Utorok, 6. december, 2022 | Meniny má Mikuláš

Kotleba stratil Bystricu, županom sa stal Lunter (minúta po minúte)

Účasť bola viac ako 40-percentná.

V Tomášovciach sú voľby zatiaľ pokojnéV Tomášovciach sú voľby zatiaľ pokojné (Zdroj: SME - Ján Krošlák)

Minúta po minúte z Banskej Bystrice (voľby do VÚC 2017)

03:11 Podľa neoficiálnych výsledkov vyhral Ján Lunter s 48,4 percentami hlasov. Účasť v kraji bola 40,3-percentná. Minútu po minúte sme ukončili, ďakujeme za pozornosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

SkryťVypnúť reklamu

02:42 Kotleba sa k výsledkom sobotňajších volieb vyjadrí v nedeľu o 14:00.

Prečítajte si tiež: Ján Lunter: Otvorím na župe dvere a vyvetrám Čítajte 

01:23 Marian Kotleba výrazne zaostal za jeho súperom Jánom Lunterom, ktorému sa darí udržať si prvenstvo.

Lunter získal 46,53 percenta hlasov, zatiaľ čo Kotleba 24,24 percenta. Vyplýva to z priebežných výsledkov volieb.

Zatiaľ je spracovaných 84,04 percenta zápisníc okrskových volebných komisií. Kotlebu od prvenstva oddeľuje vyše 33-tisíc hlasov voličov.

01:02 Aj po sčítaní 76 percent hlasov je rozdiel medzi Jánom Lunterom a Marianom Kotlebom je veľký, a to 21,5 percenta (viac ako 27-tisíc hlasov).

00:50 "Vyzerá to, že sme vyhrali. Ďakujem všetkým voličom za dôveru. S veľkým napätím očakávame výsledky kandidátov na poslancov," povedal Ján Lunter pred jednou hodinou v noci, kedy bolo sčítaných viac ako 65 percent hlasov.

SkryťVypnúť reklamu

Poďakoval sa rodine, ale aj kandidátom, ktorí sa v jeho prospech vzdali kandidatúry.

00:41 Krátko pred jednou hodinou v noci je sčítaných takmer 60 percent. Rozdiel medzi Lunterom a Kotlebom je 20 percent.

00:33 Pol hodinu po polnoci je sčítaných 47,98 percenta hlasov. Prvenstvo si podľa priebežných výsledkov drží stále Lunter.

00:22 Aktuálne je spočítaných viac ako 37 percent hlasov. Stále vedie Ján Lunter s 42,9 percentami, Marian Kotleba má na druhom mieste 27,3 percent. Tretí je aj naďalej Igor Kašper.

00:16 V Banskobystrickom kraji je spočítaných takmer 30 percent hlasov.

00:12 Od reportéra SME Jána Krempaského z Bystrice: Prišli sme potriasť rukou, povedal pri odchode z volebného štábu Luntera podpredseda Smeru Peter Pellegrini.

Do reštaurácie Boca prišiel s poslankyňou Janou Laššákovou (Smer), ktorá verí, že najsilnejšia vládna strana bude mať v regionálnom parlamente 20 zo 49 poslancov.

SkryťVypnúť reklamu

Obidvaja veria, že kandidáti na županov za Smer vyhrajú aj v iných krajoch. Pri odhade pri Žilinskom kraji si však už Jurajom Blanárom neboli takí istí.

00:04 Rozdiel medzi Lunterom a Kotlebom sa čoraz viac prehlbuje. Spočítaných je momentálne 23,5 hlasov, Lunter má 43,8 percenta, Kotleba 27 percent.

23:52 Spočítaných je aktuálne 18,03 percenta hlasov. Rozdiel medzi Jánom Lunterom a Marianom Kotlebom sa prehlbuje, Lunter má podľa ďalších priebežných výsledkov 43,1 percenta. Na treťom mieste je zatiaľ nezávislý kandidát Igor Kašper s 11,2 percentami.

23:42 Rozdiel medzi Jánom Lunterom a súčasným predsedom kraja Marianom Kotlebom je niečo vyše 1200 hlasov, to je približne 12 percent. Spočítaných je zatiaľ 13,77 percenta hlasov.

23:36 Medzi novinárov v Lunterovom štábe zavítal aj riaditeľ Múzea SNP Stanislav Mičev, ktorý sa vzdal kandidatúry v prospech Jána Luntera.

"Lunter vyhrá a trúfnem si povedať, že bude mať 40 percent a Kotleba okolo dvadsať," povedal Mičev.

23:32 Od reportéra SME Petra Kováča z Bystrice:

"Banskobystrický župan Marian Kotleba sa pred médiami počas volebnej noci skryl. Nie je ani v sídle ĽSNS - rodinnom dome na predmestí Banskej Bystrice.

Práve túto centrálu pôvodne označil Kotlebov spolustranník Milan Uhrík za pravdepodobné miesto čakania na výsledky. V dome je však zhasnuté a nebadať v ňom žiadny pohyb.

Naopak, v úrade Banskobystrického samosprávneho kraja sa vo veľkej zasadačke svieti aj napriek pokročilému času. Za oknami badať aj pohyb najmenej dvoch ľudí.

Kotleba počas toho, ako bol poobede voliť pre SME odmietol povedať, kde bude čakať na výsledky hlasovania s tým, že to ešte nevie a ide o predčasnú otázku. Večer cez Uhríka odkázal, že je mimo Banskú Bystricu a noc chce stráviť bez médií."

Špekuluje sa, že by mohol byť spolu s Uhríkom v Ivanke pri Nitre. Práve tam totiž čaká na výsledky aj Uhrík, ktorý sa uchádza o post župana v Nitre.

23:24 Súčasný predseda kraja Marian Kotleba má podľa priebežných výsledkov 30,3 percenta.

23:18 Podľa prvých priebežných výsledkov štatistického úradu vedie v Banskobystrickom kraji Ján Lunter. Spočítaných je zatiaľ niečo vyše šesť percent.

23:16 Čoskoro zverejnia prvé priebežné výsledky volieb.

23:13 "Manželke som povedal, že mi nájdu nemanželské dieťa," posťažoval sa s úsmevom na protikampaň na sociálnych sieťach tesne pred voľbami Lunter.

"Niektoré správy dokonca tvrdili, že som nechal ženu so šiestimi deťmi a zobral som si sekretárku," pokračoval v príkladoch. "Tak asi mám dvanásť detí, len o tom neviem," dodal so smiechom.

23:05 Od reportéra SME Jána Krempaského, ktorý je na mieste: Lunter neverí, že bude mať nad 50 percent, ako mu prognózoval jeden z posledných prieskumov. Povedal to na krátkom brífingu v pivárni reštaurácie Boca. Verí však, že vyhrá.

Predpokladá, že ak sa tak stane bude to vďaka vyššej účasti v banskobystrických župných voľbách.

Pripomenul, že vie o prípadoch, kedy ľudia prišli v týchto dňoch len preto na Slovensko, aby mohli ísť voliť. Ak vyhrá, ako prvú chce vyvesiť na úrade Banskobystrického samosprávneho kraja vlajku Európskej únie.

22:31 Zdvihnite dva prsty do tvaru V, ako víťazstvo. Lunter práve pózuje novinárom v hornej reštaurácii komplexu Boca. Spolu s ním je tu šéf novovznikajúcej strany Spolu Miroslav Beblavý aj šéf Progresívneho Slovenska Ivan Štefunko. V štábe vládne povznesená nálada, opisuje situáciu v Bystrici reportér SME Ján Krempaský.

22:14 Od reportéra SME Jána Krempaského, ktorý je na mieste: "Krátko po desiatej večer sa volebný štáb Jána Luntera zapĺňa novinármi z hlavných slovenských médií. Lunter ešte v štábe, ktorý je v reštaurácii Boca v Banskej Bystrici, nie je. Zatiaľ je známe len to, že tlačovka k výsledkom bude o polnoci."

22:08 Predseda Banskobystrického kraja Marian Kotleba čaká na výsledky volieb mimo Banskej Bystrice bez prítomnosti novinárov. Potvrdil to riaditeľ Úradu Banskobystrického kraja Milan Uhrík.

22:01 Voľby v Banskobystrickom kraji sa skončili, prvé výsledky budú po 23:15 hod.

21:39 V okresoch Banská Štiavnica, Žarnovica a Žiar nad Hronom prebiehajú voľby bez problémov, potvrdili to zapisovateľky obvodných volebných komisií.

„Mali sme oznámenie o porušení volebného moratória, ale napokon sme zistili, že nebolo nič porušené, bola to dezinformácia,“ povedala Kristína Kováčová, zapisovateľka komisie Banská Štiavnica.

Dodala, že komisia riešila počas dňa aj niekoľko ďalších menších podnetov.

21:32 Voľby pomaly končia, volebné miestnosti sa zatvoria o 22.00. Podľa TASR bola účasť v obciach v Banskobystrickom kraji vyššia ako v mestách. V dedinách mali prevahu starší voliči.

21:06 Štatistický úrad bude zverejňovať priebežné výsledky až po 23:15 hod. Dôvodom je predĺženie hlasovania v Trenčianskom kraji.

20:48 Voliči z banskobystrického kraja sa mobilizujú aj v nízkotatranskej obci Bystrá, účasť podľa člena volebnej komisie presiahla 50 percent.

20:35 Kandidát na župana Ján Lunter bude na výsledky volieb čakať v jednom penzióne v centre Bystrice.

Jeho protikandidát a súčasný župan Marian Kotleba ešte nevie, kde bude volebnú noc tráviť.

20:16 Vo Zvolene sa počas volieb stal kuriózny prípad. Členka volebnej komisie sa zasekla na toalete. Problémom bol zaseknutý jazýček na zámke vo dverách.

19:38 V jednej z troch volebných miestností v mestskom kultúrnom stredisku v Kremnici si účasť krátko po 18. hodine pochvaľovali.

"Sme milo prekvapení, účasť je pomerne vysoká, ľudia chodia stále, mali sme asi len dve hluché dvojminútové miesta, tak odhadom už odvolilo asi 40 percent u nás zapísaných voličov," zhodnotila Eva Krokusová, predsedníčka volebnej komisie okrsku číslo 5 pre ulice Veternícka, Zechenterova, Dolná a časť Ulice Jula Horvátha.

19:14 V mestskej časti Radvaň v Banskej Bystrici je na pôde Fakulty zdravotníctva Slovenskej zdravotníckej univerzity šesť volebných miestností pre šesť volebných okrskov.

Na chodbách je rušno a v miestnostiach sa vo večerných hodinách tvoria rady.

Podľa predsedu okrskovej volebnej komisie číslo 78 Martina Luptáka je účasť vyššia ako pred štyrmi rokmi a môže byť doteraz okolo 50 percent.

Jeho slová potvrdila aj predsedníčka okrskovej volebnej komisie číslo 73 Darja Prudičová, ktorá odhadla účasť na 40 až 50 percent.

19:13 V Ostrom Grúni je v krajských voľbách na zoznamoch zapísaných 426 voličov. Predseda volebnej komisie Karol Seget odhaduje, že k urnám zatiaľ prišla štvrtina z nich.

"Záujem o tieto voľby, je taký ako aj pominulé roky, nie nejako extrémne vysoký," skonštatoval v tejto súvislosti.

19:10 Na predsedov niekoľkých banskobystrických okrskov sa buď osobne alebo esemeskami obrátili ľudia, ktorí ich presviedčali, že oznámenie o vzdaní sa kandidatúry šiestich kandidátov na predsedu Banskobystrického kraja, ktoré má visieť za paravánom pri hlasovaní voličov, musia stiahnuť. Predstavili sa rôzne.

Túto informáciu TASR potvrdili aj kompetentní z Mestského úradu v Banskej Bystrici, ktorý organizačne zabezpečuje sobotňajšie voľby do vyšších územných celkov.

Predsedovia spomínaných okrskov sa totiž na nich okamžite obrátili a overovali, či oznámenia majú zvesiť. O prípade informovala aj verejnoprávna RTVS.

19:09 Podľa informácií SME je odhadovaná volebná účasť priamo v Banskej Bystrici 40 až 50 percent.

19:00 V obci Kalinka (okres Zvolen) odvolila asi pätina voličov. Ešte niekoľko ľudí očakávajú večer. Podľa členov volebnej komisie desiatky obyvateľov pracujú v zahraničí a tak počty zúčastnených už zrejme nebudú oveľa vyššie.

18:58 Zmes starousadlíkov a mladých ľudí, ktorí preferujú život na lazoch, tvorí paletu voličov, ktorí prichádzajú voliť v osade Zaježová v okrese Zvolen. Odovzdať svoj hlas prišla približne pätina voličov.

18:40 Predseda okrskovej komisie v Revúcej bol údajne opitý. Informoval o tom zapisovateľ obvodnej volebnej komisie Dominik Čulok. "Podnet podali občania priamo na ministerstvo, odtiaľ ho posunuli nám. Naša komisia to akurát išla skontrolovať," uviedol.

18:35 Polícia v Banskobystrickom samosprávnom kraji (BBSK) riešila doteraz niekoľko podnetov, v jednom prípade aj podozrenie z volebnej korupcie. Malo sa tak stať v obvode Banská Bystrica. Prípad preveruje Národná kriminálna agentúra (NAKA).

18:25 V najvyššie položenej obci Banskobystrického kraja je zatiaľ menej voličov, ako čakali. V Lome nad Rimavicou, ktorý patrí k najvyššie položeným obciam Slovenska, zatiaľ nepresiahla účasť 50 percent.

18:12 Z Osady verejnej čistoty zatiaľ odvolili len dvaja. Brat so sestrou.

17:55 Pri voľbe poslanca Martina Klusa v Banskej Bystrici došlo k menšiemu incidentu. Členom volebnej komisie mal nariaďovať, ako majú mať zariadenú volebnú miestnosť.

"Ako občan sa nemal do toho angažovať," vysvetlil predseda krajskej volebnej komisie Peter Bahno. "Keď som bol voliť, tak som sa len opýtal, či nedajú za plentu oznam o kandidátoch, ktorí sa vzdali. Odpovedali mi, že to tam chcú dať, ale nebolo kedy," zdôvodnil Klus.

17:40 Na rómskom sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote je 620 oprávnených voličov. Tí podľa podpredsedu volebnej komisie Jozefa Horvátha svoje právo využívajú od otvorenia volebnej miestnosti. "Účasť je dosť dobrá a voľby zatiaľ prebiehajú bez incidentov," povedal.

17:25 V Čeríne (okres Banská Bystrica) bola podľa slov komisie účasť v priemernej až podpriemernej rovine. Počas obedných hodín nastalo dlhodobé okno, kedy nik nechodil. Konečná účasť v tejto obci by mohla dosiahnuť 20-25 percent.

17:20 Dolná Mičiná (okres Banská Bystrica) hlási pokojné voľby od ranných hodín. "My sme pokojná obec, nikdy sme tu nemali problémy," povedali v komisii. Počas poobedia bola účasť na úrovni 15 percent.

17:15 V Hronseku bola v poobedných hodinách účasť zhruba 20 percent, čo nám potvrdila aj volebná komisia. Tohtoročné voľby by sa dali prirovnať k tým predchádzajúcim, pričom je možné, že do večerných hodín bude účasť ešte vyššia.

17:03 Tréner futbalových treťoligistov z Rimavskej Soboty Eugen Bari odvolil po zápase. Hoci Soboťania prehrali, trénerovi to chuť odovzdať svoj hlas nevzalo. "Chcem, aby situácia v kraji bola lepšia. Verím, že sa spoločne rozhodneme správne," viedol.

16:36 Priebeh volieb v obci Zvolenská Slatina je bezproblémový. Účasť vo voľbách je približne 25 percent. Najväčší nápor očakávajú vo večerných hodinách.

16:25 89 – ročný Banskobystričan Vladimír Strmeň, priamy účastník SNP, išiel odvoliť hneď ráno. "Voľme tak, aby sme neurazili vlastné dejiny,“ odkazuje ostatným.

16:18 V regionálnych obciach Slovenská Ľupča a Dúbravica je doterajší priebeh volieb pokojný. Volebných komisii v obidvoch obciach sme sa pýtali na účasť, ktorú zhodnotili ako nadpriemernú.

16:13 Volebná komisia banskobystrického kraja do týchto chvíľ riešila dva prípady v obvode Brezno, ktoré sa týkali povinného zachovávania volebného moratória.

V jednom z prípadov išlo o vydávanie bločkov z registračnej pokladnice kandidáta na poslanca krajského parlamentu, ktorý má obchod. Na spodnej strane bločku bolo vytlačené odporúčanie, koho voliť.

