V derby uspeli "barani"

Svojho suseda zo Zvolena zdolali až po samostatných nájazdoch.

Víťazstvo v derby je vždy cenné.(Zdroj: tasr)

Zvolen - B Bystrica 3:4 sn (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

V 24. minúte by už ťažko niekto tipoval, že sa zápas onedlho zvrtne a vyústi do dramatickej tretej tretiny. Po bezgólovej remíze, v ktorej už v 2. minúte nastrelil Jurík žŕdku a šance nevyužili zo Zvolenčanov aj Mráz, Puliš i Semorád, chýbalo vedúcemu tímu tabuľky jediné, a to góly. Svojho neďalekého rivala od Hronu nepúšťali ku koncovke a len Handzuš v 4. min v presilovke vystrašil brankára Baroša.

Druhá tretina priniesla dva obraty vo vývine skóre. Vyvolal ich v 22. min faul Luntera na Habšudu, rozhodcovia potrestali Banskobystričana piatimi minútami a trestom v hre s DKZ a Bacashihua obrovskému náporu už neodolal. V 23. min krásne pod žŕdku po nahrávke od Krejčího napálil Obdržálek a dlhú početnú prevahu využil o 66 sekúnd neskôr zblízka Brabenec. Prevaha na strane domácich bola očividná do takej miery, že si v 31. min zobral tréner Országh oddychový čas. Zapôsobil doslova čarovne, ďbaraniď pridali a z ich snahy vyplynul presilovkový gól Zigu v 33. min, keď po strele Šmacha od modrej doklepol puk do bránky. V 40. min po Handzušovej nahrávke vyrovnal Kytnár a začínalo sa úplne odznova.

Tretiu tretinu poznačila hneď v úvode príležitosť Semoráda a Puliša, v 46. min žŕdka Handzuša a vzápätí na druhej strane prienik Klfka. V búrlivej atmosfére s najvyššou sezónnou návštevou nepríjemne zapôsobilo zranenie Puliša s vinníkom Gilliesom, za ktoré Kanaďan dostal päťminútový trest a rovnako ako predtým Lunter aj trest v hre s DKZ. V presilovke mali domáci možnosť rozhodnúť zápas v riadnom hracom čase, Jurík však šancu nepremenil, ani Juraško či Obdržálek a až Krejčího delovka od modrej v 54. min vpadla za chrbát Bacashihuu a rozhodla o troch bodoch Zvolena. V 56. min mal ešte na hokejke vyrovnanie v nájazde tiesnený Mikula, onedlho po perfektnom zákroku Baroša aj Galamboš, no vyrovnať sa hosťom podarilo až pri power play, s prázdnou bránkou od 58:53 min. Svoj premiérový gól v sezóne strelil zblízka Handzuš presne 55 sekúnd pred koncom a pohronské derby poslal do predĺženia a do samostnatných nájazdov. V nich boli úspešnejší hostia zásluhou Michala Handzuša.

Góly: 23. Obdržálek (D. Krejči, J. Jurík), 24. Brabenec (Puliš, M. Juraško), 54. D. Krejči (J. Jurík, B. Mráz) - 33.
T. Zigo (Šmach, M. Hudec), 40. Kytnár (Handzuš, I. Ďatelinka), 60. Handzuš (Majdan, M. Hudec), rozhodujúci sam. nájazd: Handzuš

Vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše: Lunter a Gillies (obaja B. Bystrica) 5+DKZ, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš, P. Stano - Šefčík, Tvrdoň, 3420 divákov

Zvolen: S. Baroš - Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, M. Ivan, Hataš, F. Fekiač - Puliš, Brabenec, Semorád - J. Jurík, B. Mráz, Obdržálek - Martin Ďaloga, T. Klíma, Klfek - J. Žilka, V. Fekiač, Kentoš

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, I. Jankovič, Šmach, Grndling, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, Gillies - Loskot, Kytnár, O. Mikula - M. Hudec, Handzuš, Lunter - Lamper, T. Zigo, Matoušek

Josef Turek, tréner Zvolena: "Aj bod nás teší, Bystrica hrala výborne, hlavne za stavu 2:0 s nami dosť točila so snahou zvrátiť vývoj. Vrátili sme sa však do zápasu, výborne chytal Baroš, bol to aj z našej strany parádny výkon proti veľmi silnému súperovi."

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Veľmi zaujímavý zápas, pre divákov dramatický. My sme vyhoreli v oslabovkách, boli sme nedisciplinovaní, s dvoma päťminútovými trestami. Inkasovali sme v nich trikrát, viackrát nás podržal brankár Bacashihua. V hre päť na päť sme mali viac z hry my, vytvárali sme si šance, chalani ukázali charakter, pretože Zvolen je ťažký súper a zápas sme dokázali otočiť."

Ostatné výsledky 18. kola: Trenčín – Piešťany 2:3, Žilina – Nitra 3:4, Skalica – Košice 1:0, Poprad – Martin 4:0.

10. Žilina 19 5 2 3 9 38:50 22

Program 19. kola: 10. 11. o 17:00 Žilina – Košice, o 17:30 Poprad – Zvolen, B. bystrica – Nitra, o 18:00 Trenčín – Martin, Skalica – Piešťany.

Program 20. kola: 13. 11. o 17:30 Košice – B. Bystrica, Martin – Skalica, Poprad – Trenčín, o 18:00 Zvolen – Nitra, Piešťany – Žilina.

Program 21. kola: 15. 11. o 15:00 Trenčín – Zvolen, o 16:30 Nitra – Košice, o 17:00 Skalica – Poprad, Žilina – Martin, B. Bystrica – Piešťany.

1. Šesť dôvodov, prečo sa oplatí cestovať do Ruska
  2. Špeciálna príloha: Krížovky na leto
  3. S kreditkou začína pohodová dovolenka už na letisku
  4. Zmrzlina v Mekáči má u nás kratšiu záruku ako v Rakúsku. Prečo?
  5. Aká je ideálna vlhkosť a teplota v byte? Výskum hovorí jasne
  6. Veríte brusniciam pri zápaloch močových ciest? Nemusia stačiť
  7. Dobrú chuť: Letné šaláty a bizarné praktiky food fotografie
  8. Vyberiete si radšej romantický Paríž alebo slnečné Nice?