Nedeľa, 17. november, 2019 | Meniny má Klaudia

Barani neudržali v Nitre vedenie

Napriek vedeniu 2:0 nezískali hokejisti Banskej Bystrice v Nitre ani jediný bod.

Roman Tománek strelil svojim exspoluhráčom prvý gól zápasu.Roman Tománek strelil svojim exspoluhráčom prvý gól zápasu.(Zdroj: tasr)

HK Nitra - HC '05 iClinic Banská Bystrica 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)

Nitrania nastúpili na zápas proti Banskej Bystrice v mikulášskych "svetroch" so snahou naplniť tohtosezónnu tradíciu, keď vo vzájomných súbojoch týchto súperov vždy vyhrali domáci a nastrieľali štyri góly. Vedenia sa však ujali hostia, keď hneď zo svojho prvého útoku v 7. minúte skórovali, autorom gólu bol ex-Nitran Tománek. O päť minút viedli hostia už 2:0, v presilovej hre po Ďatelinkovej strele od modrej čiary poslal puk do odkrytej domácej bránky Zigo. O 29 sekúnd dosiahli Nitrania kontaktný gól, z pravého kruhu prestrelil hosťujúceho brankára Stloukal.

V druhej tretine predvádzali oba celky rýchly hokej z čoho pramenili zaujímavé situácie pred oboma bránami. Z domácej strany Ručkay a Piačka, z hosťujúcej Lamper a Zigo však neuspeli. Diváci napokon v strednej časti predsa len gól videli, Kanaďan Laliberté si vymenil puk so svojim krajanom Blackwaterom a strelou z prvej prestrelil brankára hostí a dosiahol stý gól Nitry v tejto sezóne.

Do tretej tretiny vstúpila Nitra rázne, v 43. minúte v presilovej hre dostal obranca Milo skvelú prihrávku od Macíka spoza bránky a presnou strelou z prvej v páde prekonal brankára Banskobystričanov. O 43 sekúnd zvýšila Nitra náskok na rozdiel dvoch gólov po úniku zámorských hráčov nabil Laliberté nabil Blackwaterovi a Bacashihua opäť kapituloval. V 45. minúte Nitrania opäť skórovali, hneď po buly Slováka našiel Blackwater pred bránou Lalibertého a ten rýchlu akciu zakončil presne. V 54. minúte znížila na rozdiel dvoch gólov Banská Bystrica, Rosandič prekonal domáceho brankára strelou pod brvnom. V závere hrali šiesti hostia proti štyrom domácim, no skóre 5:3 sa už nezmenilo.

Góly: 13. Stloukal (J. Štefanka), 39. Laliberté (Blackwater), 43. Milo (Macík), 43. Blackwater (Laliberté, M. Slovák), 45. Laliberté (Blackwater, M. Slovák) - 7. R. Tománek (M. Hudec, Sandgren), 12. Zigo (Kytnár, I. Ďatelinka), 54. Rosandič

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Wehrli (Švaj.), Baluška - Kacej, Tvrdoň (všetci SR), 3355 divákov

Nitra: M. Valent - Milam, M. Novák, Ordzovenský, Podhradský, Milo, P. König, Pupák, F. Kuzma - Blackwater, M. Slovák, Laliberté - Kutálek, Stümpel, H. Ručkay - Stloukal, J. Štefanka, Macík - E. Piačka, Bene, Bajtek

Banská Bystrica: Bacashihua - I. Ďatelinka, Sandgren, Gründling, Šmach, Petran, Rosandič, R. Gašpar Jaborník - Majdan, Handzuš, R. Tománek - Lamper, Zigo, Matoušek - Gillies, Kytnár, L. Hvila - Roth, M. Hudec, R. Handlovský

Andrej Kmeč, asistent trénera Nitry: "Videli sme výborný zápas, v ktorom sme síce prehrávali 0:2, no v druhej tretine sa to zrovnalo. Súper spravil v tretej tretine chyby, ktoré sme využili a gólovo odskočili. Pred výbornou kulisou sme vyhrali zaslúžene."

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Mali sme zápas výborne rozohraný, no prišli individuálne chyby. V závere sme ešte niečo skúšali, ale v Nitre sa za stavu 5:2 ťažko otáča."