Utorok, 16. október, 2018 | Meniny má Vladimíra

Basketbalisti jasne porazili Handlovú

Víťazstvom si Banskobystričania napravili chuť po sérii nepriaznivých výsledkov.

Maroš Rendla v akcii.(Zdroj: SITA)

B. Bystrica – Handlová 90:70 (28:17, 22:11, 18:27, 22:15)

Bodový účet zápasu otváral Jozef Vojtek a Handlovčania sa po ďalšom koši Lehmana dostali hneď v úvode do vedenia 4:0. Prvý kôš domácich prišiel z ruky Lowa, ktorý sa presadil spoza trojkového oblúka a chvíľu na to už Bystrica viedla 6:4. Handlovčania sa síce dostali k pomerne vysokému počtu striel, no úspešní neboli. Bystričania streleckú odmlku baníkov trestali rýchlymi protiútokmi a do konca prvej desaťminútovky si dokázali vytvoriť až jedenásťbodový náskok 28:17.

V druhej štvrtine domáci nadviazali na výkon z úvodného dejstva. Handlovčania túto časť odštartovali štyrmi zahodenými pokusmi, čím ponúkli domácemu celku možnosť vytvárať si pohodlné vedenie. Už po minúte hry svietil na ukazovateli stav 33:17 a prvé body hostí zaznamenal Veličkovič. Baníci ale pokračovali naďalej v streleckej mizérií, zahadzovali jeden pokus za druhým a ich bodové manko začalo rapídne narastať. Po polčase prehrávali na palubovke bystrického ŠKP 28:48 a tréner Smačko mal čo svojim zverencom v šatni dohovárať.

Po prestávke domáci upustili od herného prejavu z konca prvého polčasu, naopak Handlovčania spresnili streľbu a defenzívnu činnosť. Basketbalisti ŠKP si aj napriek tomu svoje dvadsaťbodové vedenie kontrolovali a nedovolili dostať sa zeleno-čiernym do tesnejšieho bodového závesu. Policajti si dvadsaťbodový dištanc udržali len do 28.minúty, kedy dovolili hosťom skorigovať a pred záverečnou desaťminútovkou viedli už iba o trinásť bodov, 68:55.

V záverečnej perióde sa Bystrica vrátila k zodpovednému výkonu a hostia, ktorí dohrávali bez svojej najväčšej opory, vyfaulovaného krídelníka Mrviša, nemali šancu domácim úspešne kontrovať. V závere siahli tréneri oboch tímov po hráčoch z lavičky a stretnutie, v ktorom bolo o víťazovi predčasne rozhodnuté, sa prakticky iba dohrávalo. Sekundu pred koncom viedla Bystrica 23-bodovým rozdielom, no so záverečným klaksónom kozmeticky upravil konečný stav na 70:90 trojkou Haviar.

TH: 26/18 – 19/14, fauly: 23 – 23, 5 faulov: Mrviš, trojky: 17/4 – 23/6, diváci: 550, rozhodcovia: Brziak, Karniš, Kiss.

ŠKP: Lowe 19, Žiak 16, Rendla 16, Dorazil 14, Vasilič 5 (Körner 11, Koczkáš 5, Cvitanovič 4, Petrič 0, Hintoš 0, Treml 0). Tréner: M. Grznár.

MBK: J. Vojtek 15, Gudzič 13, Mrviš 8, Veličkovič 5, Lehman 2 (Haviar 12, Galád 6, Židzik 5, Štorcel 4, Ridzoň 0, Kiss 0, P. Vojtek 0). Tréner: Ľ. Smačko.

Maroš Rendla (hráč Banskej Bystrice): „Konečne sme sa dočkali vytúženého víťazstva po predchádzajúcich neúspešných pokusoch zdolať súpera. Stalo sa tak hlavne vďaka kolektívnemu výkonu, dodržaniu taktických pokynov a vysokému nasadeniu. Dúfam, že týmto spôsobom hry sa budeme prezentovať aj naďalej a víťazstiev bude čoraz viac.

1. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu?
  2. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára!