CMK na Majstrovstvách Slovenska v Poprade + FOTO (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Hodnoť

Doplnenie článku k M-SR detí a žiakov.

M-SR detí a žiakov v karate ´2019.
Uvedenie v článku, že klub CMK B.Bystrica sa umiestnil na 18.mieste a klub KK z UMB na 32.mieste je správne len čiastočne. Férovejšie by bolo od autora uviesť, že v dominantnej kategórii karate a to v zápase kumite kde štartovalo 500 pretekárov sa UMB so ziskom zlatej medaile Samuela Ebeida a bronzovej medaile Zoji Hrušeckej umiestnil na 21.priečke a CMK bez zlatej medaile na 25.priečke. Zlato u CMK získal pretekár v kategórii agility, v ktorej klub UMB nikdy neštartuje a kategóriu považuje len za pohybovú prípravu na karate. Je úsmevné, že prvýkrát sa v obdobnom článku u výsledkoch CMK uvádza i porovnanie iného klubu karate. V budúcnosti by bolo vhodné, aby autor uvádzal i výsledky iných klubov karate z Banskej Bystrice. Klub UMB má s klubom CMK dobrú spoluprácu a nie je nutné vytvárať nepatričné konkurenčné prostredie. Spolupráca pri 33.ročníkoch Pohára SNP v karate v Banskej Bystrici je toho dôkazom i keď 34.ročník v roku 2019 bude možno posledný pre nedostatok finančných prostriedkov.