Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Úrad pre verejné obstarávanie potvrdil pokutu za Kotlebove obstarávanie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Good luck

18.10.2012, 00:00
Chyby úradníkov budú bez trestu
Úradníci, politici a sudcovia môžu oslavovať, za chybné rozhodnutia budú od decembra takmer nepostihnuteľní.

Beztrestnosť úradníkom včera zabezpečil vládny Smer, keď schválil novelu zákona o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone moci.

Dnes platí, že ak napríklad úradník urobí chybu pri stavebnom konaní a súd prizná občanovi odškodné, štát si ju musí vymáhať.


Po novom bude musieť preukázať, že úradník konal úmyselne. „Úmyselné spôsobenie škody je však väčšinou takmer nemožné dokázať,“ hovorí právnička Zuzana Čaputová, ktorá spolupracuje so združením Via Iuris.
https://slovensko.hnonline.sk/...
 

 

Realizácia verejného obstarávania nie je výkonom verejnej moci v zmysle zákona o zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone moci.
Pravne prostriedky, ktore moze BBSK vyuzit:
- BBSK by mal podat trestne oznamenie z dovodu podozrenia pre spachanie TČ porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku podľa § 238 TZ s uplatnenením nároku poškodeného na náhradu škody spôsobenej trestným činom ,
- ak by sa trestné konanie nehýbalo, BBSK by mal podať civilnú žalobu na náhradu škody.
 

ešte väčší good luck

konanie pred súdom sa skončí, pri rýchlosti našich súdov, v budúcom storočí a výrok bude "skutok sa nestal", lebo tiež trea dokázať úmysel.

a to isté civilná žaloba..
 
Hodnoť

gratulujeme

za kazdu cenu treba nieco vyfabrikovat
 

 

Neotravuj diskusiu, troll.
 

 

Vyjadril svoj nazor, tak neobvinuj ma na to pravo.Co ma zaraz opet na Fulmek Penta mediu,ze nemame tu nazor protistrany? Takze co tak ho uviest? Apropos Luntner dostaval pravidelne dotacie od SMERu a ma svoju pastekarsku kauzu nehovoriac o rodinkarstve ktore presadzuje do BBSK,Takze na rovinu! Pokial je Kotleba vinny, tak v prvom rade ma byt vysetrovany, nasledne sudeny! Takze ani jedno ani druhe sa nestalo, minimalne ak bolo nejake vysetrovanie tak sa mal konat sud. A pokial ja viem,ziadny sa nekonal!Tzn zatial je nevinny!
 

toto je priklad fasizmu

som zvedavy, aky ma fresh new nazor na fasizmus...
 

 

Aký názor? Na základe čoho? To nebol žiadny názor, len taký malý štek.
A ty o akom súde točíš? Čítal si článok? ÚVO rozhodlo, že verejné obstarávania za Kotlebu boli protizákonné, za čo dostal právoplatnú pokutu. Odkedy o tomto rozhoduje súd? Asi by si si mal doštudovať legislatívu.
 

 

V tomto prípade naozaj nie je treba nič fabrikovat
 

:)

150 litrov je "za kazdu cenu", ano?

drogy su zle, ano? :)
 

aká je cena

a kto ju komu zaplatí?
 
Hodnoť

 

Kotlebare by mali niest zodpovednost za sposobene skody. Nieco take tusim hlasali sami o hmotnej zodpovednosti politikov.
 

 

Tí už viac bludov narozprávali.
 

novela o hmotnej zodpovednosti pod taktovkou smeru nepresla. Ficoidi vedeli preco. A kotlebám sa to teraz hodí. Zial v tomto Lunter neprejde. Tá predstava o precedensu v takejto veci. To by sa fico, kali , rasi , glvác a ostatní zapotili. Lunter je v tomto boji malá ryba
 
Hodnoť

trochu sa v tom strácam....

vyhrali to dve firmy , ale bolo to nad ich sily, tak nerobili nič... A aká teda vznikla škoda ? A tá pokuta, tak tá je za porušenie VO a je to iba prekladanie "štátnych peňazí" z jednej hrby na inú... Myslím si, že Kotleba to v pohode uhrá. Ale ako dymová clona Luntera na jeho 7000 platy a vlastné reklamné noviny to nebolo až tak zlé!
 

 

Vy kotleby ste fakt banda jednoduchých jedincov. Vám vobec nevadí, ze niekto evidentne chybne a netransparentne obstaráva, roztrtlava verejne peniaze, hlavne ze je vas.
 

to teraz hovoríš o Lunterovi

a jeho "obstarávaní" krajských novín ? Pred pár rokmi stopol Kotleba rekonštrukciu sociálneho domova V Ladomerskej Vieske. V týchto dňoch vyšlo najavo, že istá členka Smeru si ako vedúca organizácie fakturovala tie isté náklady aj voči mestu Žarnovica a aj /dokonca tie isté faktúry/ voči VUCke.... A predstav si tá pani Smerácka riaditeľka bola riaditeľka v tom domove soc služieb v Ladomer, Vieske. Kotleba je trkvas, ale nie je o nič horší , ako tí pred ním, ako ani tí čo prišli po ňom.
 

 

Nie, hovoríme o jednom konkrétnom Kotlebovom extremne netransparentnom obstarávaní. Nechápem, prečo jeho konanie v prvom príspevku relativizuješ a v druhom príspevku odbiehaš od temy.
 

 

vyčítať sa dá len doba zverejnenia, ale neviem už čo je transparentnejšie, ako internetove trhovisko.
sa tu všetci tvaria jak keby išlo o nastenku na zamknutej chodbe, alebo výhodná kúpa pozemku okolo O.L.O.
 

 

Naozaj neviem čo je transparentnejšie ako vypisať 20 podobnych zakazok naraz a lehotu pre podanie ponuk stanovit na 3 dni. Tak kratka lehota nie je ničim ospravedlnitelna a na prvy pohlad je jasne, preco bola stanovena prave tak kratka lehota. UVO tento postup ocenil prislusnou pokutou.
 

1 2 >

Už ste čítali?