15:50 V Žarnovickej Hute sa volí v priestoroch krčmičky U raka. "Ráno nás ľudia nevedeli nájsť, tak sme dokladali oznamovacie tabuľky," informovala Anna Oslancová, predsedníčka okrskovej volebnej komisie.

15:45 V obci Poniky v okrese Banská Bystrica sa volebná miestnosť najväčšieho volebného okrsku nachádza v kultúrnom dome. Do 15.00 hod. odvolilo takmer 20 percent voličov zo 777 zapísaných v zoznamoch.

15:30 V Banskej Bystrici sa členka okrskovej volebnej komisie dožadovala označenia všetkých členov, kto za akú politickú stranu tam sedí. Musel sa tým zaoberať Mestský úrad v Banskej Bystrici, ktorý organizačne zabezpečuje priebeh volieb.

14:50 V Tomášovciach (okres Lučenec) je zaregistrovaných 1176 voličov. Do 13.30 hod. z nich odvolilo len 237. Viac voličov očakávajú večer.

14:43 Mladá Sklabinčanka Marta Kaššová prišla voliť zo zahraničia. "Pracujem na Ibize a domov, bohužiaľ, nechodím často. Termín návštevy rodiny som si preto zladila s termínom volieb, aby som mohla využiť svoje volebné právo," vysvetlila.

14:25 Krátko pred druhou poobede odvolil aj aktuálny župan Marian Kotleba. Vyhlásil že verí vo svoje víťazstvo.

14:16 Seniori vo zvolenskom Domove dôchodcov a sociálnych služieb čakali na možnosť odvoliť už pred siedmou ráno, veľa ich však nebolo. Za celé dopoludnie ich odvolilo len 130 z 904.

13:50 V Šíde žije početná rómska komunita, najmä v miestnej osade. Niektorí z nich sa voliť nechystajú.

13:23 Asi desatina zo zhruba 400 zapísaných voličov prišla za prvé tri hodiny odvoliť v okrsku č. 1 v hriňovskej časti Blato. Išlo prevažne o starších ľudí.

13:00 Voľby v obci, ktorú vypálili fašisti a nanovo ju museli postaviť, sú pokojné. V Balážoch je zapísaných 184 právoplatných voličov, z ktorých časť prišla odvoliť už v dopoludňajších hodinách.

12:49 Štátna komisia pre voľby a kontrolu financovania politických strán rieši desiatky podnetov. Z Brezna dostali hlásenie, že v jednej z volebných komisií sedí muž v mikine zelenej farby s logom extrémistickej strany.

12.25 Fiľakovský primátor Attila Agócs je ohľadom účasti v župných voľbách zatiaľ skeptický.

12:10 Národná kriminálna agentúra vedie vo veci podozrení z volebnej korupcie osem trestných konaní. Na zisťovanie volebnej korupcie sa sústreďujú aj policajti. Aktuálne je ich v našej krajine v teréne 7-tisíc.

12:05 Volebné dopoludnie je u žiarskych hasičov pokojné. K výjazdom ich zatiaľ nevolali. Hoci sú v službe, viacerí zo zmeny plánujú ísť voliť, tú možnosť majú.

11:36 V banskobystrickom zariadení pre seniorov Senium odvolilo okolo 10 percent. Novinkou je zoznam bezdomovcov, ktorých usmerňuje okrsková komisia do príslušnej volebnej miestnosti.

11:30 V Hriňovej prichádzajú k urnám najmä starší voliči. Ľudia už stáli pred volebnými miestnosťami, keď otvárali. Je tu aj domov sociálnych služieb, odkiaľ požiadalo o prenosnú volebnú urnu 32 klientov.

11:15 V Budči je od otvorenia volebných miestností pokojný priebeh volieb do VÚC. „Ľudia chodia k urnám sporadicky, doteraz odvolilo približne 40 až 50 ľudí,“ povedal starosta obce František Moravec.

10:50 Medzi prvými voličmi v Mýtnej (okres Lučenec) bol aj kandidát na župana BBSK Pavel Greksa. Odvolil a už oslavuje.

