Z Nitry bez víťazstva

Hokejisti HC 05 neuspeli ani v druhom semifinálovom zápase na ľade Nitry.

V Nitre bolo pred Kalembom horúco.(Zdroj: TASR)

HK Nitra - HC ´05 Banská Bystrica 4:2 (1:1, 3:0, 0:1) - stav série: 2:0

Druhý semifinálový duel medzi Nitrou a Banskou Bystricou začali lepšie hokejisti spod Urpína, ktorých v 6. min po krásnej individuálnej akcii poslal do vedenia Veilleux. O dve minúty neskôr mohlo byť vyrovnané, avšak dravý Miroslav Kováčik dostal puk do siete rukou a gól nemohol platiť. Na zmenu skóre si museli diváci počkať až do 11. min. Nedisciplinovanú hru "baranov" potrestal pri presilovke piatich proti trom kanonier Roman Tománek a rozjasal domáce tribúny. Prostredná časť vyšla lepšie Nitre. V 23. min zaznamenal svoj prvý extraligový gól v tejto sezóne výborne hrajúci obranca Michal Novák, ktorý po utešenej strele od modrej čiary naklonil po prvýkrát v zápase misky váh na stranu Nitry.

Banskobystričania síce potom vyvinuli veľké úsilie aby svoje tesné manko vymazali, ale paradoxne boli to oni, ktorí opäť kapitulovali. V polovici zápasu poslal Tománek puk spoza Kalembovej svätyne do bránkoviska, kde následne svoj dôraz uplatnil Jozef Stümpel a domáci viedli o dva góly. V 36. min sa "corgoňom" naskytla ďalšia presilová hra o dvoch hráčov, ktorú využil nekompromisnou bombou od modrej obranca Peter König - 4:1. Do druhej prestávky už ďalší gól nepadol a to aj preto, že tvrdá strela Tomáša Chrenka skončila na žrdi hosťujúcej bránky, čo potvrdil aj videorozhodca.

Do tretej dvadsaťminútovky nastúpili "barani" s cieľom ešte so zápasom niečo urobiť. Už po 14 sekundách tretieho dejstva zažali malú iskričku nádeje. V presilovej hre si White vymenil puk s Michalom Hudecom a následne strelou pod brvno znížil na rozdiel dvoch gólov. V zostávajúcom priebehu si zverenci trénera Antonína Stavjaňu umnou hrou udržiavali svoj dvojgólový náskok. Necelé štyri minúty pred koncom sa hosťom naskytla zrejme posledná šanca vsietiť kontaktný gól. Presilovku štyroch proti trom ale nevyužili a o osude stretnutia bolo prakticky rozhodnuté. V závere sa ešte dosť nevyberaným faulom na domáceho kanoniera Tománka prezentoval Richard Rapáč, no na výsledku 4:2 sa už nezmenilo nič a Nitra pohodlne dokráčala k druhému semifinálovému víťazstvu.

Góly: 11. R. Tománek (Stümpel, Miroslav Kováčik), 23. M. Novák (T. Chrenko), 32. Stümpel (R. Tománek, J. Ručkay), 36. P. König (Stümpel, R. Tománek) - 6. Veilleux (T. Matoušek), 41. White (M. Hudec)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše: James Martin 5+DKZ za seknutie, Veilleux (obaja Banská Bystrica) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Lokšík - Tvrdoň, Výleta, 3229 divákov

Nitra: Kristan - Nádašdi, D. Milo, P. König, Ordzovenský, M. Novák, F. Kuzma, Hrazdíra, Ďurkech - J. Ručkay, Miroslav Kováčik, Bajtek - H. Ručkay, Stümpel, R. Tománek - M. Bača, T. Chrenko, Martin Segľa - Piačka, Lelkeš, R. Mráz

Banská Bystrica: Kalemba - Lepine, Macháček, James Martin, Bambúch, Rosandič, Kania - R. Konečný, White, Rapáč - Kafka, Heizer, Handlovský - Lamper, M. Hudec, Lunter - Veilleux, Zigo, T. Matoušek - Kadura

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Vstup do zápasu nám nevyšiel. Skoro sme inkasovali gól, čo nás trochu rozhodilo, rovnako ako aj provokácie zo strany hosťujúcich hráčov. Ďakujem svojmu tímu za predvedený výkon. Dnes sme to dokázali vyhrať hokejom."

1. Príloha pre všetkých školákov: Opäť v škole
  2. Prečo kupovať first moment na exotické destinácie už teraz?