BANSKÁ BYSTRICA. O post predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja sa v novembrových voľbách chce uchádzať aj líder Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba.
Potvrdil to dnes pre agentúru SITA s tým, že sa chce pokúsiť priniesť ľuďom v kraji perspektívu na slušný život.
Ľudová strana Naše Slovensko chce v regionálnych voľbách postaviť aj kandidátov na poslancov, a to vo väčšine okresov Banskobystrického kraja.
Kotleba chce kandidovať aj na post poslanca.
O post predsedu BBSK sa už Marian Kotleba uchádzal v roku 2009, vtedy ako nezávislý kandidát.
Už ako kandidát ĽSNS sa v roku 2010 neúspešne uchádzal aj o post primátora Banskej Bystrice a post poslanca banskobystrického mestského zastupiteľstva.
Kandidoval aj vo vlaňajších parlamentných voľbách.
Okrem Kotlebu dosiaľ svoju kandidatúru ohlásili europoslanec a súčasný banskobystrický predseda Vladimír Maňka zo Smeru, poslanec Národnej rady Ľudovít Kaník z SDKÚ a Karol Konárik za SNS.