Piatok, 14. máj, 2021 | Meniny má BonifácKrížovkyKrížovky

"Barani" zdolali Piešťany

Hokejisti Banskej Bystrice pohodlne zdolali svojho súpera, strelecky sa presadil aj Tománek.

Piešťany odišli z Bystrice naprázdno.Piešťany odišli z Bystrice naprázdno. (Zdroj: tasr)

HC 05 iClinic Banská Bystrica - ŠHK 37 Piešťany 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)

Futbalový reprezentant Marek Hamšík sa postaral o čestné buly v zápase, v ktorom domácich favorizovali viacerí. Tabuľkové postavenie štvrtého mužstva s ôsmym síce bolo jednoznačné, no len päťbodový rozdiel predznamenal aj pomerne vyrovnaný priebeh. Viac striel i šancí sprevádzalo „baranov“, od 6. min však prehrávali po góle Belluša. Šťastie postupne viac prialo aktívnejším domácim. V 10. min si ho užili po vyrovnávajúcom góle Ziga, keď mu k odrazenému puku pred bránkou dopomohla zlomená hokejka. V 15. min hostia opäť viedli, v ideálnej pozícii presne trafil Holovič a nabudil domácich k ešte výraznejšej ofenzíve. V 18. min sa vyznamenal brankár Košarišťan v šanci Galamboša a 53 sekúnd pred prestávkou Tománek trafil spoza bránky Košarišťana a v nemožnom postavení sa radoval z premiérového gólu v drese svojho nového zamestnávateľa.

V druhej tretine domáci zatlačili ešte viac, ku gólom nemali ďaleko Majdan, Zigo a Gillies, ktorého opäť vychytal v 30. min skvelým zákrokom Košarišťan. Zachraňovať musel v horúcich momentoch na druhej strane aj Corbeil, najmä pri šanci Belluša v 31. min. O pár sekúnd neskôr sa začala presilovka „baranov“ štyroch na troch, mala trvať 40 sekúnd, no skrátili ju na 35, keď Sandgren perfektnou strelou posunul svojich do vedenia. Tibenského možnosť v 34. min po kikse domácej obrany na priebežnom stave už nič nezmenila a miernu výhodu si preniesli „barani“ aj do tretej tretiny.

V 42. min sa vývoj výraznejšie preklopil, Ďatelinka po strele Mikulu najlepšie čítal hru pred bránkou a zvýšil už na rozdiel dvoch gólov. Tománkova žŕdka v 46. min taktiež volala po góle a len potvrdzovala zjavnú zvrchovanosť domácich na ľade, ktorá s menšími výkyvmi vydržala až do konca. V 50. min trestné strieľanie za hodenie hokejky Filipa využil šibalsky Tománek a zápas vyústil už do exibície domácich, s prikrášľujúcim gólom Kytnára v 60. min.

Góly: 10. T. Zigo (Lamper), 20. R. Tománek (Galamboš, Šmach), 32. Sandgren (R. Tománek, Majdan), 42. I. Ďatelinka (O. Mikula), 50. R. Tománek (z tr. strieľania), 60. Kytnár - 6. Belluš (Brancis, R. Filip), 15. Holovič (J. Ručkay)

Vylúčení: 7:6 na 2 min, navyše Belluš (Piešťany) 10 min osobný trest +DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff - Bogdaň, Korba, 1903 divákov

Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, Jankovič, Šmach, Grundling, Rosandič, Petran - Majdan, Galamboš, R. Tománek - Róth, Kytnár, L. Handlovský - M. Hudec, Handzuš, O. Mikula - Lamper, T. Zigo, Gillies - R. Gašpar

Piešťany: Košarišťan - Kotaška, S. Hudec, Gipters, Brňák, Kania, R. Filip - K. Kučera, S. Petráš, J. Šimíček - Tibenský, Holovič, J. Ručkay - S. Saliji, Brancis, Belluš - J. Pardavý ml., J. Tomčák, Hrehorčák - F. Hudec, Valo

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "My sme začali katastrofálne, bez pohybu, nasadenia, netlačili sme sa pred bránku. Zobudili sme sa až v druhej tretine, postupne sme tlak zvyšovali a som rád, že sme divákov potešili gólmi a peknými akciami."

Leo Gudas, tréner Piešťan: "Vstúpili sme do zápasu výborne, celú tretinu sme hrali dobrý hokej, škoda gólu po odrazenom puke zo zlomenej hokejky. Ešte v druhej tretine sme mali dosť šancí, no súper nám odskočil a v tretej tretine nás prehral v tlaku pred bránkou. Nám naopak chýbalo väčšie umenie puk do bránky pretlačiť."