Utorok, 26. október, 2021 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Kotleba stratil Bystricu, županom sa stal Lunter (minúta po minúte)

Účasť bola viac ako 40-percentná.

V Tomášovciach sú voľby zatiaľ pokojnéV Tomášovciach sú voľby zatiaľ pokojné (Zdroj: SME - Ján Krošlák)

Minúta po minúte z Banskej Bystrice (voľby do VÚC 2017)

03:11 Podľa neoficiálnych výsledkov vyhral Ján Lunter s 48,4 percentami hlasov. Účasť v kraji bola 40,3-percentná. Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

Skryť Vypnúť reklamu

02:42 Kotleba sa k výsledkom sobotňajších volieb vyjadrí v nedeľu o 14:00.

Prečítajte si tiež: Ján Lunter: Otvorím na župe dvere a vyvetrám Čítajte 

01:23 Marian Kotleba výrazne zaostal za jeho súperom Jánom Lunterom, ktorému sa darí udržať si prvenstvo.

Lunter získal 46,53 percenta hlasov, zatiaľ čo Kotleba 24,24 percenta. Vyplýva to z priebežných výsledkov volieb.

Zatiaľ je spracovaných 84,04 percenta zápisníc okrskových volebných komisií. Kotlebu od prvenstva oddeľuje vyše 33-tisíc hlasov voličov.

01:02 Aj po sčítaní 76 percent hlasov je rozdiel medzi Jánom Lunterom a Marianom Kotlebom je veľký, a to 21,5 percenta (viac ako 27-tisíc hlasov).

00:50 "Vyzerá to, že sme vyhrali. Ďakujem všetkým voličom za dôveru. S veľkým napätím očakávame výsledky kandidátov na poslancov," povedal Ján Lunter pred jednou hodinou v noci, kedy bolo sčítaných viac ako 65 percent hlasov.

Skryť Vypnúť reklamu

Poďakoval sa rodine, ale aj kandidátom, ktorí sa v jeho prospech vzdali kandidatúry.

00:41 Krátko pred jednou hodinou v noci je sčítaných takmer 60 percent. Rozdiel medzi Lunterom a Kotlebom je 20 percent.

00:33 Pol hodinu po polnoci je sčítaných 47,98 percenta hlasov. Prvenstvo si podľa priebežných výsledkov drží stále Lunter.

00:22 Aktuálne je spočítaných viac ako 37 percent hlasov. Stále vedie Ján Lunter s 42,9 percentami, Marian Kotleba má na druhom mieste 27,3 percent. Tretí je aj naďalej Igor Kašper.

00:16 V Banskobystrickom kraji je spočítaných takmer 30 percent hlasov.

00:12 Od reportéra SME Jána Krempaského z Bystrice: Prišli sme potriasť rukou, povedal pri odchode z volebného štábu Luntera podpredseda Smeru Peter Pellegrini.

Do reštaurácie Boca prišiel s poslankyňou Janou Laššákovou (Smer), ktorá verí, že najsilnejšia vládna strana bude mať v regionálnom parlamente 20 zo 49 poslancov.

Skryť Vypnúť reklamu

Obidvaja veria, že kandidáti na županov za Smer vyhrajú aj v iných krajoch. Pri odhade pri Žilinskom kraji si však už Jurajom Blanárom neboli takí istí.

00:04 Rozdiel medzi Lunterom a Kotlebom sa čoraz viac prehlbuje. Spočítaných je momentálne 23,5 hlasov, Lunter má 43,8 percenta, Kotleba 27 percent.

23:52 Spočítaných je aktuálne 18,03 percenta hlasov. Rozdiel medzi Jánom Lunterom a Marianom Kotlebom sa prehlbuje, Lunter má podľa ďalších priebežných výsledkov 43,1 percenta. Na treťom mieste je zatiaľ nezávislý kandidát Igor Kašper s 11,2 percentami.

23:42 Rozdiel medzi Jánom Lunterom a súčasným predsedom kraja Marianom Kotlebom je niečo vyše 1200 hlasov, to je približne 12 percent. Spočítaných je zatiaľ 13,77 percenta hlasov.

23:36 Medzi novinárov v Lunterovom štábe zavítal aj riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev, ktorý sa vzdal kandidatúry v prospech Jána Luntera.

"Lunter vyhrá a trúfnem si povedať, že bude mať 40 percent a Kotleba okolo dvadsať," povedal Mičev.

23:32 Od reportéra SME Petra Kováča z Bystrice:

"Banskobystrický župan Marian Kotleba sa pred médiami počas volebnej noci skryl. Nie je ani v sídle ĽSNS - rodinnom dome na predmestí Banskej Bystrice.

Práve túto centrálu pôvodne označil Kotlebov spolustranník Milan Uhrík za pravdepodobné miesto čakania na výsledky. V dome je však zhasnuté a nebadať v ňom žiadny pohyb.

Naopak, v úrade Banskobystrického samosprávneho kraja sa vo veľkej zasadačke svieti aj napriek pokročilému času. Za oknami badať aj pohyb najmenej dvoch ľudí.

Kotleba počas toho, ako bol poobede voliť pre SME odmietol povedať, kde bude čakať na výsledky hlasovania s tým, že to ešte nevie a ide o predčasnú otázku. Večer cez Uhríka odkázal, že je mimo Banskú Bystricu a noc chce stráviť bez médií."

Špekuluje sa, že by mohol byť spolu s Uhríkom v Ivanke pri Nitre. Práve tam totiž čaká na výsledky aj Uhrík, ktorý sa uchádza o post župana v Nitre.

23:24 Súčasný predseda kraja Marian Kotleba má podľa priebežných výsledkov 30,3 percenta.

23:18 Podľa prvých priebežných výsledkov štatistického úradu vedie v Banskobystrickom kraji Ján Lunter. Spočítaných je zatiaľ niečo vyše šesť percent.

23:16 Čoskoro zverejnia prvé priebežné výsledky volieb.

23:13 "Manželke som povedal, že mi nájdu nemanželské dieťa," posťažoval sa s úsmevom na protikampaň na sociálnych sieťach tesne pred voľbami Lunter.

"Niektoré správy dokonca tvrdili, že som nechal ženu so šiestimi deťmi a zobral som si sekretárku," pokračoval v príkladoch. "Tak asi mám dvanásť detí, len o tom neviem," dodal so smiechom.

23:05 Od reportéra SME Jána Krempaského, ktorý je na mieste: Lunter neverí, že bude mať nad 50 percent, ako mu prognózoval jeden z posledných prieskumov. Povedal to na krátkom brífingu v pivárni reštaurácie Boca. Verí však, že vyhrá.

Predpokladá, že ak sa tak stane bude to vďaka vyššej účasti v banskobystrických župných voľbách.

Pripomenul, že vie o prípadoch, kedy ľudia prišli v týchto dňoch len preto na Slovensko, aby mohli ísť voliť. Ak vyhrá, ako prvú chce vyvesiť na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja vlajku Európskej únie.

22:31 Zdvihnite dva prsty do tvaru V, ako víťazstvo. Lunter práve pózuje novinárom v hornej reštaurácii komplexu Boca. Spolu s ním je tu šéf novovznikajúcej strany Spolu Miroslav Beblavý aj šéf Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko. V štábe vládne povznesená nálada, opisuje situáciu v Bystrici reportér SME Ján Krempaský.

22:14 Od reportéra SME Jána Krempaského, ktorý je na mieste: "Krátko po desiatej večer sa volebný štáb Jána Luntera zapĺňa novinármi z hlavných slovenských médií. Lunter ešte v štábe, ktorý je v reštaurácii Boca v Banskej Bystrici, nie je. Zatiaľ je známe len to, že tlačovka k výsledkom bude o polnoci."

22:08 Predseda Banskobystrického kraja Marian Kotleba čaká na výsledky volieb mimo Banskej Bystrice bez prítomnosti novinárov. Potvrdil to riaditeľ Úradu Banskobystrického kraja Milan Uhrík.

22:01 Voľby v Banskobystrickom kraji sa skončili, prvé výsledky budú po 23:15 hod.

21:39 V okresoch Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom prebiehajú voľby bez problémov, potvrdili to zapisovateľky obvodných volebných komisií.

„Mali sme oznámenie o porušení volebného moratória, ale napokon sme zistili, že nebolo nič porušené, bola to dezinformácia,“ povedala Kristína Kováčová, zapisovateľka komisie Banská Štiavnica.

Dodala, že komisia riešila počas dňa aj niekoľko ďalších menších podnetov.

21:32 Voľby pomaly končia, volebné miestnosti sa zatvoria o 22.00. Podľa TASR bola účasť v obciach v Banskobystrickom kraji vyššia ako v mestách. V dedinách mali prevahu starší voliči.

21:06 Štatistický úrad bude zverejňovať priebežné výsledky až po 23:15 hod. Dôvodom je predĺženie hlasovania v Trenčianskom kraji.

20:48 Voliči z banskobystrického kraja sa mobilizujú aj v nízkotatranskej obci Bystrá, účasť podľa člena volebnej komisie presiahla 50 percent.

20:35 Kandidát na župana Ján Lunter bude na výsledky volieb čakať v jednom penzióne v centre Bystrice.

Jeho protikandidát a súčasný župan Marian Kotleba ešte nevie, kde bude volebnú noc tráviť.

20:16 Vo Zvolene sa počas volieb stal kuriózny prípad. Členka volebnej komisie sa zasekla na toalete. Problémom bol zaseknutý jazýček na zámke vo dverách.

19:38 V jednej z troch volebných miestností v mestskom kultúrnom stredisku v Kremnici si účasť krátko po 18. hodine pochvaľovali.

"Sme milo prekvapení, účasť je pomerne vysoká, ľudia chodia stále, mali sme asi len dve hluché dvojminútové miesta, tak odhadom už odvolilo asi 40 percent u nás zapísaných voličov," zhodnotila Eva Krokusová, predsedníčka volebnej komisie okrsku číslo 5 pre ulice Veternícka, Zechenterova, Dolná a časť Ulice Jula Horvátha.

19:14 V mestskej časti Radvaň v Banskej Bystrici je na pôde Fakulty zdravotníctva Slovenskej zdravotníckej univerzity šesť volebných miestností pre šesť volebných okrskov.

Na chodbách je rušno a v miestnostiach sa vo večerných hodinách tvoria rady.

Podľa predsedu okrskovej volebnej komisie číslo 78 Martina Luptáka je účasť vyššia ako pred štyrmi rokmi a môže byť doteraz okolo 50 percent.

Jeho slová potvrdila aj predsedníčka okrskovej volebnej komisie číslo 73 Darja Prudičová, ktorá odhadla účasť na 40 až 50 percent.

19:13 V Ostrom Grúni je v krajských voľbách na zoznamoch zapísaných 426 voličov. Predseda volebnej komisie Karol Seget odhaduje, že k urnám zatiaľ prišla štvrtina z nich.

"Záujem o tieto voľby, je taký ako aj pominulé roky, nie nejako extrémne vysoký," skonštatoval v tejto súvislosti.

19:10 Na predsedov niekoľkých banskobystrických okrskov sa buď osobne alebo esemeskami obrátili ľudia, ktorí ich presviedčali, že oznámenie o vzdaní sa kandidatúry šiestich kandidátov na predsedu Banskobystrického kraja, ktoré má visieť za paravánom pri hlasovaní voličov, musia stiahnuť. Predstavili sa rôzne.

Túto informáciu TASR potvrdili aj kompetentní z Mestského úradu v Banskej Bystrici, ktorý organizačne zabezpečuje sobotňajšie voľby do vyšších územných celkov.

Predsedovia spomínaných okrskov sa totiž na nich okamžite obrátili a overovali, či oznámenia majú zvesiť. O prípade informovala aj verejnoprávna RTVS.

19:09 Podľa informácií SME je odhadovaná volebná účasť priamo v Banskej Bystrici 40 až 50 percent.

19:00 V obci Kalinka (okres Zvolen) odvolila asi pätina voličov. Ešte niekoľko ľudí očakávajú večer. Podľa členov volebnej komisie desiatky obyvateľov pracujú v zahraničí a tak počty zúčastnených už zrejme nebudú oveľa vyššie.

18:58 Zmes starousadlíkov a mladých ľudí, ktorí preferujú život na lazoch, tvorí paletu voličov, ktorí prichádzajú voliť v osade Zaježová v okrese Zvolen. Odovzdať svoj hlas prišla približne pätina voličov.

18:40 Predseda okrskovej komisie v Revúcej bol údajne opitý. Informoval o tom zapisovateľ obvodnej volebnej komisie Dominik Čulok. "Podnet podali občania priamo na ministerstvo, odtiaľ ho posunuli nám. Naša komisia to akurát išla skontrolovať," uviedol.

18:35 Polícia v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) riešila doteraz niekoľko podnetov, v jednom prípade aj podozrenie z volebnej korupcie. Malo sa tak stať v obvode Banská Bystrica. Prípad preveruje Národná kriminálna agentúra (NAKA).

18:25 V najvyššie položenej obci Banskobystrického kraja je zatiaľ menej voličov, ako čakali. V Lome nad Rimavicou, ktorý patrí k najvyššie položeným obciam Slovenska, zatiaľ nepresiahla účasť 50 percent.

18:12 Z Osady verejnej čistoty zatiaľ odvolili len dvaja. Brat so sestrou.

17:55 Pri voľbe poslanca Martina Klusa v Banskej Bystrici došlo k menšiemu incidentu. Členom volebnej komisie mal nariaďovať, ako majú mať zariadenú volebnú miestnosť.

"Ako občan sa nemal do toho angažovať," vysvetlil predseda krajskej volebnej komisie Peter Bahno. "Keď som bol voliť, tak som sa len opýtal, či nedajú za plentu oznam o kandidátoch, ktorí sa vzdali. Odpovedali mi, že to tam chcú dať, ale nebolo kedy," zdôvodnil Klus.

17:40 Na rómskom sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote je 620 oprávnených voličov. Tí podľa podpredsedu volebnej komisie Jozefa Horvátha svoje právo využívajú od otvorenia volebnej miestnosti. "Účasť je dosť dobrá a voľby zatiaľ prebiehajú bez incidentov," povedal.

17:25 V Čeríne (okres Banská Bystrica) bola podľa slov komisie účasť v priemernej až podpriemernej rovine. Počas obedných hodín nastalo dlhodobé okno, kedy nik nechodil. Konečná účasť v tejto obci by mohla dosiahnuť 20-25 percent.

17:20 Dolná Mičiná (okres Banská Bystrica) hlási pokojné voľby od ranných hodín. "My sme pokojná obec, nikdy sme tu nemali problémy," povedali v komisii. Počas poobedia bola účasť na úrovni 15 percent.

17:15 V Hronseku bola v poobedných hodinách účasť zhruba 20 percent, čo nám potvrdila aj volebná komisia. Tohtoročné voľby by sa dali prirovnať k tým predchádzajúcim, pričom je možné, že do večerných hodín bude účasť ešte vyššia.

17:03 Tréner futbalových treťoligistov z Rimavskej Soboty Eugen Bari odvolil po zápase. Hoci Soboťania prehrali, trénerovi to chuť odovzdať svoj hlas nevzalo. "Chcem, aby situácia v kraji bola lepšia. Verím, že sa spoločne rozhodneme správne," viedol.

16:36 Priebeh volieb v obci Zvolenská Slatina je bezproblémový. Účasť vo voľbách je približne 25 percent. Najväčší nápor očakávajú vo večerných hodinách.

16:25 89 – ročný Banskobystričan Vladimír Strmeň, priamy účastník SNP, išiel odvoliť hneď ráno. "Voľme tak, aby sme neurazili vlastné dejiny,“ odkazuje ostatným.

16:18 V regionálnych obciach Slovenská Ľupča a Dúbravica je doterajší priebeh volieb pokojný. Volebných komisii v obidvoch obciach sme sa pýtali na účasť, ktorú zhodnotili ako nadpriemernú.

16:13 Volebná komisia banskobystrického kraja do týchto chvíľ riešila dva prípady v obvode Brezno, ktoré sa týkali povinného zachovávania volebného moratória.

V jednom z prípadov išlo o vydávanie bločkov z registračnej pokladnice kandidáta na poslanca krajského parlamentu, ktorý má obchod. Na spodnej strane bločku bolo vytlačené odporúčanie, koho voliť.

15:50 V Žarnovickej Hute sa volí v priestoroch krčmičky U raka. "Ráno nás ľudia nevedeli nájsť, tak sme dokladali oznamovacie tabuľky," informovala Anna Oslancová, predsedníčka okrskovej volebnej komisie.

15:45 V obci Poniky v okrese Banská Bystrica sa volebná miestnosť najväčšieho volebného okrsku nachádza v kultúrnom dome. Do 15.00 hod. odvolilo takmer 20 percent voličov zo 777 zapísaných v zoznamoch.

