Štvrtok, 9. december, 2021 | Meniny má IzabelaKrížovkyKrížovky

Dukla sa dočkala prvého víťazstva

Futbalisti Dukly prelomili sériu šiestich prehier zaslúženým víťazstvom nad béčkom Trnavy 2:1.

Prvé víťazstvo prišlo s rezervou Trnavy.Prvé víťazstvo prišlo s rezervou Trnavy. (Zdroj: tasr)

FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava B 2:1 (2:0)

Banskobystričania nastúpili na zápas s novým 22-ročným hráčom z Macedónska Dejanom Peševskim s odhodlaním získať prvé body v súťaži. To prvý polčas aj napĺňali, pretože hýrili aktivitou, často boli vpredu a hosťujúcim hráčom nedali dýchať. Prvé šance sa dostavili v trinástej a pätnástej minúte. Najprv Rejdovian pekne prešiel po pravej strane, loptu poslal do šestnástky, kde na ňu dočiahol Garagič a ten dal takmer gól, brankár Strapák musel preukázať svoje umenie. Zapotil sa aj po rohovom kope Saviča, pretože v päťke ponúkol peknú pätičku Rejdovian, no netešil sa ešte z gólu. Až v 21. minúte sa mohli diváci i hráči Banskej Bystrice radovať. Zahrával sa nepriamy kop z 25 metrov, Pančík priťukol loptu Ľubomírovi Willwéberovi, ktorý napriahol parádne do vinkla – 1:0. O štyri minúty neskôr bolo už 2:0 po ďalšej štandardke. Pančík ju zahrával z ľavej strany centrom do ohňa, kde si nabehol Jozef Rejdovian a Strapákovi nedal šancu. Tretí gól mal potom po peknej akcii stredom na kopačke Garagič. Skúšal to oblúčikom z hranice pokutového územia, no tesne minul ľavú žrď. Pred prestávkou sa ešte o vzruch postaral po ďalšom priamom kope Willwéber. Vystrelil z 26 metrov ponad múr presne pod brvno, no tam stál už pripravený gólman Trnavy.

V druhom polčase hostia ožili, snažili sa o zníženie, ale nebezpečné príležitosti si nedokázali vypracovať. Trnavčania potom prestriedali a bolo to na ihrisku cítiť, pretože ak by dočiahol Královič na centrovanú loptu v šestnástke, mohlo byť 1:2. Dukla držala trnavské béčko na dištanc a snažila sa pridať tretí upokojujúci gól. Blízko mal k nemu v 79. minúte Kostadinov, ktorý dostal peknú loptu od Saviča, ale nedokázal prekonať Strapáka. To sa nám napokon vypomstilo, pretože v 81. minúte po chybe Hada na ľavej strane obrany dostali hostia loptu do 16-ky, na hranicu pokutového územia pribehol Patrik Bakuš, ktorý nekompromisne zakončil po zemi presne k žrdi a nedal Maťašovskému šancu – 2:1. Na vyrovnanie sa súper nezmohol. V 85. minúte totiž videl druhú žltú kartu Horník, takže Spartak hral v oslabení. V 87. minúte našla centrovaná lopta hlavu Slávika pred bránou Dukly, no našťastie loptu tento striedajúci hráč Trnavy neusmernil medzi žrde.

Góly: 21. Willwéber, 25. Rejdovian – 81. Bakuš.

ŽK: Gaško, Peševski, Kostadinov, Gombala - Horník.

ČK: 85. Horník (po 2ŽK).

Pred 429 divákmi rozhodoval Čvengroš.

FK Dukla: Maťašovský – Snitka, Gaško, Had, Savič – Willwéber – Rejdovian, Peševski, M. Pančík, Kostadinov (85. Urgela) – Garagič (89. Gombala).

Spartak B: Strapák – Hrebík, Deket, Horník, Mečiar – Bakuš – Jirka (56. Djiby Ba), Steinhubel, D. Ujlaky (56. Královič) – Yao (58. Slávik), Pikulík.

Ľubomír Faktor, tréner Dukly: „Prvý polčas bol z našej strany veľmi solídny, dobrý, až na zakončenie, pretože sme mohli vyhrávať aj 3:0. Druhý polčas už pracovalo aj určité podvedomie u hráčov, že potrebujeme víťazstvo, čo sa nejakým spôsobom odzrkadlilo v závere. Za prvý polčas sme si tri body zaslúžili. Mali sme počas celého zápasu viac šancí, škoda len toho záveru, kde sme sa trošku triasli o víťazstvo. Nemusel to byť taký nervák. Každý z hráčov však dnes jazdil, bolo tam aj badať srdiečko pre Banskú Bystricu. Ďakujem chlapcom za víťazstvo.“

Peter Zelenský, tréner trnavského béčka: „Prvý polčas bol z našej strany zlý, niektorí hráči nepodali dobrý výkon a s tým čo predviedli, sme nemohli pomýšľať ani na zisk bodu, nie to ešte na víťazstvo. Po prestávke sa už náš výkon zmenil, mali sme pološance, dali sme gól, škoda len, že v závere sme nevyrovnali Slávikom. Ja som chlapcom v polčase povedal, že sa zápas bude ťažko otáčať, čo sa aj potvrdilo. Niektorí hráči sa v hlavách zle pripravili na duel a zbadali, že Bystrica má predsa len svoju kvalitu, takže dúfam, že sa z tejto prehry poučia.“

Ľubomír Willwéber, strelec prvého gólu Dukly: „Čo sa týka môjho gólu, nebolo to nacvičené, pretože z priameho kopu to bol zrazu podľa pokynu rozhodcu nepriamy, tak sme sa dohodli s Mišom, že mi to posunie a ja som to tam iba napálil. Chvalabohu to tam padlo. Snažím sa často strieľať z diaľky, zatiaľ mi to tam nepadlo, pretože buď mierim vedľa, alebo brankár mi to chytí. Som teda rád, že dnes to už vyšlo. Z našej strany sme odohrali s trnavským béčkom dobrý zápas, mali sme viac z hry i šancí, je to teda zaslúžené víťazstvo.“

Jozef Rejdovian, autor druhého gólu Dukly: „Po dlhšom čase hrám konečne celé zápasy, takže snažil som sa tento duel užiť, ale nebolo to ešte zďaleka podľa mojich predstáv. Chýbal k tomu gól navyše a vyššie víťazstvo. Mal som tam viac šancí, ale samozrejme som rád, že sme vyhrali a získali prvé tri body, ktoré sme potrebovali. Verím, že nám toto víťazstvo pomôže. Nálada v šatni je po tomto zápase dobrá, ale musíme sa mať na pozore, zbytočne sme si jasné víťazstvo v závere skomplikovali.“