Úradná správa č. 35
Správy zo sekretariátu
1. Žiadame futbalové kluby ŠK Hronec a FK Slovan Pohronská Polhora o predloženie kópie dokladu, ktorým uhrádzali marcovú faktúru za rozhodcov. Zároveň oznamujeme rozhodcom a delegátom, ktorí v marci viedli stretnutie vyššie spomenutým klubom, že až do preukázania platby futbalovými klubmi im nebude môcť byť vyplatená marcová výplata pre nedostatok finančných prostriedkov. Prípad FK Pohronská Polhora a jej neustálej platobnej nedisciplinovanosti dorieši Výkonný výbor na svojom zasadnutí dňa 14. apríla 2014.
2. Zároveň opakovane upozorňujeme futbalové kluby na včasné uhradenie elektronickej faktúry v systéme ISSF. Nenechávajte si platbu na posledný deň, budú veľkonočné sviatky a môže sa stať, že Vaša platba nabehne na účet SFZ až po nich, čo automaticky znamená zastavenú činnosť a odpočítanie bodov po skončení súťaže (článok 99/c a článok 103 SP)..
Športovo-technická komisia – predseda Peter Mazúch
1. Súhlasíme po vzájomnejdohode futbalových klubov s odohratím MFS 1. triedy starších žiakov 10. kolo Šalková - Heľpa dňa 19. apríla 2014 ( sobota) o 10,30 hodine na ihrisku FK Šalková.
2. Upozorňujeme futbalové kluby 1. triedy starších žiakov, že OFK Slovan Valaská odohrá všetky svoje domáce stretnutia v jarnej časti súťažného ročníka 2013/2014 v nedeľu o 10,30 hodine na pomocnom futbalovom ihrisku vo Valaskej za Hronom.
Disciplinárna komisia – predseda Karol Bubniak
D-I-82 Martin Citara 1149690 FK Lučatín, podrazenie súpera v gólovej situácii, podľa článku 45 DP s použitím článku 36/2a udeľuje DK disciplinárne opatrenie (DO) 3 stretnutia nepodmienečne od 9. apríla 2014. Poplatok 10 € bol zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry (MZF).
D-I-83 Ján Dobrík 1190794 FK Šalková B, zmarenie vyloženej gólovej príležitosti, podľa článku 45 DP udeľuje DK disciplinárne opatrenie (DO) 2 stretnutia nepodmienečne od 9. apríla 2014. Poplatok 10 € bol zahrnutý do mesačnej zbernej faktúry (MZF).
D-I-84 DK podľa článku 10 DP dôrazne upozorňuje rozhodcov: Miroslav Godál, Jaroslav Vozár a Miloš Mišány na dôsledné vypisovanie zápisov o stretnutí pod hrozbou disciplinárneho opatrenia. Rozhodca Vladimír Hikker – nerešpektovanie ustanovenia 119 a 76 písmeno J Súťažného poriadku. Opodstatnenosť resp. neopodstatnenosť námietky prináleží príslušnej odbornej komisii ObFZ, a nie rozhodcovi.
Žiadosti o zmenu trestu:
D-I-85 Miloš Babeľa 1182982 FK Heľpa, zostatok trestu 1 stretnutie nepodmienečne sa mení na 1 stretnutia podmienečne s účinnosťou do 30. júna 2014. Poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-I-86 Matej Martinec 1168272 FK Mičiná, zostatok trestu 1 stretnutie nepodmienečne sa mení na 1 stretnutie podmienečne s účinnosťou do 30. júna 2014, poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-I-87 DK odstupuje komisii rozhodcov rozhodcu Rastislava Kubančíka a žiada o predloženie návrhu DO podľa 63/1b DO v lehote do 16. apríla 2014.
D-I-88 Lukáš Gregor 1139303 FK Harmanec, za kopnutie súpera v prerušenej hre, podľa článku 49/1b DP DO 3 stretnutia nepodmienečne od 9. apríla 2014. Poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-I-89 Roman Habány 1076727 OZKT Králiky, podľa článku 37/3 DP DO 1 stretnutie nepodmienečne od 9. apríla 2014. Poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-I-90 DK v zmysle článku 16 odstavec 1 DP pozastavuje výkon funkcie vedúcej mužstva FK Harmanec Kataríne Slašťanovej 840709 na 4 stretnutia nepodmienečne od 9. apríla 2014. Poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-I-91 Peter Mazúch 680328 tréner FK Harmanec zákaz viesť mužstvo z lavičky náhradníkov po dobu 4 majstrovských stretnutí nepodmienečne od 9. apríla 2014. Poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-I-92 Daniel Kiedžuch 1109650 kapitán družstva FK Harmanec zákaz výkonu funkcie kapitána počas 4 majstrovských stretnutí nepodmienečne od 9. apríla 2014. Poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-I-93 DK v zmysle článku 16 odstavec 1 DP pozastavuje výkon funkcie vedúcemu mužstva OZKT Králiky Petrovi Dzúrikovi 790913 na 4 stretnutia nepodmienečne od 9. apríla 2014. Poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-I-93b Milan Plavec 750114 tréner OZKT Králiky zákaz viesť mužstvo z lavičky náhradníkov po dobu 4 majstrovských stretnutí nepodmienečne od 9. apríla 2014. Poplatok 10 e zahrnutý v MZF.
D-I-94 Ján Brašeň 1154758 kapitán družstva OZKT Králiky zákaz výkonu funkcie kapitána počas 4 majstrovských stretnutí nepodmienečne od 9. Apríla 2014. Poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-I-95 DK v zmysle článku 16 odstavec 6 DP predkladá Výkonnému výboru ObFZ Banská Bystrica na prerokovanie previnenie jeho člena a zároveň predsedu ŠTK Petra Mazúcha.
D-II-8 DK v súlade s článkom 31 odstavec 1 DP na základe zistených skutočností kontumuje MFS 2. triedy skupiny A 17. kolo Hronsek – Harmanec v prospech FK Hronsek (neoprávnený štart hráča hostí Gregora v zastavenej činnosti po udelení ČK). Priznávame 3 body a skóre 3 : 0 v prospech FK Hronsek. Poplatok 10 € bol zahrnutý do MZF (platca FK Harmanec).
D-I-96 Lukáš Gregor 1139303 FK Harmanec, neoprávnený štart hráča v zastavenej činnosti, podľa článku 53 odstavec 1 písmeno E udeľuje DK DO 1 mesiac nepodmienečne. Výkon trestu začne plynúť po uplynutí trestu za ČK v zmysle D-I-88. Poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-I-97 Katarína Slašťanová 840709 vedúca družstva FK Harmanec, Peter Mazúch 680328 tréner FK Harmanec, Daniel Kiedžuch 1109650 kapitán mužstva FK Harmanec – podľa článku 53 odstavec 3 DK ukladá menovaným DO 2 týždne nepodmienečne za umožnenie neoprávneného štartu hráča Lukáša Gregora v MFS 17. kola 2. triedy skupiny A Hronsek – Harmanec. Zákaz bude platiť po uplynutí trestov uvedených pod D-I-90, D-I-91 a D-I-92. Poplatok 10 € zahrnutý v MZF.
D-II-9 DK v súlade s článkom 64, odstavec 1 písmeno B ukladá klubu FK Sokol Nemecká DO podľa článku 64/4 DP pokutu 10 € za porušenie povinnosti vyplývajúcej z rozhodnutia Konferencie ObFZ (nevypísanie elektronického zápisu v 16. kole). Pokuta bola zahrnutá do MZF.
D-I-98 DK v súlade s článkom 64, odstavec 1 písmeno B ukladá rozhodcovi Jozefovi Zemanovi DO podľa článku 64/4 DP pokutu 10 € za porušenie povinnosti vyplývajúcej z rozhodnutia Konferencie ObFZ (nevypísanie elektronického zápisu v 16. kole). Pokuta nebude zahrnutá do MZF, ale bude stiahnutá zo mzdy rozhodcov..
Proti rozhodnutiu DK je možné sa odvolať podľa ustanovení tretej časti tretej hlavy DP, okrem 37/3, kde sťažnosť na odvolanie nie je prípustná.
Komisia rozhodcov – predseda Jozef Medveď
1. Upozorňujeme R na zasielanie Zápisov o stretnutí v papierovej forme (Mišány 2x, Godál Vozár, Hikker) a dôsledné a čitateľné vypisovanie všetkých prepísaných rubrík v zápise o stretnutí.
2. Upozorňujeme R na zasielanie orginálov Zápisov o stretnutí s podpisom kapitánov a vedúcich družstiev, nie ISSF zápis, ten treba vyplniť a uzavrieť v ISSF systéme (Bulla, Ivan Majer).
3. Žiadame R a DZ o označovanie Zápisov o stretnutí pre jednotlivé komisie v pravom hornom rohu zápisu (ŠTK, DK, KR a delegáti aj KDZ).
4. Nepredloženýzápis zo 16. kola: Matej Jastrab (Podkonice-Staré Hory), chýbajúci zápis z 15. kola Lučatín – Heľpa (Miloš Mišány).
Delegačný list č. 18
Keďže pondelok 21. apríla je štátnym sviatkom žiadame všetkých rozhodcov a delegátov zväzu, aby svoje zápisy o stretnutí z veľkonočného kola zaslali hneď v utorok do 12,00 hodiny prvou triedou, tak aby nasledujúci deň boli už k dispozícii odborným komisiám na prerokovanie.
I. trieda 18. kolo 20. apríla 2014 o 16,00
Hronec – Braväcovo (Belko – Štrba, Smoleň – Sitarčík)
T. Č. Balog – Staré Hory (Gajdoš – Mikloš, Dorčiak)
Osrblie – Jasenie SO (Petrík – Sáliš, Mišány – Piar)
Podkonice – Lučatín (Bulla – Majer M., Jastrab – Uhrín)
Nemecká – Valaská (Caban – Majer I., Majer F. – Prochádzka)
Poniky – Bacúch (Mišány – Dírer, Petrík – Piar)
Heľpa – Selce 1.mája 2014 o 16,30 (Jastrab – Rumanovský, Majer I. – Kotrán)
II. trieda skupina A 19. kolo 20. apríla 2014 o 16,00
Harmanec – Riečka (Rumanovský – Páleš)
Králiky – Malachov (Kalina – Marček)
Tajov – Horné Pršany (Zeman – Alberty, Ondrejka)
II. trieda skupina B 19. kolo 20. apríla 2014 o 16,00
Šalková B – Dúbravica SO (Majer F. – Majer I., Bulla)
Strelníky – Selce B-Baláže (Legíň – Hikker)
Hiadeľ – Mičiná (Rosenberger – Kubančík)
II. trieda skupina C 19. kolo 20. apríla 2014 o 16,00
Pohr. Polhora – Beňuš (Auxt – Sáliš)
Šumiac – Michalová (Bošeľa – Mereš)
Polomka – Brusno B (Godál – Pančík)
Mládežnícke stretnutia:
I. trieda starší žiaci 10. kolo 20. apríla 2014 o 14,00
Priechod – Jasenie (Ivanič)
Šalková – Heľpa SO 10,30 (Majer F.)
Beňuš – Valaská o 10,30 (Pančík)
Stretnutia riadené SsFZ:
III. liga dorast skupina JUH 18.kolo 20. apríla 2014 o 13,30
T. Č. Balog - Sliač (Mikloš – Gajdoš)
Autor: Obfz Bb