Víťazná séria HC 05

Hokejisti zvládli aj tretí zápas v tomto týždni víťazstvom za tri body.

Michal Handzuš sa strelecky prebudil.(Zdroj: tasr)

MsHK DOXXbet Žilina - HC '05 iClinic Banská Bystrica 2:6 (1:3, 1:0, 0:3)

Vlci namaškrtení výhrou nad lídrom zo Zvolena chceli aj proti ďalšiemu tímu zo stredu Slovenska získať všetky body. Lepšie však začali barani, ktorí prečkali úvodnú presilovku domácich a Gillies onedlho v páde trafil ľavú spojnicu Tomekovej brány. Odpoveď Žiliny prišla o pár minút, v presilovke napriahol od modrej Novotný a prestrelil všetko, čo mal v ceste. Vyrovnaný stav vydržal iba krátko, pretože rovnaká delovka od modrej z hokejky Ďatelinku znamenala, že hostia opäť viedli. Domáci sa snažili o vyrovnanie, ale v 18. minúte zabudli medzi kruhmi na Lampera, ten si povytiahol Tomeka z brány a zvýšil na 3:1 pre hostí.

Domáci hrali v úvode druhej časti zvyšok presilovky, no ani v nej, ani pri nájazde Konečného a dorážke Kolenu Bacashihua neinkasoval. Neustále však musel čeliť žilinským strelám, ktoré s pribúdajúcim časom naberali na početnosti, všetko však dokázal s pomocou spoluhráčov vyriešiť. Najviac aktivity v ohrozovaní bránky hostí prejavoval Leblanc, lenže jeho sólovanie ku gólom neviedlo. Nakoniec to bol však predsa len kanadský krídelník MsHK, ktorý v 35. minúte blafákom do pravej strany prekabátil gólmana hostí a znížil. Vlci boli pri chuti a až do záveru tretiny sa snažili vyrovnať, ale Bacashihua už neinkasoval.

V 42. minúte sa po naskočení z trestnej lavice dostal po prihrávke od Ďatelinku do nájazdu Gillies a svojím druhým gólom v zápase zabezpečil baranom opäť dvojgólové vedenie. Hostia potom hrali svoju prvú presilovku v zápase a dokázali ju hneď využiť, keď sa puk od Handzuša odrazil od Tomekovej masky a jedného zo Žilinčanov do brány. Hostia od tohto momentu už kontrolovali hru a náskok, ktorý ešte v 57. min. navýšil Majdan a podčiarkol tak tretiu trojbodovú výhru baranov v tomto týždni.

Góly: 9. Š. Novotný (Homer, Stupka), 35. Leblanc (Š. Novotný) - 5. Gillies (Róth, R. Gašpar), 11. I. Ďatelinka (Zigo, Lamper), 18. Lamper (Zigo, Gillies), 42. Gillies (I. Ďatelinka, Handlovský), 47. Handzuš (Handlovský, Majdan), 57. Majdan (Handzuš, Mikula)

Vylúčení: 2:6 na 2 min, navyše: Grndling (Banská Bystrica), presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mllner - Junek, Šefčík, 1032 divákov

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Petran, Šmach, Grundling, Rosandič, Adamkič, Jaborník - Majdan, Handzuš, Mikula - Lamper, Zigo, Gillies - M. Hudec, Kytnár, R. Handlovský - Roth, R. Gašpar, Ambroz

Skalica: P. Ševela - Ďurák, Barák, Opalek, Jan Novák, Reichel, Jankovič, Polata, Brodek - D. Pašek, R. Školiak, Zálešák - Korytko, Brendl, Studenič - K. Jass, Mickievics, Komínek - Lantoš, L. Klíma, Bezúch

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Výsledok je pre nás krutý. V prvej tretine sme dostali góly po našich chybách, keď sme nepokryli hráčov v druhom slede. V druhej tretine sme mali niekoľko čistých šancí a boli sme jasne lepší, výsledok mohol byť úplne iný. Rozhodujúci gól prišiel po našej presilovke, keď sme po obrovskej chybe inkasovali na 2:4. Som veľmi nahnevaný, pretože sme spravili v zápase školácke chyby a súper nás vyškolil z efektivity."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Sme spokojní iba s tromi bodmi. Zápas sme začali solídne, prvá tretina vyzerala tak, ako mala, viedli sme, ale druhá tretina bola katastrofálna, naša najhoršia v celej sezóne. Domáci mali jednoznačne navrch a nás podržal brankár. Začiatok tretej tretiny nám vyšiel, ubránili sme presilovku a dali sme gól, upokojili sme sa a začali sme hrať to, čo sme mali. Výsledok však určite nezodpovedá priebehu zápasu."

1. Nočná razia v okrese Brezno. Dôvodom boli tvrdé drogy Foto 1 675
  2. Žena z Čierneho Balogu ohovárala,napádanej rodine tým spôsobila vážnu ujmu 849
  3. Donovaly sú uzatvorené 471
  4. Jarmočná sezóna v našom regióne vyvrcholí Ondrejským jarmokom 463
  5. V Brezne vyrastá Dedina zelených šmolkov 386
  6. Dnes sa môžu v našom regióne tvoriť snehové jazyky 161
  7. Zatopil izbu v hoteli, ten žiada náhradu 145
  8. Donovaly boli na pár hodín úplne zablokované Foto 86
  9. Líder bol pre baranov ťažkým sústom. Napriek návratu do hry prehrali o dva góly 66