Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Dukla zabodovala v Žiline.

Futbalisti Banskej Bystrice prvý raz v sezóne dokázali zabodovať aj na trávniku svojho súpera.

Dukla uchmatla v Žiline bod.Dukla uchmatla v Žiline bod. (Zdroj: ML)

Žilina B – Dukla B. Bystrica 0:0

Zápas 13.kola začal v dobrom tempe, pričom domáci ako mierny favorit zatlačili hostí na ich polovicu. Už v 4.min mohli viesť, ale Michlíkovu gólovú prihrávku nezužitkoval Puček. Ďalší pekný moment priniesla 9.min, keď sa do vzduchu zavesil Paur, ale jeho pokus o nožničky nevyšiel. V ďalšej šanci sa ocitol Haskić, ktorý si pokryl loptu, ale jeho projektil vyrazil Boroš na roh. Domáci brankár Le Giang mal iba minimum roboty, skôr pomáhal obrane s rozohrávkou. Výborný prechod do šestnástky predviedol Kadlec, ktorý našiel na jedenástke Hučka, no domáci znova veľkú príležitosť zahodili. Do vedenia nešli ani po akcii Haskića, ktorý posunul na Pučeka, ale ten poslal príliš prudkú prihrávku na Michlíka. Tlak žltozelených pokračoval, ale ani Haskić, ani Paur neprekonali brankára hostí. Aj ďalšia nebezpečná hlavička od Paura nepriniesla radosť fanúšikov na tribúne. V 42.min zahrávali domáci roh, po ktorom sa dostala odrazená lopta k voľnému Králikovi, ale ten namieril iba do miest, kde stál pripravený Boroš. Prvý polčas aj napriek našej veľkej prevahe gól nepriniesol.

Druhé dejstvo začalo za hustého dažďa rozohrávkou hostí, po ktorej sa dostali pred Le Gianga. Ten musel vyriešiť akciu Dukly dobrým zákrokom. Na opačnej strane si so strelami Jánošíka a Paura poradil Boroš. Skóre sa nemenilo ani po dvoch rohových kopoch šošonov. Hostia pohrozili Peševskim, ktorého strela bola našťastie zblokovaná. V ďalšej príležitosti sa ocitol pred Borošom Hučko, ale jeho strieľaný center zneškodnil Nikolić. Domácu prevahu neodzrkadlil ani Nermin Haskić, ktorý nepreskočil protihráča v 64.min. V 68.min sa musel vyznamenať po tvrdej strele Paťo Le Giang. Úvodný gól mohol streliť Hancko, ale ľavačkou nenamieril presne. V poslednej minúte mal víťazný gól na kopačke Kadlec, ale jeho strelu vyrazil brankár Boroš a zápas skončil bezgólovou remízou 0:0.

ŽK: 67. Hučko,

Rozhodoval Vlk, 120 divákov

MŠK Žilina B: Le Giang - Kadlec, Králik, Ďuratný, Hučko - Tlacháč - Puček (60. Hancko), Paur, Michlík, Jánošík (72. Vallo) - Haskić

FK Dukla: Boroš – Rejdovian, Nikolić, Snitka, Kostadinov (11. Garagić), M. Pančík, Had, Peševski (90. D. Urgela), Willwéber, Savič, Lekaj (85. Vodecký)

Tibor Goljan, asistent trénera MŠK Žilina B: "V dnešnom zápase, najmä v prvom polčase, sme podali veľmi dobrý výkon. Napriek tomu, že Dukla je na poslednom mieste tabuľky, má svoju kvalitu. V prvom polčase sme mali päť výborných príležitosti, Jakub Paur nastrelil tyčku. V druhom polčase sme už neboli tak dominantní, hostia podali lepší výkon a boli nebezpeční. Chýbal nám väčší pokoj vo finálnej fáze, centre zo strany a nábehy neboli úplne podľa našich predstáv, ale prístup chalanov bol veľmi dobrí, bohužiaľ bez streleného gólu nemôžeme vyhrať zápas."

8. METROPOLIS prináša mestské bývanie vo vysokom štandarde
  9. Študuj na univerzite s viac ako 60 ročnou tracíciou!
  10. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
  1. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
  2. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?

Tento rok sme ostali bez svetla aj tieňa. Ponúkame veľký fotonávrat

Festival svetla a tieňa sa tento rok neuskutočnil. Pozývame vás na virtuálnu prehliadku najkrajších momentov uplynulých ročníkov.

Bežkári sa môžu chystať, začínajú zasnežovať kúpalisko

Hoci mesto Banská Bystrica je bez snehu a scenár spred troch rokov, keď ju v takomto období zasypal sneh, sa nezopakoval, bežkári aj tak môžu začať s prebrusovaním sklzníc lyží.