Kremnička aj Medzibrod sú vo svojich súťažiach stále na 2. mieste

(Zdroj: net)

III. liga

Predohrávka 30. kola:

Kremnička - Lučenec 2:1 (2:1)

Domáci nastúpili posilnení o hráča Dukly  Willwébera a bolo ho aj v zápase cítiť, bol pri dôležitých obranných situáciách a pomáhal mužstvu  defenzíve. Domáci hráči však hrali kŕčovito a len 5ažko sa presadzovali proti obrane Lučenca. Domáci sa však dostali do vedenia už v 4. minúte, kedy predĺžil loptu hlavou Kostúrik, stopér Lučenca sa pošmykol a Laksik sa v nájazde nemýlil. Hostia vyrovnali v 28. minúte, kedy sa lopta po rohovom kope dostala až na zadnú žrď kde hlavičkoval Bakos. Druhy gól domácich prišiel po prihrávke Výlupka na Laksika, ktorý pridal svoj druhý gól. V druhom polčas sa snažili hostia vyrovnať. Výraznou mierou im pomohla červená karta Šufliarskeho, ktorý sa pofackal s Bakosom a po inkasovaní druhej žltej šiel pod sprchy. V závere Kremnička tlak hostí ustála a získala cenné tri body.

Góly: 4. a 42. Laksik – 28. Bakos

ŽK: Šufliarský - Bakos, Pipíška

ČK: 74. Šufliarský (po 2. ŽK)

Pred 100 divákmi rozhodoval Hraško.

Kremnička: Krejčí – Výlupok, Tóth, Bíreš, Šufliarský, Kolláti, Willwéber, Ševčík, Cimerman (58. Rafanides), Laksik, Kostúrik (64. Sokol, 80. Herich)

Podbrezová B – Žarnovica 1:2 (0:0)

V kvalitnom a behavom zápase si diváci museli na góly počkať až do druhého polčasu. Hneď po zmene strán sa po zlej rozohrávke a následných zmätkoch v šestnástke dostal k lopte Hric a poslal Podbrezovú do vedenia. Hostia vyrovnali v 62. minúte z pokutového kopu, ktorý po zbytočnom faule Caltíka na hranici šestnástky premenil Laurov. Hostia v poslednej minúte strhli víťazstvo na svoju stranu. Dlhý výkop Straku nedokázala domáca obrana odvrátiť, lopta sa dostala až do šestnástky a spätnú prihrávku bez problémov usmernil do siete opäť Laurov.

Góly: 46. Hric – 62. a 90. Laurov

ŽK: Majerík, Jakuba, Szczepaniak – Javorčík, Ondrejka, Sedliak

Pred 150 divákmi rozhodoval Libiak.

Podbrezová B: Čillík – Caltík (78. Turlík), Hric (83. Kačerík), Lihan, Majerík, Kovalčík, Szczepaniak, Petrík, Fischer, Jakuba, Križanovský

26. kolo:

Kremnička - Makov 10:0 (4:0)

Hostia pricestovali na zápas bez možnosti striedania, v ich základe nastúpil aj náhradný brankár a od úvodu zápasu boli úplne odovzdaným súperom. Výsledkom toho bolo pohodlné víťazstvo Kremničky, hetrik Kostúrika a hra brankára Gašperana v poli, ktorý sa dokonca aj strelecky presadil. Kremnička tak už má druhé miesto takmer na dosah.

Góly: 9. a 68. Ševčík, 18. Laksik, 31. a 44. Kolláti, 63. Rafanides, 72. 74. a 83. Kostúrik, 88. Gašperan

Bez kariet.

Pred 50 divákmi rozhodoval.

Kremnička: Krejčí – Výlupok, Herich, Bíreš, Tóth (62. Buckulčík), Kolláti, Rafanides, Ševčík, Cimerman, Laksik (69. Kostúrik), Sokol (80. Gašperan)

Podbrezová B – Pohronie B 1:1 (1:1)

Prekvapenie sa zrodilo v Brezne, kde Podbrezová privítala beznádejne posledné Pohronie. Hostia doteraz v súťaži dokázali uhrať iba jedinú remízu, druhú pridali v tomto súboji rezervných tímov. Pritom zápas sa začal podľa očakávaní, keď sa v 8. minúte po krídelnej akcii Szczepaniaka presadil Jakuba. Domáci mali aj naďalej navrch, no boli to hostia, ktorí priebeh zápasu vyrovnali. V 31. minúte sa uvoľnil Beňo a strelou k žrdi vyrovnal. V druhom polčase sa domáci pokúšali nakloniť misky váh na svoju stranu, no v 74. minúte ich zbytočne oslabil najskúsenejší hráč na ihrisku Tyčiak, ktorý videl červenú kartu za udretie súpera v prerušenej hre. Po týždni to bola už druhá priamo udelené červené karta pre tohto hráča. Domáci už v oslabení nedokázali skórovať a tak stratili dva body v zápase, v ktorom to nikto nečakal.

Góly: 8. Jakuba – 31. Beňo

ŽK: Križanovský, Caltík – Sekereš

ČK: 74. Tyčiak – 90. Sekereš (po 2. ŽK)

Pred 100 divákmi rozhodoval Holas.

Podbrezová B: Čillík – Tyčiak, Kováčik, Fischer, Lihan, Kovalčík, Križanovský, Petrík, (74. Kuc), Szczepaniak (50. Caltík), Jakuba, Majerík (46. Turlík)

Ostatné výsledky predohrávaného 30. kola: Námestovo – Makov 0:0, Martin – Pohronie B 3:0 kont., Kalinovo – L. Štiavnica 1:1, N. Baňa – Čadca 4:0, Krásno – Bytča 5:1, L. Hrádok – Detva 4:0.

