Piatok, 25. máj, 2018 | Meniny má Urban
Nájdete nás na webe

"Barani" predviedli zdrvujúci úvod

Hokejisti HC 05 Banská Bystrica porazili v piatom zápase Skalicu 5:0, keď všetky góly padli už v prvej tretine.

HC´05 Banská Bystrica - HK 36 Skalica 5:0 (5:0, 0:0, 0:0) - stav série 3:2

O výsledku rozhodla prvá tretina pod Urpínom, ktorú domáci vyhrali 5:0. Do vedenia mohli ísť už po 99 sekundách, v oslabení unikli Heizer s Handlovským, druhý menovaný aj poslal puk za Lipovského, ale do posunutej bránky, takže gól platiť nemohol. Bystričanov to mrzieť nemuselo, pretože gólostroj načal v presilovke Rapáč. Vo 8. min skóroval z ľavého kruhu do odkrytej časti bránky. V 12. min vystrelil od mantinelu Bambúch a Zigov teč pred Lipovským bol účinný - 2:0. Skaličania mohli odpovedať v tej istej minúte, no Kropáč z troch metrov mieril iba do Kalembu. V 15. min hrali ´barani´ ďalšiu presilovku a gólmana hostí nachytal z uhla Heizer. O 47 sekúnd neskôr už bolo 4:0, tentoraz strieľal od modrej Martin a puk dostal do bránky White. Lipovského nahradil Romančík, no aj ten kapituloval. V 19. min Hudec spoza vlastnej bránky našiel na útočnej modrej Luntera, ktorý sólo pretavil do gólu.

Ani na začiatku druhej tretiny nič nenasvedčovalo, že by Záhoráci mohli vystrčiť rožky. Prevahu mali domáci hokejisti, ktorí sa dostávali do šancí. Najprv sa preštrikoval pred bránku Veilleux, ale v koncovke úspešný nebol, po ňom to skúšal spred bránkoviska Lunter, ktorý netrafil odkrytý priestor súperovej svätyne. V 33. min išli do prečíslenia Lamper s Lunterom, no Romančík podržal svoj tím. Následne v oslabení stálo pri ňom aj šťastie, pretože Hudec strieľal do žŕdky a White netrafil odkrytý priestor bránky. V závere strednej časti prepukli u hráčov vášne, ale rozhodcovia neudeľovali tresty, hoci Lamper opúšťal ľad s krvavou tvárou.

V treťom dejstve sa už nič podstatné neudialo. Skaličania mohli korigovať nepriaznivý stav v 42. min Jankovičom, Kalemba bol proti. Vzápätí hostia nevyužili presilovku a v 48. min neuspel zoči - voči americkému gólmanovi v službách HC 05 ani Stieler. V závere sa vzájomne provokovali Veilleux s Lažom, ale namiesto bitky sa naskytla hosťom početná výhoda o dvoch hráčov v trvaní 43 sekúnd a následne aj 56 sekúnd, Skaličania ich nevyužili. Domáci gólman si napokon udržal čisté konto, Banská Bystrica sa v sérii ujala vedenia 3:2.

Góly: 8. Rapáč (Lepine, M. Hudec), 12. Zigo (Bambúch, James Martin), 15. Heizer (Kafka), 16. White (James Martin, Bambúch), 19. Lunter (M. Hudec, Rosandič)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík, Kubuš - Bednár, Snášel, 1705 divákov

Banská Bystrica: Kalemba - Lepine, Saracino, James Martin, Bambúch, Rosandič, Macháček, Kania - R. Konečný, White, Rapáč - Kafka, Heizer, Handlovský - Lamper, M. Hudec, Lunter - Veilleux, Zigo, T. Matoušek - Kadura

Skalica: M. Lipovský (od 16. min Romančík) - Vyrůbalík, M. Sloboda, Barák, Trška, Luža, L. Kozák, Srnec, T. Staňo - Obdržálek, R. Školiak, Kudrna - Šátek, B. Mráz, Kutálek - B. Jankovič, Stieler, R. Kropáč - M. Preisinger, T. Mikúš, Lažo

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): "Vyšla nám prvá tretina, ktorá viac-menej rozhodla o zápase. Ďalšie dve tretiny sme hrali zodpovedne zozadu, čo nám aj vychádzalo. Hráčom patrí vďaka za dnešný výkon. Predviedli, ako sa má hrať v play-off. Dúfame, že toto nasadenie nám vydrží aj pre zápas v Skalici."

Andrej Výboh (tréner Skalice): "Ťažko sa mi hodnotí zápas po takomto výsledku. Očakávali sme, že súper po dvoch prehrách u nás všetko vrhne do útoku. Hneď v úvodnej tretine sa to aj ukázalo. Domácich hráčov sme nepokryli, hrali jednoducho, efektívne a my sme prepadli vo všetkých činnostiach. V druhej a tretej tretine sa hra vyrovnala, ale nedokázali sme streliť gól. Bystričania boli lepší, podali vynikajúci výkon na čele s brankárom."

1. Nedocenený génius - prečo chýba v našich knižniciach?
  2. Nižšie náklady vo firme? Tri tipy, kde sa dá ušetriť
  3. Ako dlho trvá vybavenie hypotéky? Zopár dní, ale aj pár týždňov
  4. Dovolenka s deťmi v Egypte a tipy na overené hotely
  5. Trpký darček od vlády: prichádza nová 8 % daň z poistiek
  6. Vynovená OMV v Košiciach ponúka príjemnú atmosféru i nové služby
  7. Čo si myslia mamy youtuberov o tom, čo robia ich deti?
  8. Keď Slováci krotia morský vietor
  9. Volkswagen Touareg jazdí lepšie, než sme čakali
  10. Máte už program pre deti na túto sobotu?

Je jediným slovenským účastníkom. Bystrica začne Ligu majstrov proti obhajcovi

Do play off postúpia najlepší dvaja z každej skupiny.

Vodič zavinil na Fončorde nehodu, namerali mu vyše jedno promile

Polícia v Banskej Bystrici vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala dnes ráno pred 9. hodinou na ulici THK na sídlisku Fončorda.

Kultúrne leto otvoria Dni mesta, zavŕši ho Radvanský jarmok

Aj tento rok bude charakteristické pestrou paletou programov pre všetky vekové kategórie.

Mestský a krajský poslanec Igor Kašper tvrdí, že ho vydiera neznámy hacker

Krádež digitálnej identity má podľa Kašpera politické pozadie, podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa.

Premiéra: Jedinečná šanca pre všetkých vďaka Divadlu z Pasáže

Výnimočná autorská inscenácia s názvom „Daj mi šancu...” vznikla v réžii amerického tvorcu Steva Baileyho.