Štvrtok, 1. október, 2020 | Meniny má ArnoldKrížovkyKrížovky

MIBA dosiahla prvé sezónne víťazstvo

V druhom zápase privítali Banskobystrickí futsalisti Malacky, z ktorými chceli aj v treťom meraní síl zvíťaziť.

MIBA B. Bystrica – 1. Canaria Team Malacky 6:4 (1:0)

Hneď v prvej minúte po kombinácii Kondera s Rišom prvý menovaný zakončil, ale hosťujúci brankár Klempa jeho strelu zlikvidoval. Od tohto momentu sa mužstvá nedostali do vyloženej šance, až na začiatku 11. minúty po faule na domáceho hráča zahral priamy kop Greško, ktorého strelu tečoval za chrbát hosťujúceho brankára Riša, 1:0. V 15. minúte Čief vybojoval loptu v strede palubovky a do šance poslal Greška, ktorého strelu brankár vyrazil na roh. Prvú vážnejšiu šancu mali hostia po peknej nahrávke Bartoša, ale následné zakončenie domáci brankár Škubák vyrazil. Ďalšiu brejkovú situáciu hosťujúci hráč zakončil vedľa brány. Potom sa v dobrej šanci ocitol domáci hráč Andraščík, ale nastrelil iba ľavú tyčku hosťujúcej brány. Do konca polčasu sa už nič vážnejšie neudialo a domáci išli do kabín s jednogólovým náskokom.

Druhý polčas začali lepšie hostia, keď po strele do šibenice z priameho kopu vyrovnal Sirota. V 22. minúte peknou strelou pod brvno M. Giertl opäť dostal do vedenia Banskú Bystricu. Gólu predchádzala situácia, ktorá zaváňala faulom na hosťujúceho hráča. V ďalšom priebehu mali domáci dve gólové šance, najprv Škubák cez celé ihrisko našiel výhodom Andraščíka, ale jeho zakončenie hlavou zlikvidoval Klempa. Druhú veľkú šancu zakončil domáci kapitán Čief tesne vedľa brány. Hostia si v 26. minúte vypracovali gólovú šancu, ale proti bol M. Giertl, ktorý obetavým sklzom loptu vykopol z bránkovej čiary. V 27. minúte išiel sám na brankára Konder, ktorý prepadol cez brankára a rozhodca odpískal pokutový kop. K lopte sa postavil domáci brankár Škubák a ten sa nemýlil – 3:1. Neskôr hostia nazbierali šesť faulov a domáci mali možnosť zvýšiť skóre z 10 m kopu, ale Greškov pokus Klempa vyrazil pred M. Giertla, ktorý zakončil nepresne. V 29. minúte využil svoju rýchlosť Greško a rútil sa sám na Klempu, ktorého prekonal, 4:1. Zápasové skóre sa menilo v 37. minúte, keď svoj prienik zakončil gólom Konder. Od tohto momentu začali hrať hostia powerplay, z ktorej v 38. minúte znížili na rozdiel troch gólov. V 39. minúte začali hrať aj domáci powerplay, aby udržali náskok, ale paradoxne dostali dva góly po individuálnych chybách. V poslednej minúte poistil víťazstvo Greško gólom do opustenej brány.

Góly: R. Greško 2, M. Giertl, L. Riša, D. Škubák, M. Konder – R. Sirota 2, L. Višváder, L. Černek

ŽK: O. Klempa, R. Sirota, T. Švec (všetci Malacky)

Rozhodovali: Botka, Šlapka

100 divákov

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na druhý pokus sme pred domácim publikom chceli vyhrať. V prvom polčase sme pôsobili nesústredeným dojmom, kazili sme ľahké prihrávky a strácali lopty vlastným pričinením. V úvode druhého polčasu sme inkasovali po chybe pred vlastným bránkoviskom. Našťastie netrvalo dlho a dostali sme sa do dvojgólového vedenia a neskôr až štvorgólového. Súper hral bez brankára, a rovnakým spôsobom sme chceli kontrolovať loptu na jeho polovici aj my. Nedisciplinovanosťou, ktorá pokračovala už od prvého polčasu sme zápas zdramatizovali a nakoniec sme pečatili výsledok do prázdnej brány súpera pár desiatok sekúnd pred koncom zápasu.“

Adam Dvoran (manažér 1.SFC Canaria Team Malacky): „Do zápasu sme vstúpili s taktikou dobre brániť. Taktiku sme dodržiavali zodpovedne, ale nakoniec sme inkasovali smolný tečovaný gól. Celý zápas nás podržal výborne chytajúci Klempa, ktorý zmaril viacero tutoviek súpera. Celý tím hral výborne a zodpovedne dozadu, ale šťastie nám neprialo. Chcem poďakovať chalanom za výkon a verím že v najbližšom zápase ukážeme našu silu a získame dôležité 3 body proti súperovi z Lučenca.“

1. Lučenec 2 2 0 0 11:8 6 3

2. MIBA 2 1 0 1 11:10 3 -3

3. K. N. Mesto 1 1 0 0 3:2 3 3

4. Trnava 2 1 0 1 6:6 3 -3

5. Malacky 1 0 0 1 4:6 0 0

6. Žilina 2 0 0 2 6:9 0 0

Program 3. kola: 14. 11. o 18:00 Trnava – MIBA B. Bystrica, Žilina – K. N. Mesto, Malacky – Lučenec.

1. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili
  2. Viete na čo sa pripraviť po zmene zdravotnej poisťovne?
  3. Prešov získa značky, ktoré nemajú ani v Košiciach
  4. UPC teraz ponúka internet 300 Mb/s len za 10,90 €
  5. Fedor Gál: Drtím, drtíš, drtíme (s krízou za zadkom)