15:30 V Banskej Bystrici sa členka okrskovej volebnej komisie dožadovala označenia všetkých členov, kto za akú politickú stranu tam sedí. Musel sa tým zaoberať Mestský úrad v Banskej Bystrici, ktorý organizačne zabezpečuje priebeh volieb.

14:50 V Tomášovciach (okres Lučenec) je zaregistrovaných 1176 voličov. Do 13.30 hod. z nich odvolilo len 237. Viac voličov očakávajú večer.

14:43 Mladá Sklabinčanka Marta Kaššová prišla voliť zo zahraničia. "Pracujem na Ibize a domov, bohužiaľ, nechodím často. Termín návštevy rodiny som si preto zladila s termínom volieb, aby som mohla využiť svoje volebné právo," vysvetlila.

14:25 Krátko pred druhou poobede odvolil aj aktuálny župan Marian Kotleba. Vyhlásil že verí vo svoje víťazstvo.

14:16 Seniori vo zvolenskom Domove dôchodcov a sociálnych služieb čakali na možnosť odvoliť už pred siedmou ráno, veľa ich však nebolo. Za celé dopoludnie ich odvolilo len 130 z 904.

13:50 V Šíde žije početná rómska komunita, najmä v miestnej osade. Niektorí z nich sa voliť nechystajú.

13:23 Asi desatina zo zhruba 400 zapísaných voličov prišla za prvé tri hodiny odvoliť v okrsku č. 1 v hriňovskej časti Blato. Išlo prevažne o starších ľudí.

13:00 Voľby v obci, ktorú vypálili fašisti a nanovo ju museli postaviť, sú pokojné. V Balážoch je zapísaných 184 právoplatných voličov, z ktorých časť prišla odvoliť už v dopoludňajších hodinách.

12:49 Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán rieši desiatky podnetov. Z Brezna dostali hlásenie, že v jednej z volebných komisií sedí muž v mikine zelenej farby s logom extrémistickej strany.

12.25 Fiľakovský primátor Attila Agócs je ohľadom účasti v župných voľbách zatiaľ skeptický.

12:10 Národná kriminálna agentúra vedie vo veci podozrení z volebnej korupcie osem trestných konaní. Na zisťovanie volebnej korupcie sa sústreďujú aj policajti. Aktuálne je ich v našej krajine v teréne 7-tisíc.

12:05 Volebné dopoludnie je u žiarskych hasičov pokojné. K výjazdom ich zatiaľ nevolali. Hoci sú v službe, viacerí zo zmeny plánujú ísť voliť, tú možnosť majú.

11:36 V banskobystrickom zariadení pre seniorov Senium odvolilo okolo 10 percent. Novinkou je zoznam bezdomovcov, ktorých usmerňuje okrsková komisia do príslušnej volebnej miestnosti.

11:30 V Hriňovej prichádzajú k urnám najmä starší voliči. Ľudia už stáli pred volebnými miestnosťami, keď otvárali. Je tu aj domov sociálnych služieb, odkiaľ požiadalo o prenosnú volebnú urnu 32 klientov.

11:15 V Budči je od otvorenia volebných miestností pokojný priebeh volieb do VÚC. „Ľudia chodia k urnám sporadicky, doteraz odvolilo približne 40 až 50 ľudí,“ povedal starosta obce František Moravec.

10:50 Medzi prvými voličmi v Mýtnej (okres Lučenec) bol aj kandidát na župana BBSK Pavel Greksa. Odvolil a už oslavuje.

10:33 Približne tri hodiny po otvorení volebných miestností hlásia z Obeckova (okr. Veľký Krtíš) nadpriemernú účasť.

10:15 Vo Zvolene vyvesili oznamy o tom, kto nekandiduje aj za plentou. Voľby začali bez problémov, o 7. hodine sa otvorilo pre voličov 40 volebných miestností.

9:53 V okresoch Lučenec, Rimavská Sobota a Revúca na juhu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa voľby začali bez problémov a všetky volebné miestnosti boli otvorené načas.

9:20 Otázky voličov zodpovie infolinka, môžu na nej hlásiť aj podnety. Infolinku ministerstva vnútra aj Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán už využilo niekoľko občanov.

