Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vyrúbané stromy v Mestskom parku vyvolali otázniky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

popri zopár chorých stromoch vyrúbali veľa zdravých, bol som pri tom ako režú krásne zdravé lipy. Takže máme taký "vykostený" park, bohužial.
 

 

Táraš, bývam tesne pri parku, som tam každý deň so psom, a až na pár výnimiek tzv. náletových drevín, boli všetky stromy napadnuté. Iné je že sa mesto desiatky rokov nestaralo a nechalo to dôjsť až do tohoto stavu. Navyše oproti povoleniu bude ešte musieť ísť dole jedna lipa a jeden topoľ biely, ktorým v zime sneh zlomil časť koruny a skúšobným rezom sa ukázalo, že sú tiež napadnuté. (To sú tie dva nadrezané pri lavičke a kaline dávidovej)
 

Paneboze....

ALE VED POVOLENIE SI VYDAVAJU SAMI SEBE :) tak proste ktory strom sa im nepaci alebo zavadzia ich buducim planom tak je chory, bla bla bla a este Nosko je tym povestny ze Vas zmanipuluje tak, ze si mate mysliet to co si mysli on, a budete presvedceni ze to tak je ako to si mate mysliet ze udajne je.......... kto tomuto naleti, tak to neviem..

Kam podať žiadosť o vydanie povolenia. Žiadosť o povolenie na výrub drevín je žiadateľ povinný predložiť príslušnému orgánu ochrany prírody, pričom mestá a obce vykonávajú na úseku ochrany prírody a krajiny prenesený výkon štátnej správy vo veci výrubu drevín. Žiadosť je preto potrebné podať mestu (mestský úrad) alebo obci (obecný úrad), na ktorého katastrálnom území drevina rastie.
 

a co si ty spravil proti tomu?

znama takych zastavila, ked rezali strom a pytala od nich povolenie (musia mat), nemali. Volala na mestky urad. Ziadala si vysvetlenie...Strom stoji doteraz.
 
Hodnoť

také bludy

To sa ani nedalo čítať.
Zavrieť toho kto to schválil aj kto to prikázal je málo.
Často chodím do Londýna. Staré parky a storocne a staršie stromy. Keď strom odumiera, "ostrhaju ho" pokial sa dá a aj ked odumrie, nechajú cca 10-15 metrov pre vtáky, ktoré ho prevrtaju a aj tam hniezdia...
 
Hodnoť

 

Čo konkrétne zistili tí dendrológovia ?
Lebo z článku som sa nedozvedel nič.

P.S.
Stromy treba vyrúbať (čo to vôbec hľadá v parku ?) !
?!?
Potom nebudú žiadne problémy a ani nikoho nebude NIČ ohrozovať ...

Nestačí, že na východe nie je "NIČ" ? Aj na strednom Slovensku je potrebné urobiť "NIČ".
Potom sa na tú spúšť budú chodiť pozerať aspoň japonci a možno aj číňania.
:-(
 
Hodnoť

 

Dlhodobe ignorovanie parkov a verejnej zelene prinasa vysledky. Okrem toho uz na Slovensku v mestach postupne nenajdeme ani trochu tiena vdaka zeleni. Vsetko sa zrevitalizuje a vyzera to potom casto sterilne, ze sa tam uz clovek nema dovod ani chodit, hlavne ze s tym mesto, alebo stat nema starosti.
 

 

Prosím ťa, kedy napadlo v Londýne za posledných sto rokov 40 centimetrov snehu za noc? Mesto už od roku 2014 komunikuje úplnú rekonštrukciu parku, so zverejnenými povoleniami na výrub a správou od dendrológov a ochranárov. Rovnako je zverejnený plán výsadby nových drevín. Treba si len dať tú prácu, nájsť si podklady. Púšťať na webe soplíkové bublinky a hovoriť o niečom o čom nič nevieš je také .....slovenské.
 

 

Nevadi, este to vyuzijem na otazky trochu mimo povodnej temy, nevies ako to vyzera s Domom kultury. Tak isto ta jama pred mestskou policiou, kde malo byt parkovisko. Mas nejake informacie?
 

 

Malo ísť vyššie k príspevku "dadIsti"
 

 

Optimisti........ asi som disgrafik
 
Hodnoť

Kto to kedy videl

Stromy v parku.Prežitok.
 
Hodnoť

 

Toto mozu nariadit len dusevní mrzáci. Bolo by im treba amputovat jednu nohu s odovodnením, ze mali v palci hnis a ze sa jedná o revitalizáciu ich zdravia, pretoze protéza je predsa nová, zatialco noha bola stará, a navyse biologickým procesom nepodlieha. Spinavá úradnícka cvarga, ktorá pohrda ludmi aj prírodou, a v súlade s vlastnými zákonmi je schopná spravit cokolvek. Stromy a zelen v mestách ubúdajú, rozpálené betónové plochy monitorované kamerami pribúdajú. Hanbím sa, ze dýcham ten istý vzduch ako táto bezcitná úradnícka biohmota. Uprimne im zelám v zivote nestastie a bolest, ktorú dávajú oni iným.
 

 

Si odborník na dreviny? Videl si jeden jediný zrezaný strom? Čítal si správu? Máš prehľad aké dreviny, akého veku a v akom stave sa v parku nachádzajú? Alebo len táraš, lebo web znesie?
 
Hodnoť

 

Ked sa vyrube, moze sa stavat, jednoducha logika.

Bolo to chore, treba rubat, moze sa stavat....

Bolo to chore, ved treba stavat

Treba proste stavat, tak je vsetko chore

musi to byt chore, lebo tam sa ide stavat..
 


Už ste čítali?