Panelákový balkón zmenila na nepoznanie

Tie najjednoduchšie riešenia bývajú často najzaujímavejšie.

(Zdroj: archív E.Š.)

Dôkazom je balkón Oľgy Faškovej z Brezna, ktorá si ho ozvláštnila skutočne originálnym spôsobom. Výpletom z prútia.

BREZNO. Na jeseň minulého roka sa pani Oľga rozhodla problém s príliš otvoreným priestorom panelákového balkóna vyriešiť, a to rýchlo a lacno.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prírodný materiál

Keďže žiadne priemyselné vyhotovenie plachiet a zásten slúžiacich na zatienenie typizovaného balkóna panelákového bytu sa pani Oľge nepáčili, úpravy urobila po svojom. Stačilo pár prechádzok do prírody a materiál bol zabezpečený. „Náhodou mi ostalo pár prútov, ktoré používame, keď robievame kytice na hroby, a tak som rozmýšľala, čo s nimi. A potom mi napadlo, že by som ich mohla dať na balkón,“ opisuje Oľga Fašková. Jej starý otec sa venoval pleteniu košíkov a zrejme z jeho majstrovstva niečo zdedila.

SkryťVypnúť reklamu

Prírodný materiál, ktorý na výplet zábradlia použila, našla v blízkosti breznianskej nemocnice. „Je to nejaký ozdobný krík, ktorý rastie aj v parkoch. Páčilo sa mi to, lebo je to červené, dobre pružné a stabilne to vyzerá. Urobila som si presne jednu mieru, podľa ktorej som zistila, aké dlhé prúty potrebujem, a už len také som si potom nosila a zapletala.“

Takmer bez nákladov

Takéto riešenie je skutočne veľmi lacné. „Nestálo ma to nič, jedine čas a ani sa nedá povedať, že veľa času, pretože som zároveň šla do prírody, takže som sa aj prešla, a skutočne to potom išlo veľmi rýchlo,“ vysvetľuje Oľga Fašková. Ako sama hovorí, podobným spôsobom by sa dala spraviť zástena k altánku alebo opora okolo kvetov.

Aj susedia na jej nápad reagujú pozitívne. „Človek by si mal prostredie spríjemňovať a je naozaj veľa možností. Veľa vecí sa odhadzuje, alebo polihuje kade-tade a mohli by vyzerať pekne, keby sa človek trošku na ne zadíval a zamyslel, čo by sa s tým dalo ešte urobiť,“ tvrdí pani Oľga. Jej nový balkón je pritom skutočne ľahko údržbový. V prípade potreby sa poškodené prúty dajú jednoducho vytiahnuť a nahradiť novými. Ako dodala, dozdobovať ho bude viac-menej sezónne, momentálne je totiž pre ňu prioritou záhrada.

SkryťVypnúť reklamu

balkon_r923.jpg

SkryťVypnúť reklamu

Najčítanejšie na My Bystrica

Komerčné články

  1. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  2. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  3. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  4. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  5. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže
  6. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna
  7. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky
  1. Slovenské naj na jednom mieste. Stačí lúštiť
  2. Nový rekord v politickom terore utvorili Červení Khméri
  3. Šéf nemocníc v Šaci Sabol: Nemôžeme byť spokojní s počtom roboti
  4. Chcete dokonalé zuby? Čo vám reklamy nepovedia
  5. Čo našli Strýco Filip a Miško Páleník v kuchyni Milana bez mapy?
  6. Pozitívne myslenie nie je všetko. Skutočnú silu nájdete inde
  7. Závod Carpathia v Prievidzi oslavuje jubileum
  8. Aká bytová architektúra dnes developerom predáva?
  1. Domácnosti pozor, od júla sa mení výpočet poplatkov za elektrinu 94 049
  2. Firmu rozbiehal po maturite. Dnes má obrat vyše pol milióna 20 921
  3. Kondičný tréner: Ubolený zo sedavého zamestnania? Toto pomôže 10 606
  4. Čo robí Portugalsko jedinečným? Jedenásť typických vecí a zvykov 8 461
  5. Tieto chyby pri investovaní vám bránia zhodnotiť majetok 5 728
  6. Inštruktorky sebaobrany: Najväčšia hrozba nie je cudzí muž v tme 5 372
  7. Pili sme pivo, ktoré sa nedá ochutnať nikde inde na svete 5 259
  8. Takto bude vyzerať nové námestie na začiatku Dúbravky 4 689
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu