Pondelok, 18. marec, 2019 | Meniny má Eduard

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Familiárium

Kde a kedy ?

Dramatizácie: Júlia Pecková, Iva Š.
Dramaturgia: Monika Tatarková 
Výtvarný koncept: Júlia Pecková, Katarína Mažáryová, Iva Š. 
Hudobná spolupráca: výber a Juraj Haško 
Réžia: Iva Š.

Hrajú: Peter Butkovský/Mária Šamajová/Anna Zemaníková

Svetlo a zvuk: Pavol Bukovina, Richard Mažáry.
Spolupráca na projekte: Igor Horváth
Realizácia projektu: Katarína Mažáryová, Timea Kováčová, ateliéry BDNR.

Foto: Dodo Šamaj
Premiéra: 17. 9. 2016, v rámci festivalu Bábkarská Bystrica TOUR 2016
 

Projekt bol podporený Fondom na podporu umenia 2016 a Mestom Banská Bystrica.

Popis

Familiárium je jedinečné a inovatívne predstavenie pre všetkých vo veku od 3 do 99 rokov, v ktorom si rodiny, deti a dospelí, malí veľkým a veľkí malým, samy sebe môžu zahrať tri rôzne rozprávky (ak chcú). Rodič (rodičia, sprievod, pedagogický personál) zahrá známe rozprávkové príbehy svojim ratolestiam alebo opačne, deti hrajú dospelým a sebe navzájom.

Vo Familiáriu si môžete vyskúšať rôzne divadelné role: hrať s bábkami, čítať text, vymýšľať, oživiť rekvizitu, čiže všetci a všetky sa môžete stať aktívnymi a činorodými výmyselníkmi a výmyselníčkami.

Poslednou rolou všetkých prítomných bude rola divácka (v sede, na stoličkách)! Na záver projektu vás pozývame na divadelnú adaptáciu známej rozprávky v podaní nášho hereckého súboru, ktorý celým projektom sprevádza.

Len pre vás sú pripravené: 
Šípková Ruženka bratov Grimmovcov v marionetovom divadle, Starý Bodrík a vlk zo zbierok Pavla Dobšinského v maňuskovom divadle, Voľná téma s rekvizitami, kde sa fantázii medze nekladú. Na závere rozprávkovej púte, ako sme už spomínali, na svojej jednej nohe na vás čaká Statočný cínový vojačik dánskeho rozprávkára H. CH. Andersena v divadielku z papiera.

Každú rozprávku zažijete v inom divadelnom salóne na inom mieste. Každý salón má svoje tajomstvo a prekvapenie. V každom si cibríte niečo iné, a vždy kreatívne!