Sobota, 21. júl, 2018 | Meniny má Daniel

Dukla osamela na chvoste tabuľky

Po prehre na ihrisku predposledného Senca na neho stráca už 5 bodov.

Senec – B. Bystrica 2:0 (1:0)

Ani v šiestom zápase sa hráčom Dukly nepodarilo zvíťaziť a priviezť na Štiavničky aspoň bod. V úvodných minútach musel byť po kontakte s útočníkom súpera ošetrovaný brankár Maťašovský. Našťastie, mohol pokračovať v hre. Senec prvýkrát pohrozil v 9. minúte po nedorozumení v obrane Dukly. Do menšieho náznaku šance sa hostia dostali v 12. minúte, avšak finálna prihrávka bola nepresná. V 27. minúte domáci stratili loptu v strede ihriska, ale pri zakončení chýbalo kúsok šťastia a súperov brankár vyrazil strelu na roh. O necelých desať minút nevyužila Dukla svoju najväčšiu šancu. Útočník krásnou technickou kľučkou obišiel brankára hostí a sám sa rútil na prázdnu bránu, avšak domáci obranca ho odzbrojil. Prišla však 41. minúta a pokutový kop domáceho celku. ŠK Senec poslal do vedenia kapitán Hlavatovič.

Druhý polčas chcela Dukla vyrovnať, no kvalita aj strelecké príležitosti boli prevažne na domácej strane. Prvá nebezpečná strela z kopačiek hráčov hostí prišla až v 75. minúte. V 82. minúte prišiel druhý gólový moment, keď po krásnej akcii na jeden dotyk zakončil a zvýšil vedenie svojho tímu na 2:0 Tomovič. Tento gól definitívne zlomil akékoľvek nádeje hostí a koniec zápasu tak bol pod kontrolou hráčov Senca. Dukla sa ocitla vo vážnej situácií, keď je na chvoste tabuľky bez zisku čo i len jediného bodu a na predposledný Senec stráca už 5 bodov.

Góly: 42. Hlavatovič (pk), 82. Tomovič

ŽK: 87. Hlaváč – 56. Gaško, 90. Nikolić

Pred 293 divákmi rozhodoval Čiernik.

ŠK Senec: Kostolanský – Oravec, Tomovič, Ngeyitala, Pastrnek, Hlavatovič, Prágai (85. Hlaváč), Bališ (74. Ch. Libič), Ondra, Pyclík (57. Winkler), Huszár

FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Rejdovian, Vodecký (80. Mazić), Snitka, Kostadinov, Garagić, Gaško, Pančík, Had (56. Nikolić), Willwéber, Savič