Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Barani vyhrali, hetrik Handzuša

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili vo vloženom zápase s mladíkmi z reprezentačnej dvadsiatky 7:3.

Michal Handzuš mal strelecký deň.Michal Handzuš mal strelecký deň. (Zdroj: tasr)

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Orange 20 7:3 (1:0, 2:0, 4:3)

Domáci sa s mladými mohli nasýtiť gólmi, zápas so slovenskou dvadsiatkou k takému priebehu nabádal. V úvode sympaticky odznel dar klubu 1000 eur na konto detského domova Svetluška, ktoré nazbierali hráči počas dražby dresov z benefičného zápasu hviezd.

Už v 2. min úplne voľný Handzuš v presilovke otvoril skóre, v druhej tretine pridal v prečíslení a po spolupráci s Ďatelinkom ďalší v 23. min a keď v 30. min Róth po šikovnom teči skóre ešte zvýraznil, otázna bola zdanlivo už len konečná výška skóre. Dvadsiatkári na súpera nestačili, sympaticky však bojovali a neustále sa tlačili do brejkov. V 8. min Briestenský dokorčuľoval puk a takmer gólovo zakončil, v 12. min zasa M. Sukeľ namieril v ďalšej šanci vedľa.

V druhej tretine domáci prevahu ešte viac zvýraznili a často na dlhé sekundy zatlačili súpera do obranného pásma. V 33. min bol blízko ku hetriku Handzuš, keď v presilovke presne nenamieril.

Začiatok tretej tretiny nepoznačil gól domácich tak ako v predchádzajúcich dvoch, ale hostí. Medzi kruhmi sa pekne do smeru strely natočil Galis a pridal trochu do zápasu dramatickosti, najmä keď od 45. min mali hostia výhodu presilovky o dvoch hráčov až 105 sekúnd. O kontaktný gól sa postaral v 47. min zblízka Šiška, našťastie pre ďbaranovď naplnil po ukážkovej spolupráci v 48. min hetrik Handzuš a zápas mohli už pokojne dohrať. V 51. min pridal aj za pomoci videozáznamu gól po dorážke polovysokého puku Hudec, v 52. min Hrušík síce po krásnej individuálnej akcii pod žŕdku znížil, no gólostroj dvadsiatky v tretej tretine sa tým už definitívne ukončil. Výsledok napokon zvýraznil v 57. min zblízka Kytnár a spečatil v 60. min strelou od modrej Jaborník, a to navyše Gašpar i Grundling trafili žŕdku.

Góly: 2. Handzuš (R. Tománek, O. Mikula), 23. Handzuš (I. Ďatelinka, Majdan), 30. Róth (Petran, L. Handlovský), 48. Handzuš (Majdan), 51. M. Hudec (Rosandič, Kytnár), 57. Kytnár (O. Mikula, Grndling), 60. Jaborník (Šmach, O. Mikula) - 42. P. Galis (Košecký), 47. J. Šiška (Hrušík), 53. Hrušík (J. Milý)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Bednár, Gavalier, 1526 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Grundling, Rosandič, Jaborník - Majdan, Handzuš, R. Tománek - Lamper, T. Zigo, O. Mikula - M. Hudec, Kytnár, Gillies - Róth, R. Gašpar, L. Handlovský

Orange 20: Škorvánek - Meliško, Koch, Jendroľ, A. Sloboda, Ivanič, M. Moravčík, Košecký - Briestenský, M. Sukeľ, J. Sukeľ - J. Milý, J. Šiška, Hrušík - Ondruš, Sádecký, P. Galis - J. Tatár, M. Surový, Klenko - D. Novák

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Chlapci z dvadsiatky dobre bránili, my sme zápas solídne rozohrali, no zbytočným podceňovaním situácií a zľahčovaním vecí sme všetko zdramatizovali. Som rád, že sme napokon zápas zvládli, také výpadky, aké sme mali, si však nemôžeme dovoliť ani proti mladým. Chcel by som popriať dvadsiatke veľa šťastia, hlavne na majstrovstvách sveta, aby ich znovu sprevádzal pekný výsledok."

Ernest Bokroš, tréner SR 20: "Zahrali sme lepšie ako proti Košiciam, teraz sme ukázali viac. Chlapci hrali v defenzíve to, čo sme si povedali, narúšali útoky, no inaksovali sme veľmi skoro, čo vždy upokojí súpera. My sme góly strelili dosť neskoro a keď sme skóre stiahli, zase sme skoro inkasovali. Celkove to nebolo zlé, výsledok je pre nás na to, čo sme hrali, dosť krutý."

Michal Handzuš, autor hetriku: "Asi sme ukázali svoju tvár, keď hráme našu hru, sme silní, keď nehráme a nedáme góly, je z toho dramatický zápas. Pracujeme na tom, aby sme hrali plných 60 minút a stále nám to nejde, takže musíme ďalej pracovať. Moje tri góly pramenili z presných nahrávok, ten tretí som si myslel, že Ďuro Majdan vystrelí, no ešte mi to hodil a ja som strieľal do prázdnej. Inak dvadsiatkári makali, hrali to, čo musia a nevzdali sa. Vrátili sa do zápasu, a to bolo pre nich pozitívne."

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Darček? Špičková autonavigácie Mio Spirit 8670 Full EÚ Lifetime!
  2. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  3. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Železiari na východe neuspeli, o všetkom rozhodol jeden gól

Futbalisti Podbrezovej vo svojom druhom tohtotýždňovom vystúpení vyšli strelecky naprázdno.

Enzo Mauro Arevalo Acosta

Do dolín na Horehroní nainštalovali prvé cyklorampy

Nové závory zabraňujú neoprávnenému vjazdu vozidiel, ale ich konštrukčné riešenie zároveň umožňuje plynulý prejazd cyklistom.

Mičovský odvolal šéfa Lesov SR Mateja Vigodu

Vigoda bol za nového riaditeľa štátnych lesov menovaný v júni tohto roka.

Matej Vigoda, už bývalý generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR.

V Brezne zachytili len v prvých dňoch testovania 73 pozitívnych

V objekte bývalej transfúznej stanice pred poliklinikou breznianskej nemocnice je viac ako týždeň zriadené mobilné odberné miesto.

Pohľad do laboratória s tretím stupňom biologickej bezpečnosti vo Virologickom ústave Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied, kde sa virológom podarilo izolovať prvé slovenské kmene nového koronavírusu SARS-CoV-2.