9:07 Odvoliť už prišiel aj jeden z favoritov. Vo volebnej miestnosti na pôde Ekonomickej fakulty UMB odvolil krátko po ôsmej hodine aj jeden z favoritov volieb Ján Lunter, ktorý kandiduje ako nezávislý. Voliť prišiel so svojou rodinou.

8:31 V Žiari nad Hronom sa okrem tradičných priestorov ako sú kultúrne domy, obecné úrady a školy, volí aj na menej tradičných miestach.

V Banskej Štiavnici môžu voliči odovzdať svoje hlasy kandidátom aj v hoteli či v požiarnej zbrojnici, v obci Krahule v jedálni, v Žarnovickej Hute v krčme U raka, v Novej Bani v kine či v Hájenke v časti Bukovina.

8:27 Počas dnešného volebného dňa bude v kraji viac policajných hliadok. Muži v uniformách budú úzko spolupracovať s predsedami príslušných volebných komisií.

8:23 V najmenšej obci BBSK, Poproči, sa voľby začali načas a bez problémov. Podľa slov starostu obce Jána Kvaku sa im v uplynulom obdobie mierne zvýšil počet obyvateľov z pôvodných 23 na 25, napriek tomu však zostávajú najmenšou obcou kraja z hľadiska počtu obyvateľov. Väčšina tunajších ľudí sú dôchodcovia.

7:00 O siedmej ráno sa otvorilo v Banskej Bystrici 80 volebných miestností, voliť budeme môcť do 22.00.

00:00 Podľa posledného prieskumu je favoritom nezávislý kandidát Ján Lunter, ktorý vedie pred súčasným županom Marianom Kotlebom. V kraji je rozhodnutých ísť voliť až vyše 30 percent.

20:00 V Banskobystrickom samosprávnom kraji otvoria volebné miestnosti v sobotu o 7:00, sledujte priebežné dianie spolu s nami.

Najčítanejšie na My Bystrica

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nechajte kryptomeny na Fumbi
 2. Ocenenie získali Innovatrics, Kellys Bicycles a Bivio
 3. Pracoviská zmenila pandémia. Búšiť do klávesnice môžete aj doma
 4. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 5. Ako získať nabíjaciu kartu k novému elektromobilu?
 6. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch
 7. Vraciame spoločnosti priazeň, ktorú nám už 30 rokov prejavuje
 8. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 9. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova
 10. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku
 1. P3 stavia pri Lozorne novú halu
 2. Ako by ste chceli bývať? Zapojte sa do prieskumu o bývaní
 3. Až dve tretiny Slovákov chcú mať všetky služby v jednom balíku
 4. A čokoládového Oscara získava – táto slovenská pralinka! Mňam!
 5. Takto ochránite peniaze pred infláciou
 6. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 7. Ako zvýšiť produktivitu vašej prevádzky?
 8. Peniaze začali strácať hodnotu, treba sa brániť!
 9. Adecco: Personálna agentúra má byť pre klienta partnerom
 10. Jesenný školský zber papiera je v plnom prúde
 1. Chladené halušky? Od tejto firmy si ich obľúbili na Slovensku 9 324
 2. NDS otvára nový úsek diaľnice D1, západný obchvat Prešova 8 988
 3. Kaufland otvára prvú predajňu s fotovoltaickým systémom 8 933
 4. Ako je na tom naša ekonomika? Začína sa konferencia #akonato 6 377
 5. Najtajnejšie ponuky módnych kúskov v Európe – iba na pozvanie 5 190
 6. Oprášte cestovateľské plány, jeseň sa nesie v znamení poznávania 3 690
 7. Ako na rodinný rozpočet v troch jednoduchých krokoch 3 227
 8. Ako budú tento rok vyzerať vianočné dôchodky a kedy ich vyplatia 2 775
 9. Ako zamestnať cudzinca: Čo musíte vedieť a na čo si dať pozor 2 487
 10. Chcete ušetriť na aute? Namiesto kúpy si ho prenajmite 2 433

Blogy SME

 1. Dušan Vršanský: Chcete e-certifikát po očkovaní? Nebuďte naivní, nedostanete nič, časť2.
 2. Robert Škerko: Naša prvá dovolenka na Sázave .
 3. Štefan Vidlár: Pokapala pri Levicách slaňina
 4. Adriana Boysová: Stretnutie
 5. Martina Paulenová: Ako som medzi dvoma kojeniami vyšla nad hmlu a videla slnko
 6. Július Kovács: Fico nám tu skáče, že budú koláče.
 7. Andy Nosko: Uniknuté odposluchy Fica a spol - možné scenáre
 8. Kristína Jakubičková: Čo má spoločné "duckface" žena a študáci rozbití na šrot?
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 16 873
 2. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 16 096
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 13 478
 4. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 404
 5. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 077
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 326
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 295
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 955
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Kompetentný sa radia

Primátor, VÚC ale aj virológovia sa spojili, aby pomohli mestu.


