Úradná správa č. 33
Správy zo sekretariátu
Na seminári rozhodcov a delegátov ObFZ Banská Bystrica prijali jeho účastníci rozhodnutie, že podporia rozvoj mládežníckeho futbalu v našej oblasti sumou 400,00 €. Oblastný futbalový zväz v mene všetkých mladých futbalistov regiónu aj touto cestou vyslovuje poďakovanie rozhodcom a delegátom za dobrú myšlienku a aj jej okamžitú realizáciu.
Športovo-technická komisia – predseda Ivan Šimko
V dňoch 7. a 8. marca 2015 sa uskutočnil turnaj o Pohár predsedu ObFZ BB v skupine D na umelej tráve v Radvani. Výsledkový servis: ŠKM Savon Banská Bystrica – Šalková B 1:1, Dúbravica – Selce dorast 3:1, Savon B. Bystrica – Harmanec 0:2, Šalková B – Dúbravica 2:0, Harmanec – Selce dorast 2:1, Savon B. Bystrica – Dúbravica 1:0, Harmanec – Šalková B 0:4, Selce dorast – Savon B. Bystrica 2:2, Dúbravica – Harmanec 0:1, Šalková B – Selce dorast 6:0.
Víťazom skupiny D a postupujúcim družstvom na finálový turnaj do BB – Radvane je FK Šalková B.
Finálová skupina 15. marca 2015.
Postúpili do nej víťazi jednotlivých skupín. Program stretnutí: o 8,30 Šalková B – Nemecká, 9,45 Bacúch – Braväcovo, 11,30 stretnutie o 3. miesto (porazení z ranných stretnutí), 13,00 finále (víťazi raňajších stretnutí). Finále sme museli riešiť týmto spôsobom (tzv play-off), nakoľko sme limitovaní časom, keďže už od 15,oo hodiny sa hrá na tomto ihrisku dvojičková súťaž ligy dorastu (FK Jupie a Dukla).
Komisia mládeže – predseda Martin Majling
Zimný halový turnaj starších žiakov:
Víťazom turnaja sa stali starší žiaci CVČ Brusno. Druhé miesto obsadili chlapci ŠK Partizán Čierny Balog a na treťom mieste skončili žiaci OFK Slovenská Ľupča.
Na turnaji boli vyhlásení aj individuálne trofeje:
najlepší brankár: Martin VARGA – CVČ Brusno
najlepší strelec: Peter STRELEC - 12 gólov – Partizán Čierny Balog
najlepší hráč: Radoslav DULA - OFK Slovenská Ľupča
Viac o turnaji ako aj fotogalériu z neho môžete nájsť na webovej stránku ObFZ.
Disciplinárna komisia – predseda Karol Bubniak
Prerušené tresty počas zimnej prestávky v súťažnom ročníku 2014/2015:
Pavel Chamko 1238434 FK Braväcovo 1 stretnutia nepodmienečne,
Ján Nesteš 1140917 FK Dúbravica 6 stretnutí nepodmienečne,
Ján Nesteš 1140917 FK Dúbravica pozastavenie výkonu činnosti kapitána mužstva na 3 mesiace v období od 19. marca 2015 do 19. júna 2015,
Karol Rakyta 1197290 FK Selce 1 stretnutie nepodmienečne,
Peter Piliar 1180295 FK Jasenie 6 stretnutí nepodmienečne,
Peter Jendrál, 691208 FK Hronec – vedúci mužstva 2 stretnutia nepodmienečne,
Marek Žabka 1229439 FK Tajov 2 stretnutia nepodmienečne,
František Komora 700510 FK Jasenie – asistent trénera 3 stretnutia nepodmienečne,
Juraj Demeter 621004 FK Jasenie – asistent trénera 4 stretnutia nepodmienečne,
Martin Oravec 1154233 FK Brusno B DO 7 mesiacov nepodmienečne od 27. augusta 2014 do 26. marca 2015.
Všetky prerušené tresty platia s účinnosťou od 19. marca 2015 s výnimkou trestu Martina Oravca, ktorý sa počas zimnej prestávky neprerušoval.
V prípade odloženia prvých kôl futbalových stretnutí účinnosť trestu platí dňom odohrania prvého majstrovského súťažného stretnutia.
Odvolanie proti rozhodnutiu DK (okrem rozhodnutí podľa článku 37/3,5 alebo 8 DP) sa podáva na disciplinárnu komisiu ObFZ v lehote do 7 dní odo dňa oznámenia rozhodnutia disciplinárnej komisie (článok 84 odstavec 1 DP).
Delegačný list č. 14
I. trieda 14. kolo 22. 3. 2015 o 15,00
Hronec – Jasenie (Krupík – Kalina – Kotrán)
Osrblie – T. Č. Balog SO (Legíň – Krupík, Mereš – Kosec)
Jakub – Braväcovo (Bulla – Auxt, Bošeľa – Pecník)
Poniky – Podkonice (Majer M. – Dorčiak – Uhrín)
Brusno B – Selce SO (Majer I. – Majer F., Gajdoš – Sitarčík)
Strelníky – Lučatín (Dírer - Mereš – Prochádzka)
Nemecká – Valaská (Gajdoš – Godál – Piar)
II. trieda skupina A 14. kolo 22. 3. 2015 o 15,00
Hronsek – Králiky (Páleš - Ondrejka)
Staré Hory – Ľubietová (Sališ - Kubančík)
Tajov – Riečka (Legíň – Slabej – Kratochvíla)
Harmanec – Mičiná (Majer F. – Majer I. - Mišány)
Horné Pršany – Selce B-Baláže (Marček J. – Kováč)
Hiadeľ – Šalková B (Ivanič P. – Lakomčík)
Dúbravica – Savon (Ivanič A. – Hikker)
Stretnutia riadené SsFZ:
IV. liga dorast skupina D 14. kolo 21. 3. 2015 o 15,00
Heľpa – Halič (Auxt – Bošeľa)
I. LMŽ U-13, U-12 16. kolo 22. 3. 2015 o 10,00/11,30
Podlavice Badín – Podbrezová (Majer I. – Gajdoš)
Komisia R a DZ:
Náhradný seminár R a DZ ObFZBB sa uskutoční dňa 25. 3. 2015 od 15,30 v priestoroch ObFZBB. Zúčastnia sa ho všetci, ktorí sa nezúčastnili pôvodného seminára dňa 7.3. 2015.
Školenie nových záujemcov o funkciu rozhodcu sa uskutoční dňa 25.3. 2015 od 08,00-15,00 hod. v priestoroch ObFZBB.
Žiadame rozhodcov – študentov, aby obratom doručili na sekretariát ObFZ aktuálne potvrdenie o návšteve školy.
Zaraďujeme na nominačnú listinu R:
Martin Kováč – B. Bystrica, mob.: 0907/529 286
Miroslav Godál – Brezno, mob.: 0902/746 277
Leonard Snopko – Badín, mob.: 0907/ 490 823 – úspešné absolvovanie školenia
Róbert Badinka – Hriňová, mob.: 0915/385 884 – úspešné absolvovanie školenia
Zmena telefónneho čísla: Milan Bošeľa, mob.: 0917/186 093
Autor: Obfz Bb