BREZNO. Výnimočný duel spojený s autogramiádou majstrov slovenskej extraligy si mnohí nenechali ujsť.Exhibičné stretnutie zvolenského áčka s domácim tímom organizátori pripravovali už v decembri minulého roka ako vianočný darček pre všetkých Horehroncov. Ich plány však skrížila vysoká chorobnosť hráčov úradujúceho majstra, kvôli ktorej sa podujatie neuskutočnilo.
„Prišlo veľké sklamanie, pretože bol pripravený celodenný kemp pre hráčov, program pre fanúšikov a samozrejme večerná exhibícia. Vedenie HKM Zvolen sa však k tejto udalosti postavilo ako čestný a seriózny partner, ktorý vie dodržať slovo, čoho výsledkom bol náhradný termín,“ povedal manažér breznianskych Rytierov a autor tejto myšlienky Peter Šulej.
Podľa jeho slov bol prvou lastovičkou už minuloročný priateľský zápas, v ktorom sa stretli seniorskí hokejisti Brezna s extraligovým tímom zo Žiliny. „Podujatie si získalo veľa fanúšikov a priaznivcov a tak sme sa rozhodli, že by sme chceli v tejto aktivite pokračovať.“
Zvolenčania si schuti zastrieľali
Dostať úradujúceho majstra Slovenska do Brezna nebolo jednoduché, vzhľadom na prebiehajúcu sezónu a tréningové procesy. Mužstvo spod Pustého hradu však využilo poslednú reprezentačnú prestávku a vo štvrtok odohralo exhibičné stretnutie s domácim HK Brezno.
Zvolenčania sa najskôr stretli so svojimi fanúšikmi na autogramiáde a večer bez zraneného Jaroslava Obšuta a Petra Zuzina nastúpili na priateľský zápas proti domácim Rytierom. „Robíme to hlavne pre našu hokejovú mlaď, aby videli, aký je hokej na extraligových štadiónoch, čo sa ním dá dosiahnuť, aby videli svoje vzory a legendy hokeja na vlastné oči, mohli sa s nimi stretnúť, zatrénovať, porozprávať,“ vysvetľuje Šulej.
Zámer breznianskeho hokejového klubu sa neminul účinku, zápas totiž sledovala pekná divácka kulisa, dokonca celé hokejové rodiny. Po prvej tretine naskočili na ľad aj najmladší hráči Brezna a spolu so seniormi Zvolena sa postarali o príjemné spestrenie. Zmena prostredia a čerstvý horehronský vzduch možno prospeje aj obhajcom titulu, ktorí sa pred vrcholiacimi bojmi základnej časti extraligy pohybujú v strede tabuľky. Proti druholigovému súperovi z Brezna si v exhibičnom tempe schuti zastrieľali, keď sa skóre zastavilo na konečných 2:10. Treba športovo priznať, že to mohlo byť viac, nebyť dobrej vôle Zvolena. Záverečnú bodku za zápasom dali populárne samostatné nájazdy.
Poďakovanie skalným, motivácia pre mladých
Hokejový klub Brezno ako najväčšie športové teleso v meste v súčasnosti zastrešuje viac ako 200 aktívnych členov. Jeho vedenie sa snaží podnikať všetky kroky k tomu, aby sa klub rozvíjal a napredoval. Organizovanie podobných podujatí mu má k tomu dopomôcť a urobiť tak hokej v Brezne opäť divácky atraktívny.
„Robíme to pre priaznivcov hokeja, pretože nie je jednoduché robiť v dnešnej dobe hokej bez financií a keďže nemáme žiadneho generálneho sponzora, tak musíme držať klub z financií, ktoré nám poskytnú malé firmy či samotné fyzické osoby. A aj toto je forma, akou sa HK Brezno chce odvďačiť práve týmto ľuďom. No a v neposlednom rade samozrejme všetkým rodičom a fanúšikom, ktorí chodia do Arény na naše stretnutia a fandia nám, keď sa vyhráva, ale aj keď sa mužstvu nedarí,“ dodal Peter Šulej.
Podľa jeho slov bude klub v týchto aktivitách pokračovať aj naďalej, všetko však bude závisieť od ochoty vedenia tímov, ktoré budú chcieť do Arény v Brezne pritiahnuť. My veríme, že ich bude čo najviac.
Autor: Eva Šipošpvá