V Banskej Bystrici sa zrodilo prekvapenie na úkor lídra tabuľky, ktorý po nevýraznom výkone podľahol poslednej Dukle.

Druhý gól Dukly strelil Haris Garagić (vpravo).(Zdroj: Matej Libič)

V Banskej Bystrici sa zrodilo prekvapenie na úkor lídra tabuľky, ktorý po nevýraznom výkone podľahol poslednej Dukle Banská Bystrica.

Dukla B. Bystrica – FC Nitra 2:0 (2:0)

V úvodných minútach sa mužstvá iba oťukávali. Potom však prišla 7. minúta a rýchly úder domácich, kedy sa po prihrávke Snitku presadil prízemnou strelou presne k ľavej žrdi Rejdovian. Gól dodal domácim odvahu a aj v ďalších minútach boli lepším mužstvom. Dve strely z väčších vzdialeností však skončili vysoko na Hippovou bránou. V 24. minúte mohol druhý gól pridať Rejdovian, no jeho strela z voleja letela tesne nad. O tri minúty to boli opäť domáci, ktorí šli do útoku – brejk Garagića zakončil tesne vedľa Kostadinov. Nitra bola v týchto minútach úplne rozháraná, vôbec sa nedostala do zápasu, na čo reagoval hosťujúci tréner Hipp hneď dvojnásobným striedaním. Ani to však nepomohlo, pretože v 32. minúte pridala Dukla druhý gól. Brankár Nitry Hipp rozohrával päťku na pravého obrancu, no nepochopiteľne ju prihral priamo na nohu Peševského, ten ju posunul Garagičovi, ktorý pohodlne zasunul loptu do odkrytej brány. V závere ešte strelou pohrozili aj hostia, Šmehylovi však chýbalo k radosti pár centimetrov.

Po prestávke ako prvý pohrozil strelou Rejdovian, no bola to Nitra, ktorá zrejme po polčasovom čistení hláv začala aktívnejšie. V 55. minúte sa ocitol v dobrej pozícií Benčík, no jeho strela bola zblokovaná. O päť minút neskôr zakončoval ten istý hráč center Ďureka volejom, no Boroš v bráne Dukly ukázal dobrý zákrok. Dukla sa do hry dostala opäť v 62 minúte, kedy sa po chybe Ďureka dostal do brejku Kostadinov, ale jeho zrazenú strelu Hipp chytil. Od tohto momentu sa hra vyrovnala. V 69. minúte hlavičkoval tesne nad Morong. V 74. minúte nezakončil dobrý únik domáci Kostadinov. V 77. minúte najskôr prudký center Nitry zrazila domáca obrana na roh, po ktorom hlavičkoval v skrumáži Kostelný, no Boroš bol na mieste. V 80. minúte dostal peknú prihrávku za obranu Benčík, uvoľnil sa v pokutovom území a poslal prízemnú prihrávku krížom cez celú päťku, no nikto z hosťujúcich hráčov útočníka hostí nedoplnil. Aj o dve minúty to skúšali hostia, ich strela však letela nad bránu. V úplnom závere mali hostia ešte sériu troch priamych kopov. Prvý zahrali hostia nakrátko a nasledoval ďalší faul. Loptu si postavil kanonier Paukner a kopom bez hvizdu rozhodcu chcel prekvapiť Boroša, ktorý si ešte len staval múr. Za toto si však vyslúžil iba žltú kartu. Opakovaný pokus poslal opäť Paukner tesne vedľa pravej žrde. Dukla si tak na svoje konto pripísala cenné tri body, naopak hostia z Nitry sa predviedli nevýrazným výkonom.

Góly: 7. Rejdovian, 32. Garagić

ŽK: Peševski, Vila – Ďurek, Paukner, Rakovan

Pred 346 divákmi rozhodoval Horváth.

Dukla: Boroš – Snitka, Had, Nikolić, Savić, Rejdovian, Pančík, Willwéber, Peševski (90. Zázrivec), Kostadinov, Garagić (84. Vila)

Nitra: Hipp – Kolmokov, Ďurek, Paukner, Petráš, Urbrík, Morong (69. Kotrík), Šmehyl, Ivančík (31. Benčík), Charizopulos (31. Rakovan), Kostelný

Ľubomír Faktor, tréner Dukly: „Prvý polčas bol z našej strany solídny, dali sme síce náhodný gól, ale platia aj také. Za prvý polčas sme si zaslúžili tri body. V druhom bolo v hlavách a v takom podvedomí hráčov to, že vyhrávame 2:0. Nitra nás trošku zatlačila, ale za bojovnosť, góly i šance sme si víťazstvo zaslúžili. Nitra je viac na koni, my potrebujeme každé víťazstvo. V Šali sme nešťastne prehrali, boli sme lepší, ale doplácame na koncovku, bodov mohlo byť už viac.“

Michal Hipp, tréner Nitry: „Prvý polčas sme prehajdákali a po hrubých chybách brankára inkasovali dva góly. Až na jednu šancu nás domáci do ničoho nepustili. Bystričania boli aktívnejší, držali nás na dištanc umnou a bojovnou hrou. V druhom polčase sme zdvihli hlavy, hrali sme na polovici súpera, ale chýbala nám pohoda, pokoj a kvalita. Domáci oduševneným výkonom dotiahli zápas do víťazného konca. Snažil som sa oživiť hru aj striedaniami, ale nevyšlo to.“

1. Novú autobusovú stanicu budeme oslavovať tri dni. Pozrite si kompletný program Foto 3 865
  2. Novú autobusovú stanicu otvoria vo štvrtok 612
  3. V okrese Brezno rozdajú 691 potravinových balíčkov pomoci 280
  4. VOĽBY: V banskobystrickej Záhrade sa predstavia štyria najsilnejší kandidáti na župana 171
  5. Podobu budúceho parčíka Tajovka navrhnú obyvatelia 132
  6. Svet v Bystrici, Bystrica vo svete – to je Terminal 120
  7. FOTO: Lesy SR vybudovali priechodové bránky vo zvernici Biela Skala II 116
  8. Kandidáti na predsedu BBSK uzavreli dohodu o spoločnom programe a prieskume 112
  9. FOTO: NC Terminal je tesne pred otvorením. Pozrite sa, ako vyzerajú finálne úpravy 83