Ostatné výsledky 26. kola: Námestovo – Kalinovo 3:1, Detva – Žarnovica 0:1, Čadca – Lučenec 5:2, L. Hrádok - L. Štiavnica 1:1, Krásno – Martin 0:2, N. Baňa – Bytča 3:1.

1. Martin             27        21        4          2          63:17   67        28

2. Kremnička       29        19        2          8          59:27   59        17

3. L. Hrádok        28        17        3          8          59:25   54        12

4. Námestovo      28        16        5          7          51:26   53        11

5. Žarnovica        28        17        1          10        54:50   52        10

6. Makov            28        14        3          11        63:54   45        3

7. Čadca             28        13        3          12        45:47   42        0

8. Kalinovo          28        12        5          11        52:40   41        -1

9. Podbrezová B  28        11        6          11        39:40   39        -3

10. L. Štiavnica    28        10        6          12        42:48   36        -6

11. Krásno           28        9          6          13        35:41   33        -9

12. N. Baňa         28        9          4          15        41:50   31        -11

13. Lučenec        28        8          5          15        41:54   29        -13

14. Bytča            28        9          2          17        40:73   29        -13

15. Detva            28        7          7          14        42:56   28        -14

16. Pohronie B    28        0          2          26        20:98   2          -43

Program 27. kola: 12. 6. o 17:00 Martin – Kalinovo, Makov – Krásno, L. Štiavnica – Podbrezová B, Bytča – L. Hrádok, Žarnovica – Čadca, Lučenec – N. Baňa, Detva – Námestovo. Zápas Pohronie B – Kremnička 1:2 predohrali 4. mája. (MG)

IV. liga:

Medzibrod – Zvolen B 5:1 (3:0)

Medzibrod začal od úvodu aktívne a gólový efekt to prinieslo už v 15.minúte, keď po krídle unikol Pipich a obstrelil hosťujúceho brankára. O pár minút navýšil domáce vedenie peknou strelou z priameho kopu Belko a po polhodine sa strelecky  presadil z 5 metrov aj Klinec. Hneď po prestávke si zabehol za domácu obranu Pařenica a nedal Petríkovu žiadnu šancu. Zdramatizovanie zápasu to však neprinieslo, pretože Medzibrod bezpečne kontroloval vývoj. Výsledok ešte navýšili svojimi druhými gólmi najskôr Klinec a vzápätí aj Belko, ktorí sa pri nich zhodne efektne pohrali s preťaženou obranou hostí.

Góly: 15. Pipich, 21. 76 Belko, 31. 73. Klinec - 47. Pařenica

ŽK: Klinec - Fridrich,Pařeninca, Hraško

Pred 220 divákmi rozhodoval Moják.

Medzibrod: Petrík - Gregor, Belluš, Belko, Lupták, Rajčok, Bobok (46.Peter Sokol st.), Pribula (77. Tešlár), Vančo, Pipich (82. Peter Sokol ml.), Klinec

Fiľakovo - Jupie Badín 6:0 (2:0)

Hráči Badína cestovali po dvoch týždňoch opäť na ihrisko lídra tabuľky. Tentoraz sa im však nepodaril podobný kúsok, ako predtým v Medzibrode, ktorý obrali o dva body a zosadili z čela tabuľky. Vo Fiľakove inkasovali hostia pred krásnou návštevou poltucet gólov. Prevahu domácich pretavil do vedenia dvomi gólmi v prvom polčase Botoš a tesne po prestávke pridal tretí gól Husanik. Hostia nezvládli ani záverečnú desaťminútovku zápasu, kedy inkasovali ďalšie tri góly a tak cestovali z Fiľakova s debaklom.

Góly: 31. a 43. Botoš, 48. a 89. Husanik, 83. Telek (pk), 87. Szókis

ŽK: Botoš - Hudec

Pred 600 divákmi rozhodoval Škvarek.

Jupie Badín: Koválik – Pšida, Gajan, Hudec, Švec (72. Ulehla), Hroš, Plško, Baláž, Beňák, Veselovský, Ďurta

Ostatné výsledky 24. kola: Divín – Revúca 2:4, Poltár – Kováčová 3:1, Hriňová – Vinica 0:3, Pliešovce – S. Ďarmoty 1:1, Málinec – V. Krtíš 3:1.

1. Fiľakovo      24        19        3          2          62:8     60        24

2. Medzibrod   24        18        5          1          79:17   59        23

3. S. Ďarmoty  24        15        6          3          61:14   51        15

4. Zvolen B      24        15        3          6          51:28   48        12

5. Revúca        24        12        3          9          49:35   39        3

6. Hriňová        24        10        5          9          33:40   35        -1

7. Jupie Badín  24        10        4          10        37:32   34        -2

8. Vinica          24        10        2          12        42:38   32        -4

9. Pliešovce     24        9          5          10        33:38   32        -4

10. Kováčová   24        8          3          13        28:42   27        -9

11. Poltár         24        7          5          12        31:42   26        -10

12. V. Krtíš      24        5          1          18        24:60   16        -20

13. Málinec      24        2          6          16        32:76   12        -24

14. Divín          24        1          3          20        13:105   6        -30

Program 25. kola: 12. 6. o 17:00 Divín – Fiľakovo, S. Ďarmoty – Medzibrod, Vinica – Pliešovce, Kováčová – Hriňová, Revúca – Poltár, Zvolen B – Málinec, V. Krtíš – Jupie Badín. (IŠ)