Sobota, 23. september, 2017 | Meniny má Zdenka

Domáca palubovka ŠKP sedí

Basketbalisti po víťazstve s Komárnom zdolali doma ďalšieho súpera z čela tabuľky - Nitru.

Hosťujúci Anthony McClain pri jednom z trestných hodov.(Zdroj: Matej Libič)

ŠKP Banská Bystrica - EDYMAX SPU Nitra 94:82 (24:18, 20:22, 24:16, 26:26)

V zápase proti tretiemu tímu tabuľky sa chceli domáci basketbalisti vytiahnuť. Zápas sa začal vyrovnane. Ako prvý odskočili na rozdiel troch bodov domáci v 4. min. po koši Smajlagiča (9:6). V 6. min. najskôr domáci Gavran trojkou zvyšoval na 15:10 a z následného protiútoku nedokázal bodovať v ľahkej pozícii McClain. To donútilo trénera hostí Urbana vziať si oddychový čas.

No slová trénera hostí zrejme nepadli na úrodnú pôdu, pretože domáci stále udržovali svoj náskok a prvá štvrtina sa skončila výsledkom 24:18. Z domácich mal na svojom konte Smajlagič 9 bodov, u hostí strelecky dominoval desaťbodový Geiger.

Hneď v úvode druhej štvrtiny odskočili domáci zásluhou trojky Rendlu už na 9 bodov (27:18). V trinástej minúte už bolo 31:20. Hostia však ožili a šnúrou šiestich bodov znížili v 14. min. na 31:26 a v 16. minúte už bolo vyrovnané 33:33 po koši Cadota.

Domáci tréner so zobral oddychový čas, následne domáci odskočili o štyri body a tak aj tréner hostí Urban reagoval oddychovým časom.

Domáci však už rozdiel udržali a na polčas mužstvá odchádzali za stavu 44:40. Do tretej štvrtiny opäť vstúpili lepšie domáci, keď v 24. min. bolo po koši Smajlagiča 52:44. Tréner hostí si zobral ďalší oddychový čas, Nitra stiahla na rozdiel štyroch bodov, no domáci reagovali zlepšením streľby a v 28. minúte bol rozdiel desaťbodový (64:54).

Do prestávky domáci ešte zvýšili na 68:56. V poslednej časti hry domáci už priebeh zápasu kontrolovali a zvyšovali svoj náskok. V 35. min. bolo po koši Dorazila už 84:66.

Následne ožili aj hostia a v 38. minúte znížili na 90:80 po koši Geigera. V závere si domáci zápas postrážili a tešili sa tak z cenného víťazstva.

TH: 12/19 - 18/24, trojky 8 - 4, fauly 17 - 17

BB: Smajlagić 20 (3), Gavran 16 (1), Rendla 13 (2), Dorazil 12, Clemons 7 (1) (Janković 9 (1), Dahlman 9, Koczkás 4, Cvitanović 2, Körner 2)

NR: Geiger 24 (2), Cadot 18, Kovačevič 12 (2), McClain 9, Tomek 6 (Hašan 8, Kosa 5, Žvan 0)

Rozhodovali: Peter Ženiš, Roman Lamoš, Michal Šramko, TK: Viliam Koller

Ivan Kurilla (tréner Banskej Bystrice): „Verím, že toto víťazstvo potešilo hlavne Tibora Vasilka, ktorý dnes oslávil 70 rokov. Teší nás, že sme mu v dnešnom zápase pripravili takýto darček. Dnes sme zahrali veľmi dobre v defenzíve, dobre sme doskakovali a všetci hráči, ktorí prišli na ihrisko hrali tak, ako si to predstavujem. Bolo to naše veľké a dôležité víťazstvo.“

Ľubomír Urban (tréner Nitry): „Dnes mám ja hodnotenie zápasu zľahčené, pretože tento zápas nemal nijakú zápletku. Od prvej minúty Bystrica ukazovala lepšiu hru, lepší pohyb, z toho pramenili ľahké koše a udržiavala tak vedenie počas celého zápasu. My sme neboli schopní spôsobiť tú zápletku, hoci sme sa o ňu pokúšali, no naša snaha bola veľmi naivná. Tento zápas mal len jeden scenár a to bola dobrá hra domácich.“

1. V Banskej Bystrici dnes otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku Foto 5 889