Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na bystrickej cyklokomunikácii sa baví internet (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

rozkaz znel jasne

vybudovat cyklochodnik !!

ze uz aky ... :)
 

Cyklochodník sa ani

vybudovať nedá, lebo nič také neexistuje. To slovo je vo svojej podstate totálna hlúposť, lebo sa po ňom nechodí, ale jazdí. Teoreticky by bolo správne pomenovanie cyklojazdník, ale to sa zatiaľ neujalo, preto sa používajú slová ako cyklotrasa, cyklocesta alebo cyklokomunikácia.
 

 

Marečku, na mých hodinách sa budeme držet zavedeného označení "cestička pre cyklistov"

(viď rovnomennú dopravnú značku C8 a vyhlášku o premávke na cestných komunikáciách)
 

 

presne - v zmluve nieje cyklotrasa :-) ale -- - CYKLOCHODNÍK !

Podľa EUEOPSKEJ Normy STN číslo XY, Košer certifikátu AB, Hallal auditov, ISO, GMP a podobne je predsa jasne danné.......citujem..." ciklochodník už z podstaty svojho názvu má krepého cyklistu donútiť zosadnúť z toho zdraviu nebezpečného dopravného prostriedku a ďalej ho pokojne tlačiť až na koniec CYKLOCHODNÍKA. V prípade že cyklista dojde na konic chodníka nasledujú dve možnosti.
a/ nasleduje cyklotrasa - cyklista môže nasadnúť a začať pachtiť na pedáloch
b/ nasleduje chodník - ciklista privolá odťahovku a pokračuje pešo

Držte sa noriem............a nič sa Vám nestane
 

 

Mesto podľa nej nemôže v žiadnom prípade zodpovedať za nekvalitnú a neodborne vykonanú prácu na súkromnej stavbe

Nie, a kto moze za to, ze vybrali dodavatela, co nema ZIADNE skusenosti so stavbou komunikácií? Veď na takéto veci býva stavebné povolenie, ako aj dokumentácia a technické riešenie. Takže príslušný stavebný úrad to schválil a príslušný mestský úrad je nadriadený stavebnému úradu. Takže si tam dosadili lúzu, čo nestíha, alebo nevie.

(Neťahajte ma za slovíčka prosím)
 

Predpokladám

že dodávateľa vybrala súkromná firma - investor OC Point, ktorá chodník vybudovala
 
Hodnoť

pred a za tými 150-200 metrami

je tiež nejaký chodník ? či je to tam len tak zavesené vo vzduchoprázdne ? by ma zaujímalo, odkiaľ kam sa dá dostať tým chodníkom a či tí, čo to preberali majú takto dôkladne zmapovaný celý úsek; to nie je na obhajobu investora, len ako otázka pre vylepšenie celej trasy ...
 
Hodnoť

 

nechapem, co sa vsetkym nepaci. Ved je to dobre spravene - normalne, po slovensky. Pred volbami sa tam este popretrca niekolko poslancov a starosta. Uvidite, aka to bude parada!
 
Hodnoť

 

A je to!
 
Hodnoť

je to také slovensko v malom

absencia zdravého rozumu, fušerina a ľahostajnosť. hlavne že niekto dostal zaplatené.
hanba.
 
Hodnoť

Baviť sa na sfušovanej cyklotrase

môže len prostoduchý. Však investor má obyvateľov BB za debilov. Neslýchaná drzosť, túto maľbu prezentovať ako cyklochodník.
 
Hodnoť

Treba...

...sa ísť pozrieť, ako je zrekonštruovaná stará Zvolenská. Nosko so Smerákmi naháňa volebné body za každú cenu, bez ohľadu na kvalitu a náklady. Toto sa nerobilo ani za socializmu. Potemkinovské dediny SMER SD
 

cyklotrasa

Občan čítajúci Nový Čas závady nevidí a pochváli...A, že si tam nejaký cyklista zlomí väz - mal dávať pozor!!! My sme získali politické body, možno ostalo i čosi "do kešene" a slovenským blbečkom na funkciách (vraj MANAGEROM - to znie nejak, ako ko..tom) je to jedno - sú neomylní!!!!!
 
Hodnoť

O cakali v meste s

Vlakbusshoppingom, jedine bikechodnik a tak aj vypada. Ako bystrican by som veru tadial nesiel. Sak to uz aj tankodrom bude bezpecnejsi a pohodlnejsi. A kto striekal tie sipky tak klobuk dole, kebyze je v ceste lampa tak aj cez tu strekne ciaru. Kks toto zase realizovala haved co nema sajnu o bike chodnikoch, minimalne in the Banska Bystrica, the mesto.
 
Hodnoť

 

dakujem za rozsiahlu fotoreportaz. par kanalov par nerovnosti na to sa pouziva mountain bike. ale tie stlpy v ceste ***** za odparkovane auto moze vodic lebo je kreten. ale takisto by pomohlo cyklochodniky davat za obrubnik a do vysky chodnika pre chodcov.
 
Hodnoť

Nech staviame čokoľvek

Vždy z toho výjde dialnica alebo tunel
 
Hodnoť

No to je tam toho..

..ten mrežový poklop z kanála stačí otočiť o 90 stupňov,na stlp navliecť staré,žlto natreté pneumatiky(a la okruhy F 1) a predimenzované šípky časom zmyjú dažde..S takýmito taľafatkami si majstri improvizácie Slováci hravo poradia,nevidím problém..
 
Hodnoť

 

dali si teda zalezat ako vidim
 
Hodnoť

 

hned mam lepsi den
 
Hodnoť

 

ciste a je to. pat a mat sa mozu schovat
 

1 2 >

Už ste čítali?