Utorok, 11. december, 2018 | Meniny má Hilda

Futsalisti siahali na víťazstvo, prišli oň v posledných sekundách

Bystričanom nevyšiel úvod a záver, v jadre duelu dominovali.

(Zdroj: futbalnet.sk)

Súboj tabuľkovo vyrovnaných tímov nezačali Bystričania najlepšie. Zámky sa po chybe na krídle rýchlo dostali do vedenia. V nasledujúcich minútach sa zápas niesol v znamení boja o loptu v strede poľa a neúspešných pokusoch hostí. Hostia zahodili veľa tutoviek, keď sa v nájazde nepresadili Vajda s Greškom a neuspela ani Čiefova tvrdá strela z uhla. MIBA vycestovala na juh Slovenska v prakticky plnej zostave a dokazovala bodovú ambíciu. Bola totiž v zápase určite lepšia. Zámčania sa trápili a veľa futsalového umenia neukazovali.

Bystrica ich svojím tempom hry dokázala aj vyčerpať, domácim však pomohlo zranenie jedného z vlastných hráčov, aby sa upokojili. Pár dobrých šancí, ktoré si vytvorili, ale nekončili v priestore medzi tromi žrďami. To neskôr potrestal Greško, keď si našiel ideálnu pozíciu pri tyči a zverenci Martina Majlinga otočili skóre. Kurióznou situáciou v závere polčasu si to ale pokazili. Najprv nepremenili tutovku pri útoku troch proti jednému a neskorší chaos v obrane priniesol vlastný gól Tužinského.

Prečítajte si tiež: Futsalisti v úlohe favorita totálne zlyhali, domov si odniesli desiatku

Dvojnásobne sa hráči MIBY chytali za hlavu po zmene strán. Remízový stav zmenili Zámky, keď sa asi po desiatich sekundách presadili na 3:2 z vôbec prvého útoku v druhej časti hry. Ivekol po góle prebral iniciatívu a zasypával bránu hostí dobrými strelami, avšak teraz už bez gólu. Z bezprostrednej blízkosti sa potom nepresadil Čief, ten istý hráč ale už neskôr nezaváhal po dokonalej práci a prihrávke od Rafanidesa. Loptu zasúval prakticky do prázdnej svätyne. Chvíľu na to bola radosť hostí dvojnásobná, keď dobrým prienikom a prekvapivou strelou otočil skóre na 4:3 Tužinský.

Hostia následne robili všetko správne. Držali loptu a aj dôležité víťazstvo vo svojich rukách. Šancí sa veľa nerodilo a zaujímavejšie boli osobné súboje. Nové Zámky sa potom pustili do vabanku, avšak neúspešne. Zdalo sa, že je o víťazovi rozhodnuté, až kým MIBA nepoľavila v tempe hry po neodpískanom faule a chaos v zadných radoch využil osamotený Bombicz na vyrovnávajúci gól. Stretnutie sa tak napokon skončilo remízou, hoci Bystrici k víťazstvu po dlhom čase chýbalo už iba pár sekúnd.

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na zápas do Nových Zámkov sme cestovali prakticky v najsilnejšom zložení s cieľom vyhrať. Bohužiaľ, celozápasový dobrý výkon sme si pokazili slabšou koncentráciou v úvodoch a záveroch polčasov, keď sme všetky štyri góly inkasovali v prvých a posledných minútach. Zvlášť vyrovnávajúci gól 2 sekundy pred koncom po spornom rozohratí outu súperom nás nesmierne mrzí, ale pozitívom je, že chalani opäť ukázali chuť bojovať a pomaly sa dostávame znovu k hernej kvalite z úvodu sezóny.“

MFK Ivekol Nové Zámky – MIBA Banská Bystrica 4:4 (2:1)
Góly BB:
2x Konder, Čief, Tužinský
MIBA BB: Mráz – Konder, Prokaj, Rafanides, Tužisnký, Dobrota, Ríša, Vajda, Telúch, Čief, Greško, Savić

1. Mobil banking VÚB opäť bližšie k najlepšej bankovej aplikácii
  2. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  3. Na čo dbať pri výbere nehnuteľnosti? Tu je niekoľko rád
  4. Tip na výlet: Prechádzka tokajskými vinicami a biele tigre
  5. First moment za skvelú cenu: Neapol, Capri, Pompeje, Ischia
  6. Geológ: recykláciu umelého kopca v Slnečniciach sledujeme denne
  7. Volkswagen radí: ako svietiť a čo s hmlovkami?
  7. Objavte novinku s duálnym účinkom proti starnutiu pleti
  8. V bratislavskom Poluse vystrájali čerti :-)

Ako pestrá lúka. Krásnu krojovanú fotokolekciu má už aj Hrochoť

Po Strelníkoch a Povrazníku je Hrochoť už treťou obcou severného Podpoľania, kde vznikla zaujímavá séria fotografií s folklórnou tematikou.