10:33 Približne tri hodiny po otvorení volebných miestností hlásia z Obeckova (okr. Veľký Krtíš) nadpriemernú účasť.

10:15 Vo Zvolene vyvesili oznamy o tom, kto nekandiduje aj za plentou. Voľby začali bez problémov, o 7. hodine sa otvorilo pre voličov 40 volebných miestností.

9:53 V okresoch Lučenec, Rimavská Sobota a Revúca na juhu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) sa voľby začali bez problémov a všetky volebné miestnosti boli otvorené načas.

9:20 Otázky voličov zodpovie infolinka, môžu na nej hlásiť aj podnety. Infolinku ministerstva vnútra aj Štátnej komisie pre voľby a kontrolu financovania politických strán už využilo niekoľko občanov.

9:07 Odvoliť už prišiel aj jeden z favoritov. Vo volebnej miestnosti na pôde Ekonomickej fakulty UMB odvolil krátko po ôsmej hodine aj jeden z favoritov volieb Ján Lunter, ktorý kandiduje ako nezávislý. Voliť prišiel so svojou rodinou.

8:31 V Žiari nad Hronom sa okrem tradičných priestorov ako sú kultúrne domy, obecné úrady a školy, volí aj na menej tradičných miestach.

V Banskej Štiavnici môžu voliči odovzdať svoje hlasy kandidátom aj v hoteli či v požiarnej zbrojnici, v obci Krahule v jedálni, v Žarnovickej Hute v krčme U raka, v Novej Bani v kine či v Hájenke v časti Bukovina.

8:27 Počas dnešného volebného dňa bude v kraji viac policajných hliadok. Muži v uniformách budú úzko spolupracovať s predsedami príslušných volebných komisií.

8:23 V najmenšej obci BBSK, Poproči, sa voľby začali načas a bez problémov. Podľa slov starostu obce Jána Kvaku sa im v uplynulom obdobie mierne zvýšil počet obyvateľov z pôvodných 23 na 25, napriek tomu však zostávajú najmenšou obcou kraja z hľadiska počtu obyvateľov. Väčšina tunajších ľudí sú dôchodcovia.

7:00 O siedmej ráno sa otvorilo v Banskej Bystrici 80 volebných miestností, voliť budeme môcť do 22.00.

00:00 Podľa posledného prieskumu je favoritom nezávislý kandidát Ján Lunter, ktorý vedie pred súčasným županom Marianom Kotlebom. V kraji je rozhodnutých ísť voliť až vyše 30 percent.

20:00 V Banskobystrickom samosprávnom kraji otvoria volebné miestnosti v sobotu o 7:00, sledujte priebežné dianie spolu s nami.

Najčítanejšie na My Bystrica

Inzercia - Tlačové správy

 1. Píše analytik Martiška: Čo prinesie rok 2023 v ekonomike?
 2. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 3. Predaj osobných automobilov Všeobecná zdravotná poisťovňa, a.s.
 4. Darujte predplatné a získate poukaz v hodnote 10 € do Panta Rhei
 5. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce?
 6. Deti cestujú do exotiky zadarmo
 7. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý
 8. V Danteho pekle sa našlo miesto pre každého
 1. Šariš ľuďom pomáha regiónu už takmer 20 rokov
 2. Aktivácia zasielania elektronickej faktúry
 3. Píše analytik Martiška: Čo prinesie rok 2023 v ekonomike?
 4. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME
 5. Developer projektu Metropolis sa stal Lídrom roka 2022
 6. Nepotrebné telefóny pomáhajú na Vianoce deťom a rodinám v núdzi
 7. Tisíc líp aj pre včely od slovenskej prezidentky
 8. Changes to the System of Remedies
 1. Polovicu dovolenky zaplatíme od pondelka za Vás 15 645
 2. Strážia ho divé opice. Gibraltár vás prenesie do Británie 7 586
 3. TRNKA: Esetov veľa nevznikne a ani ten jeden nemá Slovensko istý 5 533
 4. Vyberte si knihy s príbehom. Čo sa oplatí čítať na Vianoce? 4 864
 5. Deti cestujú do exotiky zadarmo 4 232
 6. Gizka Oňová: Pre mnohých som ideálna babka a lichotí mi to 3 086
 7. Po pohlavnom styku by sa ženy mali čo najskôr vymočiť. Muži nie 2 918
 8. Štvrtý diel komiksu Posledný Follower v denníku SME 2 714

