Dukla v Trnave neuspela

Po vylúčení Noska nedokázala udržať polčasové vedenie.

Po vylúčení Noska nedokázala Dukla udržať polčasové vedenie.

FC Spartak Trnava - FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (0:1)

Už v úvodnej minúte stretnutia musel zasahovať brankár Banskej Bystrice Rodinger po Procházkovej hlavičke. V 16. min sa Trnavčan Schranz rútil po ľavej strane, obhodil si vybehnutého brankára, ale Dionatan Teixeira odkopol loptu do bezpečia.

O desať minút opäť bol v akcii spomenutý domáci útočník, z hranice "malého vápna" nastrelil brvno. V 35. min sa podarilo skórovať hosťom: veľkú chybu Martina Tótha využil Pavol Jurčo. Tento hráč potom dokonca mohol pridať svoj druhý gól, Filipka však z desiatich metrov neprekonal.

Začiatok druhého polčasu priniesol červenú kartu po faule Noska na Schranza v pokutovom území, penaltu však Kamil Kuzma nepremenil. Trnavčania po zmene strán v rýchlej presilovke zatlačili súpera, ale defenzíva Banskej Bystrice dlho odolávala.

V 73. min striedajúci Vlasko tečoval Schranzov center, nie však efektívne. Presadil sa až v 77. min, keď center od Štepanovského usmernil k pravej žrdi - 1:1. Práve Vlasko sa následne stal hrdinom domácich fanúšikov: v 88. min pridal aj svoj druhý gól v tomto zápase - po priťuknutí od Hodeka spoza šestnástky zavŕšil obrat v prospech Spartaka.

Góly: 77. a 88. Vlasko - 35. Pavol Jurčo,

ŽK: 73. Maruško, 88. Vlasko - 63. Považanec, 66. Rodinger,

ČK: 46. Nosko

Rozhodovali: Vlk - Súkeníková, E. Weiss

Trnava: Filipko - Martin Tóth (70. Maruško), Adámik, Janečka, Ján Chovanec - Štepanovský, R. Procházka (59. Augustíni), K. Kuzma (59. Vlasko), E. Sabo - Hodek, Schranz

Banská Bystrica: Rodinger - Podstavek, Nosko, Dionatan Teixeira, B. Ľupták - M. Turňa, Brašeň, Faško (57. Savič), Považanec (78. Peňaška) - Slančík, Pavol Jurčo (50. P. Vajda)

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): "Sme vďační za tri body, hralo iba jedno mužstvo. Banskobystričania bránili počas celého zápasu, nebolo jednoduché prekonať dva defenzívne valy. Vlasko strelil dva neuveriteľné góly - jeden hlavou a druhý pravou nohou. Sme veľmi radi, že sa nám vydaril obrat."

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): "Mám pocit, že tento zápas sa inak ani skončiť nemohol."

1. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  2. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  3. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 11 009

Banskobystričan, ktorý pomáhal už pri testovaní v Bardejove: Musíme byť zodpovední k sebe aj iným

Dnes pomáha ako dobrovoľník v Banskej Bystrici na Pieninskej. Hneď zrána ich tam prekvapil milý odkaz na školskej tabuli.

Ako dobrovoľník sa zúčastnil aj testovania v Bardejove a dnes je opäť v akcii v Banskej Bystrici na Pieninskej.

Koronavírus Banskobystrický kraj: Sobotné testovanie sprevádza aj meškanie (minúta po minúte)

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.