Štvrtok, 14. december, 2017 | Meniny má Branislava, Bronislava
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

My Fair Lady

Kde a kedy ?
Hudobné naštudovanie: Pavol Tužinský a.h.Dirigent: Pavol Tužinský a.h., Zdeněk Macháček a. h.Réžia: Martin DubovicScéna: Vladimír SuchánekKostýmy: Helena BezákováChoreografia: Jiří KyselákZbormajsterka: Viera Hovancová

Popis

Podľa hry G. B. Shawa Pygmalion napísal libreto Alan Jay Lerner.
Slovenský preklad: Dalibor Heger
Texty piesní: Ľubomír Feldek

Príbeh slávneho, dnes už klasického muzikálového titulu sa odohráva v Anglicku. Profesor Higgins stretáva pouličnú kvetinárku Lisu Doolittlovú. Toto „jednoduché“ dievča s jej slangovou angličtinou chápe ako surový diamant, hodný jeho ruky klenotníka. Uzavrie preto stávku s priateľom plukovníkom Pickeringom, že Lisu do šiestich mesiacov naučí hovoriť a vystupovať ako naozajstnú „lady“. Nakoniec sa mu jeho zámer nepodarí, ale do svojej zverenkyne sa beznádejne zamiluje. Lisa profesora tiež tajne miluje, ale tvrdohlavo ho odmieta kvôli jeho nafúkanosti a samoľúbosti. Pri prvom uvedení na Broadway v roku 1859 sa muzikál stal absolútnym hitom a dodnes sa teší veľkej diváckej obľube.

Henry Higgins: Šimon SvitokLíza Doolittleová: Oľga HromadováPlukovník Pickering: Mikuláš Doboš a. h.Alfréd Doolittle: Štefan Šafárik a. h.Freddy: Dušan ŠimoPani Higginsová: Eva LuckáPani Pearcová: Alena Stopková a. h.