Piatok, 20. júl, 2018 | Meniny má Iľja Eliáš

Pohárová stopka pre Braväcovo, Medzibrod aj Badín

Cez druhé kolo Slovnaft Cupu neprešlo cez súperov z vyšších súťaží ani jedno z týchto mužstiev.

Cez druhé kolo Slovnaft Cupu neprešlo cez súperov z vyšších súťaží ani jedno z mužstiev.

Medzibrod – Michalovce 1:2 (0:2)

Favorizovaní hostia sa ujali vedenia už v 3.minúte, keď sa presadil Danko. Medzibrod mohol vyrovnať v polovici polčasu, ale hlavička Sedliaka minula Raškovu bránku. Na 2.strane navýšil po rýchlom brejku do otvorenej obrany vedenie Michaloviec Regáli. O pár minút chýbali Sedliakovi s Klincom iba centimetre, aby dokázali doraziť po centri loptu do bránky. Po prestávke bol po stiahnutí Sedliaka vylúčení Sanchez a z nariadeného priameho kopu oživil domáce nádeje Bobok. Skúsení hostia aj v početnom oslabení nepustili Medzibrod do vážnejších gólových príležitostí a postup si bezpečne ustrážili. Domáci si však predvedeným výkonom určite hanbu nespravili a po zápase ich vďační diváci odmenili zaslúženým potleskom.

Góly: 59. Bobok – 3. Danko, 32. Regáli

ŽK: Belko, Samuelčík - Morlachi, Regáli

ČK: 57. Sanchez

Pred 600 divákmi rozhodoval Marhefka

Medzibrod: Petrík (46.Vaník), Belluš, Belko, Rajčok, Pipich, Samuelčík (89.Bartoš), Bobok, Peter Haviar, Vančo, Klinec (74.Tešlár), Sedliak

Michalovce: Raška, Šimčák, Gallo, Sanchez, Leško, Regáli, Danko, Mensah, Kunca, Morlacchi, Nworah

Jupie Badín – Makov 0:1 (0:0)

Badín sa predstavil v 2. kole proti treťoligistovi z Makova. O postupujúcom rohodol jediný moment, ktorý prišiel v 54. minúte. Domáceho Škubáka vtedy prekonal Janita rozhodol o postupe Kysučanov.

Gól: 54. Janita

ŽK: Zehnal – Korček, Mikula, Šustek, Pavlica

Pred 200 divákmi rozhodoval Holas.

Jupie Badín: ŠKubák – Boháčik, Švec, Hroš, Zehnal, Valach (67. Ulehla), Plško, Baláž, Ďurta, Marián Sanitra (Martin Sanitra), Lešták (Ďuriš)

Makov: Šteiniger – Korček, Sremčevič, Mikula, Pliešovský, Putorík, Polka, Stolárik, Janita, Šustek (88. Bezák), Pavlica

Braväcovo – D. Kubín 0:8 (0:5)

Braväcovo nemalo proti druholigistovi z Oravy žiadnu šancu. V 13. minúte bolo 0:2, po polčase už 0:5. Domáci nezvládli ani úplný záver, keď v 88. minúte ešte nepremenil penaltu Čučka, ale v 89. a 90. minúte inkasovali ešte dva góly.

Góly: 9. a 13. Sani, 25., 31., 43. a 60. Otruba, 89. Laura, 90. Čučka