MIBA vedie tabuľku

Banskobystrickí futsalisti privítali mladíkov zo Žiliny. Bol to súboj druhého s predposledným.

MIBA nadelila Žilinčanom poltucet.MIBA nadelila Žilinčanom poltucet. (Zdroj: MO)

MIBA Banská Bystrica – KSF DOXX Žilina 6:0 (1:0)

Od začiatku zápasu boli aktívnejší hostia, vypracovali si niekoľko dobrých príležitostí, ale buď ich zakončili nepresne, zlikvidoval ich Butáš alebo nastrelili konštrukciu brány. Banskobystričania hrozili z brejkov, prvú väčšiu šancu Zehnala vyrazil na roh hosťujúci brankár. Prvú gólovú šancu mali domáci v 15. minúte, keď najprv Číž nastrelil pravú tyčku a následnej Juhás výborným zákrokom zlikvidoval strelu Kondera. Hneď o minútu neskôr po nahrávke Kondera sa aj so šťastným presadil Číž, ktorý si otvoril gólový účet v drese MIBY, 1:0. Do konca polčasu sa už neudialo a tak išli domáci do kabín s jednogólovým náskokom.

V druhom polčase boli opäť aktívnejší hostia, ale v tomto zápase im nebolo súdené skórovať. V 27. minúte našiel Ondrejka pätou osamoteného Kondera a ten sa nemýlil, 2:0. Hneď na to mali mladíci z Doxxu ďalšiu šancu, ale tentokrát nastrelili spojnicu Butášovej brány. V 30. minúte využili chybnú rozohrávku domáci k ďalšiemu gólu, keď prihrávku Číža efektne zakončil Kútik, 3:0. V ďalšom priebehu pokračovali hostia v dobíjaní brány domácich, ale viackrát ich vychytal Butáš. V 32. minúte zachytil chybnú rozohrávku Konder a po individuálnej akcii zvýšil na 4:0. V 36. minúte sa pekne presadil cez dvoch hráčov Číž a následnej poslal Kondera do dobrej šanci, ale hosťujúci brankár podržal svoje mužstvo. Tri minúty pred koncom začali hrať Žilinčania powerplay, z ktorej sa podarilo najprv Konderovi zavŕšiť hetrik do opustenej brány a v poslednej minúte využil chybu V. Giertl, ktorý tiež poslal loptu do prázdnej brány. V tomto zápase boli väčšinu času aktívnejší hostia, ale domáci boli v tomto zápase veľmi efektívni a to im zaručilo zisk troch bodov.

Góly: M. Konder 3, M. Číž, R. Kútik, V. Giertl

Bez kariet

100 divákov

Rozhodovali: Urda, Libiak

Zostava MIBA: P. Butáš – V. Giertl, M. Konder „K“, L. Riša, S. Kršák, M. Číž, M. Giertl, P. Zehnal, P. Ondrejka, R. Filadefli, D. Andraščík, R. Kútik

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Výsledok stretnutia je pre hostí krutým. Na ihrisku bolo vidno ich futsalovú snahu o získanie troch bodov. Vďaka nadpriemernému výkonu nášho brankára a vysokej streleckej efektivite našich hráčov sme zaznamenali vysoké víťazstvo. V hre nám chýbala ľahkosť a vtipné riešenie herných situácií. Naše víťazstvo bolo kostrbaté a skôr vybojované ako ľahko získané.“

Michal Konder (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Dnes sme podali dobrý kolektívny výkon. Aj keď nám viazla kombinácia, vynahradili sme to bojovnosťou a hrali dobre v defenzíve, o čom svedči aj čisté konto dobre chytajúceho Butáša. Boli sme efektívni v koncovke a vďaka tomu sme získali zaslúžene tri body.“

1. MIBA BB 4 3 0 1 24:15 9 0

2. Lučenec 4 3 0 1 22:18 9 3

3. K. N. Mesto 3 3 0 0 13:10 9 9

4. Trnava 4 1 1 2 15:17 4 -5

5. Malacky 3 0 1 2 12:16 1 -5

6. Žilina 4 0 0 4 9:19 0 -3

Najbližší zápas odohrajú futsalisti v Kysuckom Novom Meste, kde ich bude čakať náročný zápas. Nováčik súťaže má viacero skúsených hráčov zo Žirafy Žilina a toto kolo vyhrali v Lučenci. (ML, LB)

1. Tatra banka ako prvá banka na Slovensku vydala zelené dlhopisy
  2. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  3. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  4. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  5. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  6. Boj Grékov za slobodu prebudil solidaritu v celej Európe
  7. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  10. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  9. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd? 7 261
  10. Minerálky pod lupou. Kedy nám škodia a kedy prospievajú? 7 056