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Pán Tau na bielom poníkovi... 2022
 2. Viera Spišáková: Trapas anglický III.
 3. Stano Kočiš: A riekol majster
 4. Daniel Jankech: Vyhrá mafia. Matovič proti nej nebojoval.
 5. Boris Greguška: Lesníctvo: mýty a fakty (I)
 6. Janka Bittó Cigániková: Tri muchy jednou ranou - rozumná regulácia zisku poisťovní, dostatok peňazí, a aj v provizóriu
 7. Julius Kravjar: S akademickou integritou by sa mali oboznamovať už stredoškoláci
 8. Irena Šimuneková: Fotohrátky 16.
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 78 182
 2. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 10 175
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 4 254
 4. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 4 216
 5. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 3 181
 6. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 868
 7. Jana Melišová: V závoji hmly 2 484
 8. Mária Križanová: Matematika a matikári. 2 130
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Tamara Mesíková pod mostíkmi v Lillehammeri

Slovenská skokanka na lyžiach zo Seliec absolvovala ďalšie preteky Svetového pohára.


5. dec
Ilustračná fotografia.

Nepotrebné historické vianočné ozdoby môžu ľudia priniesť do Thurzovho domu.


TASR 5. dec
Ilustračná fotografia.

Čaká sa už len na mráz.


TASR 5. dec
MFK Dukla Banská Bystrica - ilustračné foto

Obaja fortunaligisti si zahrali aj proti druholigistom.


(sč) 4. dec

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Z kolektívnych zmlúv už vypustili dodatky.


5. dec

Najvyššia chorobnosť ARO je vo vekovej skupine detí do piatich rokov.


5. dec

Za rok si mali páchatelia zarobiť viac ako stotisíc eur.


5. dec

Žiaci v škole ani nie sú a študujú dištančne.


5. dec

Blogy SME

 1. Anna Miľanová: Pán Tau na bielom poníkovi... 2022
 2. Viera Spišáková: Trapas anglický III.
 3. Stano Kočiš: A riekol majster
 4. Daniel Jankech: Vyhrá mafia. Matovič proti nej nebojoval.
 5. Boris Greguška: Lesníctvo: mýty a fakty (I)
 6. Janka Bittó Cigániková: Tri muchy jednou ranou - rozumná regulácia zisku poisťovní, dostatok peňazí, a aj v provizóriu
 7. Julius Kravjar: S akademickou integritou by sa mali oboznamovať už stredoškoláci
 8. Irena Šimuneková: Fotohrátky 16.
 1. Grácz Ján: Po 62 odberoch končím s dobrovoľným darovaním krvi. Všeobecná zdravotná odmieta otcovi preplatiť liečbu. 78 182
 2. Věra Tepličková: Ako som cestovala vlakom 10 175
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět 4 254
 4. Věra Tepličková: K zubárovi lacnejšie, len keď si dáte vyšetriť pipíka 4 216
 5. Ján Valchár: Prvý decembrový blog alebo láska je láska 3 181
 6. Post Bellum SK: Poprava sa konala 3. decembra 1952 v ranných hodinách 2 868
 7. Jana Melišová: V závoji hmly 2 484
 8. Mária Križanová: Matematika a matikári. 2 130
 1. Monika Nagyova: Trapas na Bibliotéke
 2. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 52. - Arktída - Expedícia na lodi Zaria do Sannikovovej zeme (1900 - 1902)
 3. Jiří Ščobák: Put*n neumí číst historii: Vybudoval ukrajinský národ, nakopl civilizovaný svět
 4. Jiří Ščobák: Je 6 000 mrtvých v Kataru moc?
 5. Monika Nagyova: Staré dievky z Luníka IX
 6. Juraj Karpiš: Ako investovať a sporiť, keď spľasla matka všetkých bublín a hrozí recesia
 7. Jiří Ščobák: Nechci se otužovat, ale v praxi to trochu dělám
 8. Iveta Rall: Polárne expedície - časť 51. - Antarktída - Prvá Byrdova antarktická expedícia (1928 - 1930) - 3/3, Prelet nad južným pólom

Už ste čítali?

SkryťZatvoriť reklamu