Sobota, 19. september, 2020 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Tretia tohtotýždňová prehra HC 05

Hokejisti Banskej Bystrice majú za sebou nevydarený týždeň, počas ktorého sa im nepodarilo zabodovať v ani jednom zo zápasov.

Juraj Majdan bol v Trenčíne jediným strelcom HC 05.Juraj Majdan bol v Trenčíne jediným strelcom HC 05. (Zdroj: SITA)

Dukla Trenčín - HC 05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Zápas dvoch popredných tímov Tipsport ligy začal lepšie hosťujúci tím, ale prvý gól dali domáci. V 5. minúte nahodený puk dokorčuľoval Novák a strelou povedľa Corbeila si otvoril strelecký účet v drese Trenčína. Vyrovnať mohol o tri minúty Extrenčan Mikula, jeho pohotová strela sa však odrazila od žŕdky Cháberovej bránky. Na opačnej strane preukázal skúsenosť Vozdecký, ale puk nedostatočne nadvihol. V 14. minúte mohol vyrovnať hosťujúci Šmach, s domácimi však opäť hrala konštrukcia brány. V závere mohli "barani" ešte vyrovnať počas presilovky, ale ich snaha nebola korunovaná gólom.

Po prestávke sa hostia do Dukly zahryzli, avšak chýbal im moment prekvapenia. V 24. minúte Gillies zabojoval, získal puk pre Hudeca, jeho pokus však Chábera vyrazil. Na "baranoch" bolo vidieť snahu otočiť stav stretnutia. V 32. minúte preukázali Banskobystričania väčšiu fyzickú silu, prepracovali sa aj k zakončeniu a so strelou Majdana mal gólman Dukly plné ruky práce. Paradoxne, gól opäť padol na opačnej strane klziska. Skúsený Petrovický šikovnou prihrávkou posunul do šance Gašparoviča a ten z predbránkového priestoru poslal domácich do dvojgólového vedenia. V 37. minúte sa uvoľnil Tománek, jeho pokus však Chábera stačil vytesniť mimo priestoru bránky. V závere neuspel ani Zigo a Dukla po 40 minútach viedla o dva góly.

V záverečnej časti hry sa Dukla snažila v prvom rade poctivo brániť a čakať na svoje šance. Banskobystričania sa zase snažili čo najskôr streliť kontaktný gól. V 49. minúte urobil chybu Dlouhý, ale jeho zaváhanie Tománek nevyužil. Tlak "baranov" narastal. Do Kytnárovej nebezpečnej strely obrana v poslednej chvíli vložila hokejku. V čase silnejúceho tlaku hostí sa opäť presadili Trenčania. V 53. minúte vyťažil z minima maximum Hudec, keď do siete dorazil Rehákovu strelu. Niečo viac ako 5 minút pred naplnením riadneho hracieho času sa "baranom" predsa len podarilo znížiť. Tománek si obkorčuľoval bránku, ponúkol puk Majdanovi, ten šancou nepohrdol a znížil na 3:1. Dukla záverečný tlak ustála a pripísala si cenné 3 body, hoci hostia boli lepším tímom.

Góly: 5. L. Novák (Michal Hlinka, R. Dlouhý), 36. J. Gašparovič (Róbert Petrovický, Holenda), 53. D. Hudec (J. Švec, D. Rehák) - 55. Majdan (Tománek)

Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, T. Orolin - Tvrdoň, Výleta, 2205 divákov

Trenčín: Chábera - D. Rehák, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Hatala, Drgoň, Holenda, Ryzák, Nechala - Michal Hlinka, R. Dlouhý, L. Novák - T. Melichárek, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, J. Švec, Vozdecký - M. Jakúbek, J. Zlocha, Šišovský

Banská Bystrica: Corbeil - I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Grundling, Rosandič, Jankovič - Majdan, Galamboš, O. Mikula - Róth, Kytnár, L. Handlovský - M. Hudec, Handzuš, R. Tománek - Lamper, T. Zigo, Gillies - R. Gašpar

Marcel Hanzal, asistent trénera Trenčína: "Sme radi, že sme zvíťazili nad ťažký súperom. Hostia boli v určitých fázach zápasu lepší, lepšie korčuľovali a vyhrávali osobné súboje. Posledná tretina sa hrala prevažne v našej tretine a dokázali sme ju zvládnuť po taktickej stránke."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Víťazstvo sme darovali Dukle. My sme hrali, ale góly sme nedávali. Keď sme sa dostali do zakončenia, zlyhali sme v koncovke. S jedným gólom nemôžeme pomýšľať na úspech."