Štvrtok, 20. september, 2018

Dukla ukončila sezónu, Peter Boroš kariéru

Dlhoročná opora v bráne Dukly bude v kariére pokračovať ako tréner brankárov v Podbrezovej.

Peter Boroš ukončil kariéru. (Zdroj: pp)

Dukla B. Bystrica – Spartak Trnava B 3:0 (2:0)

Na Štiavničkách od úvodu zápasu dominovali domáci hráči, ktorí sa kombinačnou hrou dostávala na polovicu Spartaka. Ich vedúci gól padol v 22. minúte po kombinácii na ľavej strane prenikol do šestnástky Zázrivec a krížnou strelou k vzdialenejšej žrdi otvoril skóre zápasu. O štyri minúty už bolo 2:0, kedy nepochopiteľne zazmätkoval pri pokuse o rozohrávku Vantruba v bráne hostí a Bernardina pohodlne skóroval do prázdnej brány. Cez prestávku sa spustila nad štadiónom búrka a tak sa mužstvá dostali opäť na trávnik s takmer polhodinovým oneskorením. Na podmočenom trávniku na hranici regulárnosti sa potom hral už iba bojovný futbal s množstvom nakopávaných lôpt Z nich sa do zakončenia dostávali aj hráči Trnavy, no ich strelecké pokusy nemierili na Borošovu bránu. Tretí gól Dukly padol po rohu Pančíka, loptu nadvihol Snitka a Ungar ju na dvakrát dostal do siete. Po tomto góle bolo o zápase rozhodnuté a už sa iba dohrávalo. Domáci fanúšikovia v 89. minúte odprevadili z trávnika dlhoročnú oporu v bráne Dukly Petra Boroša, pre ktorého to bol posledný zápas v profesionálnej kariére.

No ad for you

Góly: 22. Zázrivec, 26. Bernardina, 62. Ungar

ŽK: Memič

Pred 513 divákmi rozhodoval Leško.

Dukla: Boroš (89. Maťašovský) – Snitka, Poliaček, Pančík, Urgela (75. Daniel), Memič, Bernardina, Willwéber, Savič, Zázrivec (82. Cvik), Ungar

Spartak B: Vantruba – Janso, Bališ, Jirka (85. Repa), Medgyes, Guilavogui, Richnák, Hrebík (66. Pavlovčík), Dubec (Juhás), Oravec, Dzíbela

Ostatné výsledky 10. kola: N. Mesto – Šaľa 5:2, Senec – D. Lužná 2:4.

1. B. Bystrica   32        16        5          11        45:33   53        5

2. N. Mesto      32        14        5          13        41:39   47        -1

3. Trnava B      32        15        1          16        36:33   46        -2

4. D. Lužná      32        11        8          13        38:46   41        -7

5. Šaľa 32        10        3          19        37:58   33        -15

6. Senec          32        6          5          21        35:69   23        -25