Sobota, 19. august, 2017 | Meniny má Lýdia

Prehra na ľade Martina

Hokejisti HC 05 nestačili v Turci na domáci MHC Martin.

MHC Martin - HC 05 iClinic Banská Bystrica 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Úvodné dejstvo prinieslo bojovný hokej. Favorit spod Urpína začal lepšie, bol častejšie v útoku, ale v koncovke sa ani pri presilovke nepresadil. V 7. minúte dorážku Hudec chytil Dzubina. Na druhej strane vyskúšal Jáchym Corbeila. Potom mali výhodu presilovky o jedného hráča domáci, ale prakticky sa nedostali ani do útočného pásma. Vyšlo im to až v 13. minúte, keď Matejka ideálne vysunul Murčeka a ten svoj nájazd premenil - 1:0. V závere tejto časti hostia zatlačili Martin do defenzívy, ale Dzubina ich podržal pri pokusoch Petrana, Tománka aj pri závare počas presilovky na konci.

Aj v druhom dejstve mali viac puk na svojich hokejkách Bystričania, ale na dobre korčuľujúcich a pozorne brániacich domácich nevedeli nič vymyslieť. V 30. minúte sa vyznamenal Dzubina pri šanci Handzuša. Martin mal trikrát výhodu presilovky, ale nič z toho nevyťažil. V 34. minúte vychytal R. Vargu Corbeil, ktorý si potom poradil aj so strelou T. Vargu. Pri hre 4 proti 4 v 36. minúte vymietol Jáchym pravý horný roh bránky hostí a zabezpečil Martinu dvojgólový náskok. V závere ešte Martinčanov podržal Dzubinu po tutovke Handlovského.

V úvode tretieho dejstva stačilo domácim 24 sekúnd, aby Matejka zblízka potrestal vylúčenie Kytnára - 3:0. Bystričanom sa podarilo znížiť až v polovici tretej tretiny, keď Zigo na dvakrát prekonal výborného Dzubinu. V 52. minúte martinský brankár vychytal Handlovského. Potom dosiahol Handzuš kontaktný gól a obraz hry sa zmenil. Hostia poriadne pritlačili, ale domáci sa umne bránili. Takticky zvládli aj infarktový záver, keď prežili 90-sekundovú hru bez brankára zo strany hostí. Naopak Skladaný deväť sekúnd pred koncom gólom do prázdnej bránky rozhodol o víťazstve Martina.

Góly: 13. Murček (Matejka, J. Tabaček), 36. Jáchym (P. Bačik), 41. Matejka (J. Tabaček, Tibor Varga), 60. F. Skladaný (M. Kokavec, P. Bačik) - 50. Zigo (Gillies, Rosandič), 52. Handzuš (M. Hudec)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: P. Jonák, Lauff - Korba, Jovenský, 2155 divákov

Martin: Dzubina - Matejka, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, Jáchym, P. Bačik, Tomáš Varga, P. Trávniček - F. Skladaný, Murček, Tibor Varga - Kabáč, Jurášek, M. Kokavec - Jokeľ, M. Dírer, Rzavský - R. Varga, T. Rusina, Uhrík

Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Grundling, Rosandič, Jankovič - Gillies, Galamboš, R. Tománek - R. Gašpar, Kytnár, L. Handlovský - M. Hudec, Handzuš, O. Mikula - Lamper, T. Zigo, Róth

Ivan Dornič, tréner Martina: "Po dobrom výkone, ale slabej efektivite a prehre v Žiline sme sa na tento duel dobre pripravili. Vyrovnali sme sa s kanadským štýlom súpera, v obrane sme hrali disciplinovane, v útoku zasa vyťažili z minima maximum a myslím si, že sme zaslúžene zvíťazili."

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "V bojovnom stretnutí sme sa viacerými zbytočnými vylúčeniami, najmä v útočnom pásme, nemohli dostať do súvislého tlaku. Po prvom góle, ktorý ale prišiel neskoro, sme výrazne ožili. Boli sme aktívni, Martin sme tlačili, ale veľkou prekážkou bol brankár Dzubina. V závere sme hrali vabank bez brankára, ale rozhodujúci štvrtý gól strelili domáci."

1. Väzňa, ktorý ušiel v Banskej Bystrici, chytili po pár hodinách (+ FOTO a VIDEO) Foto 699
  2. Dedinou roka sa síce Hronsek ani Pohorelá nestali, no zaradili ich medzi klenotnice 570
  3. Barani vo fantastickej atmosfére porazili účastníka KHL 219
  4. Domácnosti v Banskobystrickom kraji najviac platia za bývanie a energie 176
  5. Čo s načatým víkendom? Tu sú naše tipy 165
  6. Foťte rýchlo. Najznámejšia drevenička Horehronia to má spočítané Foto 164
  7. Hygienici evidujú v okrese Brezno ďalší prípad žltačky, tentoraz u dospelej ženy 134
  8. Krásna Banskobystričanka Lujza Straková nás bude reprezentovať v ďalšej prestížnej súťaži krásy 103
  9. Alergici to majú v týchto dňoch najhoršie s peľom v Banskej Bystrici 58
  10. Exkluzívna hokejová publikácia "Prvýkrát majstri" vychádza začiatkom septembra 57