Nedeľa, 22. október, 2017 | Meniny má Sergej

Obrat sa nakoniec nekonal

Barani v Košiciach v hre bez brankára strelili dva góly, no v nájazdoch už neuspeli.

Rozhodujúci nájazd premenil Jiří Bicek.(Zdroj: TASR)

HC Košice - HC '05 Banská Bystrica 4:3 sn (0:0, 3:1, 0:2 - 0:0, 1:0)

Stav série: 2:0
Bystričania začali aktívnejšie, ale skóre mohol otvoriť v 3. min domáci Jenčík. Corbeila z uhla neprekvapil. V 8. min Hylák vykorčuľoval za pukom ďaleko z bránkoviska, aby ho v poslednej chvíli vypichol pred Kafkom.

V 12. min prudko vypálil domáci Kutálek, ale bránku hostí tesne minul. Ten istý hráč o čosi neskôr vo výhodnej pozícii trafil iba do betónu Corbeila a počas tej istej akcie Jenčík švihom trafil pravú žrď bystrickej bránky. V 24. min domáceho Suju v nájazde zahákoval Kytnár a nasledovalo trestné strieľanie.

Košický útočník ho strelou švihom pod lapačku Corbeila chladnokrvne premenil - 1:0. Je zaujímavé, že ten istý hráč otvoril skóre aj v prvom finálovom zápase pred dvoma dňami, ale vtedy už v prvej tretine. Neprešli ani tri minúty a Košičania viedli 2:0. Obranca Jánošík predviedol pekné spracovanie puku v útočnom pásme, zrýchlenie a ešte lepšie zakončenie.

Košický stroj ešte raz v druhej časti hry poriadne zabral. V polovici stretnutia si Bartánus z trestného strieľania blafákom do bekhendu vychutnal Corbeila - 3:0. Deväťdesiatšesť minút a 14 sekúnd trvalo, kým "barani" vo finále prekonali brankára Hyláka. Podarilo sa to až Kudrnovi, ktorý využil výbornú Surového prihrávku - 3:1. V tretej tretine hosťujúci hráči boli viackrát blízko k zníženiu domáceho náskoku, ale koncovka ich dlho neposlúchala.

Päť minút pred koncom Hyláka neprekonali ani Surový, ani Kousalík, ktorých strely nasledovali rýchlo za sebou. Potom hostia odvolali brankára a oplatilo sa im to dvojnásobne. Bystrický kapitán Hudec predviedol rýchly blafák na bekhend a znížil na 2:3. To nebolo všetko. Hostia pokračovali v power-play a z veľkého tlaku 41 sekúnd pred koncom tretej tretiny Patrick White vyrovnal na 3:3.

Z predĺženia ubehlo 5:29 min, keď Bystričania zle striedali a pre veľký počet hráčov na ľade musel Kudrna na trestnú lavicu. V hre štyroch proti trom mohol rozhodnúť Jenčík, ale Corbeil zachránil. Rozhodnutie priniesli až nájazdy, jedným úspešným strelcom bol domáci Bicek.

Góly: 24. Suja (z tr. strieľania), 27. A. Jánošík (Kutálek, R. Bondra), 31. M. Bartánus (z tr. strieľania), rozh. sam. nájazd Bicek - 37. Kudrna (T. Surový, Kytnár), 57. M. Hudec (Handzuš), 60. P. White (Kudrna, Kytnár)

Nájazdy: P. White (B. Bystrica) 0:0, M. Bartánus (Košice) 0:0, Kafka (B. Bystrica) 0:0, Bicek (Košice) 1:0, Handzuš (B. Bystrica) 0:1

Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jonák, Konc - Rovenský, Kontšek, 8034 divákov

Košice: Hylák - Štrbák, A. Jánošík, Šeda, Philipp, Macejko, Cebák, Hinďoš, Drgoň - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Sojčík, Hrnka, Lapšanský - M. Bartánus, Suja, Bicek - R. Bondra, Matúš Chovan, Kutálek

Banská Bystrica: Corbeil - Čížek, Rosandič, Gründling, Guimond, Kousalík, Biro, Jaborník - P. White, Handzuš, M. Hudec - T. Surový, Kytnár, Kudrna - Kafka, Preisinger, Handlovský - Lamper, Matoušek, Kadura - Heizer

Roman Šimíček (asistent trénera Košíc): "Za stavu 3:0 to vyzeralo pre nás ľahké, ale potom sme dostali nešťastný gól. Neskôr dala Banská Bystrica všetko do útoku, odvolala brankára a vyšlo jej to. Sme radi, že sme to napokon zvládli v nájazdoch, lebo to bol pre nás veľmi ťažký zápas. Do Banskej Bystrice pôjdeme s pokorou a urobíme všetko, aby sme to zvládli podľa našich predstáv. Chceme tam zvíťaziť, aj keď to bude veľmi ťažké.“

Miroslav Chudý (tréner Banskej Bystrice): "Od začiatku sme hrali nadoraz, určite nám nechýbala energia, ale góly dlho áno. Išli sme však za nimi a nakoniec sa nám v závere tretej tretiny podarilo vyrovnať. Mali sme aj šťastie, ale to k tomu patrí, o zázraku by som však nehovoril. Nakoniec sme nezvíťazili, no takáto prehra po nájazdoch nás nesmie dať dolu, ale posilniť. Som na hráčov hrdý.“

1. Mužov, ktorí lúpili vo Valaskej, obvinili 784
  2. Podľa posledného prieskumu by Ján Lunter získal vyše 50 percent 447
  3. Bystrica má druhú vicemiss 340
  4. Žlté piesky dnes ožili. Skákali tu mladí talentovaní skokani Foto 180
  5. Aktuálne: Na R1 blízko McDonaldu sa zrazili tri autá a kamión, hlásia jedno zranenie 155
  6. V Brezne vyrastú nové kontajnerové stojiská 128
  7. Kotleba by chcel rušiť Divadlo Štúdio tanca 122
  8. Finále Miss Universe už o dva dni. Palce budeme držať trom kráskam z Banskej Bystrice Foto 104