Utorok, 21. november, 2017 | Meniny má Elvíra

Vyrovnané

Hokejisti HC 05 zvládli domáci zápas a o druhom finalistovi sa rozhodne v nedeľu v Nitre.

Zápas rozhodol v predĺžení Petr Kafka.(Zdroj: TASR)

HC '05 Banská Bystrica - HK Nitra 4:3 po predĺžení (2:0, 0:2, 1:1 - 1:0)

(stav série: 3:3)

Bystričanom vyšiel nástup do zápasu. Vďaka Tomášovi Zigovi a Petrovi Kafkovi viedli v 5. min 2:0.

Nitrania predviedli takmer identický kúsok v druhej tretine, keď v 23. min René Školiak znížil na 1:2 a o štyri minúty neskôr Lukáš Novák v presilovke vyrovnal. Bystričania v prostrednej časti hry spálili viacero dobrých príležitostí, ale Zigo či Kafka pred Lakosilom neuspeli.

V 29. min diváci na vypredanom bystrickom "zimáku" boli svedkami pästnej výmeny názorov medzi domácim Michalom Hudecom a hosťujúcim Filipom Bajtekom. Obaja po vzájomnej pasovačke vyfasovali okrem menšieho dvojminútového aj osobný trest na 10 min.

Dôležitý moment zápasu prišiel v 43. min. Po presnom pase Patrika Lampera sa do nájazdu dostal Kadura a šikovnou strelou pomedzi betóny prekonal Lakosila - 3:2. V závere tretej tretiny mohol vyrovnať Tománek, na druhej strane neuspel v nájazde Surový. Nitrania siahli k odvolaniu brankára a v power-play sa predsa len dočkali vyrovnania.

Sedemdesiatštyri sekúnd pred sirénou vyrovnal kanonier hostí Tománek, ale v predĺžení sa tešili Bystričania. Pred brankárom Nitrysa dostal k vyrazenému puku Petr Kafka a rozhodol.

Góly: 3. Zigo (Kafka), 5. Kafka (Heizer, Rosandič), 43. Kadura (Lamper, Čížek), 63. Kafka - 23. R. Školiak (F. Kuzma), 27. L. Novák (Tománek, Stümpel), 59. Tománek (J. Štefanka, L. Novák)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše: Zigo 10 min za napadnutie hokejkou, M. Hudec 10 min za údery - Bajtek 10 min za údery, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš - Rovenský, Korba, 2841 divákov

Banská Bystrica: Andersson (27. Corbeil) - Čížek, Rosandič, Gründling, Guimond, Kousalík, Bambúch, Jaborník - T. Surový, Handzuš, M. Hudec - P. White, Kytnár, Kudrna - Kafka, Heizer, Handlovský - Lamper, Zigo, Matoušek - Kadura

Nitra: Lakosil - P. König, Ordzovenský, Mezei, Milo, F. Kuzma, Michal Novák, E. Bednár - Lukáš Novák, Stümpel, Tománek - Bajtek, J. Štefanka, Pupák - H. Ručkay, R. Školiak, Marek Slovák - J. Ručkay, Lelkeš, R. Mráz - Piačka

Richard Zedník (asistent trénera B. Bystrice): "Po víťazstve sú pocity vždy nádherné. Nebolo nám všetko jedno, keď sme dostali gól na 3:3. Nitra má silný tím a dokázala, že sa nevzdáva. V predĺžení sme chceli streliť gól, nechceli sme čakať na nájazdy. Som rád, že ideme do Nitry na siedmy zápas. Chalani sú naň fyzicky pripravení. Máme teraz deň voľna, počas ktorého sa potrebujeme dobre pripraviť. Tešíme sa z tohto víťazstva."

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): "Bol to vyrovnaný zápas, v ktorom sme nezachytili začiatok. Domáci išli do vedenia, ale potom sa nám podarilo vyrovnať hru. Mužstvo, ktoré dotiahne náskok súpera, by malo byť podľa mňa psychicky hore, ale my sme to dnes nedokázali využiť. Začiatok bol dôležitý, keď sme vyrovnali, veril som, že výsledok strhneme na našu stranu, ale nepodarilo sa nám to. Mali sme veľké šance, ktoré sme mali premeniť."