ústretoví. Je škoda, že ho nevedeli kúsok lepšie spropagovať, lebo by si zaslúžilo vyššiu účasť.“

V kategórii žien bola najlepšia domáca pretekárka Lucia Kamenská z Marathon B. Bystrica, ktorá trať zvládla za 1:30:35.

1. V Banskej Bystrici dnes otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku Foto 15 369