Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen

V repríze finále uspeli Košice

Hokejisti Banskej Bystrice nestačili na východe Slovenska a podľahli Košiciam 4:2.

Exbystričan Matej Češík pred brankárom Corbeilom.Exbystričan Matej Češík pred brankárom Corbeilom.(Zdroj: tasr)

HC Košice - HC 05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Úvodnú šancu duelu mal Suja, ale skóre otvorili hostia. V 8. minúte po prihrávke Rotha spoza bránky mieril presne do odkrytej bránky Lamper - 0:1. "Oceliari" reagovali mohutnou ofenzívou a v 13. minúte sa im podarilo vyrovnať zásluhou Lapšanského, ktorý po prihrávke od Bartoša trafil výstavne do ľavého horného rohu súperovej bránky. Košičanov to ešte viac nakoplo a v 15. min ich mohol dostať do vedenia Jenčík, Corbeil ale jeho pokus vytesnil ramenom. V 18. min Lapšanský nešetrne atakoval Loskota, ktorý zostal ležať na ľade. Plochu nakoniec opustil na nosidlách a putoval do nemocnice. Domáci útočník dostal za úder do oblasti hlavy a krku trest na 5 min. + DKZ.

Rušný hokej pokračoval aj v druhej časti. V 24. minúte reprezentačný obranca Šedivý od pravého kruhu na buly presne namieril a dostal majstra prvýkrát do vedenia. V 29. minúte mohol vyrovnať Handlovský, ktorý viackrát "podkúril" Halászovi, domáci brankár bol však vo všetkých prípadoch úspešnejší. V 32. minúte zrovnal misky váh Mikula, ktorý prekvapil Halásza strelou od modrej čiary – brankár Košíc mal zakrytý výhľad a na letiaci puk nestihol včas reagovať. V závere tretiny zostal na ľadovej ploche ležať po náraze do mantinelu domáci obranca Pavúk a musel byť ošetrený.

V tretej tretine sa hra bez prerušenia rýchlo prelievala z jednej strany na druhú. V 48. minúte dostal domácich opätovne do vedenia neobsadený Suja, ktorý zužitkoval skvelý krížny pas Bartánusa. "Barani" boli nútení otvoriť hru a hokej sa ešte viac zatraktívnil pre divákov. V 52. minúte Banskobystričania zabudli na zadné vrátka, Bartánus si nakorčuľoval z ľavej strany a prestrelil Corbeila v bránke hostí. V 55. minúte už Bartoš dvíhal ruky nad hlavu, ale rozhodcovia jeho gól neuznali, lebo podľa nich trafil domáci útočník iba konštrukciu bránky. Košičania si už víťazstvo ustrážili, "baranom" nepomohla ani záverečná power play bez brankára.

Góly: 13. Lapšanský (P. Bartoš, E. Šedivý), 24. E. Šedivý (Bicek), 48. Suja (M. Bartánus, Bicek), 52. M. Bartánus - 8. Lamper (Róth), 32. O. Mikula (Petran)

Vylúčení: 1:5 na 2 min, navyše: Lapšanský (Košice) 5+DKZ za napadnutie do oblasti hlavy a krku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Juraj Konc - Gajan, Holienka, 4364 divákov

Košice: T. Halász - M. Dudáš, Cebák, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk, Šoltés, M. Macejko - P. Bartoš, T. Hrnka, Lapšanský - M. Bartánus, Suja, Bicek - Boltun, Češík, Lelkeš - Bortňák, R. Jenčík, T. Hričina

Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Grndling, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, R. Tománek - Loskot, Kytnár, L. Handlovský - R. Gašpar, Handzuš, O. Mikula - Lamper, T. Zigo, Róth

Marcel Šimurda, tréner Košíc: "Videli sme perfektný zápas. Hoci sme inkasovali ako prví, dvoma využitými presilovými hrami sme sa dostali do vedenia. Poctivo sme pracovali celý zápas, verili sme, že ten zápas zvládneme. Sme radi, že sme ho dotiahli do víťazného konca."

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Videli sme dobrý, bojovný zápas z obidvoch strán. Myslím si, že domáci boli v prvej tretine lepším tímom, lepšie korčuľovali. V druhej sme sa im vyrovnali a zrovnali sme skóre. Do tretieho gólu to bol vyrovnaný zápas, za stavu 3:2 sme už v snahe urobiť niečo s výsledkom viac otvárali hru, tlačili sa dopredu a vzadu sa nám otvárali dvierka, takže Košice mali ďalšie šance. Myslím si, že to bol dobrý zápas pre hokejového fanúšika."

1. Nestarnú, ale dozrievajú
  2. Policajti bili študentov, chceli sme ich podporiť
  3. Tri základné kroky: Ako sa starať o pacienta s inkontinenciou
  4. 5 prekvapivých vecí, ktoré menia náš svet a ani o tom nevieme
  5. Vlastný biznis? S kvalitným účtom sa živnosť rozbieha ľahšie
  6. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  7. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  8. Sloboda na Slovensku oslavuje 30 rokov
  9. Noc divadiel má okrúhle výročie a je v znamení Nežnej revolúcie
  10. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Thajsku?
  1. Changes to the Public Procurement Law – Take Two
  2. Tatras guide: A fresh take on the stunning soul of Slovakia
  3. Vlastný biznis? S kvalitným účtom sa živnosť rozbieha ľahšie
  4. Rýchly úver sa dá získať aj bez zložitých zmlúv
  5. Dajme ojazdeným pneumatikám druhú šancu. Nič nás to nestojí...
  10. Príbehy z raketovej základne, ktoré ste nikdy nemali počuť 3 957

Vedeli ste, že aj kuchynský olej môžete recyklovať?

Téma recyklácie hýbe svetom. Vedeli ste, že aj použitý olej z varenia má svoje opätovné využitie? V jeho zbere aktuálne pomáha spoločnosť Kaufland.

Právna poradňa: dnes na tému - kataster

Zistili ste chybu na liste vlastníctva a neviete, kto ju má opraviť? A kto túto opravu zaplatí? Zaujíma vás, ako postupovať, ak chcete zriadiť vecné bremeno na váš majetok, aby vás mohli deti doopatrovať vo vašom vlastnom dome? Odpovede nájdete v aktuálnom vydaní týždenníkov MY.

Aktualizované o 15.00

Na Švermovej ulici v Brezne zrazilo auto dve deti

Na mieste zasahovali hasiči, zdravotní záchranári aj polícia. Deti našťastie neutrpeli život ohrozujúce zranenia.