1 h

Dnes sa okrem iného dozviete aj to, ako sa darilo talentovanému motocyklovému jazdcovi Maximovi Repákovi.


12 h

Na dvadsiatich základných školách v Banskej Bystrici a blízkom okolí spustil Greentech Slovakia projekt zbierania vrchnáčikov.


14 h

V domácnosti Veroniky Štafenovej žiadne vajíčko nerozbijú – ale vyfúkajú. K domácej panej neodmysliteľne patrí zdobenie kraslíc, takže treba mať poriadnu zásobu materiálu.


25. okt

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Ľuďom sa jej správanie nepáčilo, zavolali políciu.


11 h

Otec a dve deti utrpeli zranenia.


24 h

Dievčina na viaceré výzvy, aby sa upokojila, vôbec nereagovala.


25. okt

Vodiča, ktorý z miesta nehody ušiel, už vypátrali.


25. okt

Blogy SME

 1. Dušan Vršanský: Chcete e-certifikát po očkovaní? Nebuďte naivní, nedostanete nič, časť2.
 2. Robert Škerko: Naša prvá dovolenka na Sázave .
 3. Štefan Vidlár: Pokapala pri Levicách slaňina
 4. Adriana Boysová: Stretnutie
 5. Martina Paulenová: Ako som medzi dvoma kojeniami vyšla nad hmlu a videla slnko
 6. Július Kovács: Fico nám tu skáče, že budú koláče.
 7. Andy Nosko: Uniknuté odposluchy Fica a spol - možné scenáre
 8. Kristína Jakubičková: Čo má spoločné "duckface" žena a študáci rozbití na šrot?
 1. Matúš Lazúr: Neočkovaní dôchodcovia si vianočné príspevky nezaslúžia 16 873
 2. Robert Fico: Pán Kovačič z Markízy, ďakujem, vyhral som vďaka Vám 50 Eur! 16 096
 3. Věra Tepličková: Nepoškvrnené očkovanie - ďalší zázrak alebo zvrátenosť vlády neboráka Hegera? 13 478
 4. Rastislav Čurma: Kde zobrať vodičov kamiónov (Hommo na ceste zavadzalis) 7 404
 5. Jiří Ščobák: Paní Záborská, jste zbabělec! Dovedete cílit jen na nejsnadnější cíl - ženy 7 077
 6. Martina Hilbertová: Zomrela Gruberová, ktorú sme za komunizmu nemohli počúvať 5 326
 7. Stanislav Martinčko: Veno pre drahú nevestu z úradu práce v Pezinku?? 5 295
 8. Július Kovács: Kaliňák a Počiatek ma chcú dostať do basy pomocou justičnej a policajnej mafie, dodnes ju riadi Fico, lebo som upozornil na ich zlodejstvá. 4 955
 1. Matúš Sarvaš: Krádeže, vlámanie a drogy u mladistvého. Verdikt súdu? Napomenutie a dohľad (Prípad prokurátora)
 2. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 2: Flow, alebo ako pri práci stratiť pojem o čase
 3. Karolína Farská: Česká predvolebná kampaň vrcholí. Nastavuje trend aj pre tú budúcu na Slovensku
 4. Milota Sidorová: Ženy doplácajú na nedostupnosť bývania najviac. Takto to vyriešili vo Viedni
 5. Lucia Šicková: Poučenia z herného biznisu 1: O hrách a systémoch
 6. Róbert Ďurec: Slovensko ako daňový raj? Takto to robia bohatí
 7. Pavol Koprda: 90% hospitalizovaných ľudí je nezaočkovaných. Čo nám to hovorí o vakcínach? Takmer nič.
 8. Karolína Farská: Do Ficovej éry sa vraciame aj bez neho

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu