Vysoké víťazstvo ŠKP

Basketbalisti si na domácej palubovke poradili s poslednou Nitrou.

Tréner Blaho a jeho taktické pokyny.(Zdroj: PJ)

ŠKP Banská Bystrica – MBK SPU Nitra 91:62 (28:19, 19:18, 16:18, 28:6)

Basketbalisti ŠKP boli v zápase s poslednou Nitrou miernym favoritom a pokiaľ chceli reálne pomýšľať na play-off, museli tento domáci zápas zvládnuť. Úvodná štvrtina naznačila, že by sa im tento cieľ podarí naplniť a vypracovali si v nej deväťbodový náskok. Hostia z Nitry však hru v druhej štvrtine vyrovnali, náskok ŠKP sa nezvyšoval a na polčasovú prestávku išli domáci s náskokom 10 bodov.

Tretia štvrtina bola opäť vyrovnaná, hostia sa bodovo mierne dotiahli a tak diváci očakávali dramatický záver. Opak bol však pravdou, hostia sa v poslednej štvrtine úplne rozsypali, výsledkom čoho bolo nakoniec až nečakane vysoké víťazstvo ŠKP o takmer 30 bodov.

B. Bystrica: Körner 16 (3),Blagojević 12 (1), Biloš 10 (2), Moliva 7, Maree 4 (Žiak 18 (1), Munks 15 (1), Thomas 5 (1), Matagrano 2, Hintoš 2, Vojtek 0)

Nitra: Vido 22 (3), Ward 14, Irving 9 (1), Novysedlák 7 (1), Samek 2 (Kysela 4 (1), Jánošík 4, Ábel 0)

TH: 12/16 – 5/10, Fauly: 20 – 21, Trojky: 9/26 – 7/23

Rozhodovali: Brziak, Bohucký, Perečinský

Martin Blaho (tréner Banskej Bystrice): "Myslím si, že záverečný výsledok je trochu skreslený. Podarilo sa nám zvýšiť stav až v posledných minútach. Dovtedy sme mali dosť veľký problém sa od nich odlepiť na vyšší bodový rozdiel. Podarilo sa nám to až keď súper stratil koncentráciu. Sme šťastní za víťazstvo, ale neoslavujeme, keďže sú pred nami zápasy, ktoré by sme mali a aj chceli vyhrať."

Jarred Maree (hráč Banskej Bystrice): "Myslím si, že to bol viac-menej tímový výkon, počúvali sme trénera a manažment, čo od nás chceli počas týždňa a podarilo sa nám to splniť, sme šťastní za tú výhru. Musíme ďalej pracovať tvrdo a stabilne, sústrediť sa na každý detail v obrane, aj v útoku. Hrať ako tím, nezastaviť sa a napredovať stále."

Ľubomír Urban (tréner Nitry): "Tri štvrtiny a nejaké minúty v 4-tej štvrtiny sa hral dosť vyrovnaný basketbal. Potom sme sa, aj vďaka strateným loptám, totálne zrútili. Takže nakoniec takmer-30 bodové víťazstvo domácich."

Roman Vido (hráč Nitry): "Do 28 minúty sme držali s Banskou Bystricou krok. Dobrou obranou, posúvala sa lopta v útoku, mali sme voľné strely a bojovnosťou. Avšak na konci si niektorí naši hráči chceli spraviť štatistiky, prestali brániť, a natiahlo sa to zase na 30 bodov, čo si myslím, že vôbec nie je odraz celého zápasu."

Ostatné výsledky 17. kola: Prievidza – S. N. Ves 81:54, Svit – Komárno 91:93, Inter – Levice 118:75, Handlová – Karlovka 73:89.

10. Nitra 17 1 16 1171:1530 18

Program 18. kola: 3. 12. o 18:00 B. Bystrica – S. N. Ves, Nitra – Handlová, Levice – Svit, Komárno – Prievidza, o 18:30 Karlovka – Inter.

Program 19. kola: 6. 12. o 18:00 S. N. Ves – Handlová, Levice – Prievidza, Inter – Svit, o 19:00 Nitra – Karlovka, 7. 12. o 18:00 B. Bystrica – Komárno.