Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Koronavírus Banskobystrický kraj: Prvý deň testovania je za nami. Pokračuje sa v nedeľu (minúta po minúte)

Podrobné spravodajstvo z celoplošného testovania na Covid-19 v okresoch Banská Bystrica, Lučenec, Žiar nad Hronom, Zvolen a ostatných okresoch BB kraja.

Aktualizovať článok
Naposledy aktualizované pred ...

Načítavam video...

Celoplošné testovanie v okresoch Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica a Žiar nad Hronom (minúta po minúte)

22:00 - Milí čitatelia, týmto oznamom sa naša dnešná minúta po minúte končí. Ďalšie aktuality z Banskobystrického kraja nájdete na našich regionálnych weboch MY: MY Bystrica, MY Zvolen, MY Žiar a MY Novohrad.

Skryť Vypnúť reklamu

Ďakujeme, že ste boli s nami.

21:39 ŽIAR NAD HRONOM - Na jednom zo žiarskych odberných miest v Strednej odbornej škole obchodu a služieb, kde sa v sobotu ráno nepodarilo otvoriť načas pre nedostatok zdravotníkov, bola situácia neskoro poobede a podvečer oveľa lepšia.

21:18 BANSKÁ BYSTRICA - Čakacia doba na testovanie v Banskej Bystrici je vo večerných hodinách podstatne kratšia ako počas dňa.

Ako mesto priebežne informuje na svojej stránke, prevažná väčšina testov sa vykonáva v exteriéri, no napríklad na Sitnianskej, Tatranskej , GAS a Murgaške ľudia čakajú aj v priestranných vstupných halách.

21:03 TISOVEC - Viac ako 1 600 ľudí otestovali doposiaľ v meste Tisovec v Rimavskosobotskom okrese, z nich bolo šesť pozitívnych.

20:56 LUČENEC - Ľudí žijúcich na Rapovskej križovatke neďaleko Lučenca, tiež ľudí bez domova a zamestnancov nocľahárne v Lučenci otestovali členovia mobilnej odberovej jednotky. Výsledok je výborný.

Skryť Vypnúť reklamu

20:32 NOVÁ BAŇA - V Novej Bani sa do večerných hodín prišlo dať otestovať približne 2,5-tisíca ľudí.

"Z nich máme pozitívnych prípadov len 13, čo je dobré," povedal krátko po 20. hodine primátor Novej Bane Branislav Jaďuď.

20:16 ZVOLEN - Testovanie na ochorenie COVID-19 je vo Zvolene vo večerných hodinách bez vážnejších problémov. Pre TASR to v sobotu večer potvrdil hovorca mesta Zvolen Martin Svatuška.

Ako dodal, presný počet doteraz otestovaných ľudí zatiaľ nevie. Rovnako nepozná ani počet pozitívne testovaných ľudí. Na niektorých odberných miestach v meste ráno chýbali testy, problém nastal aj s testovaním ľudí vo zvolenských miestnych častiach. Mobilné jednotky podľa Svatušku neprišli predpoludním do Kráľovej a popoludní do Zolnej. Dobehli to, v Kráľovej boli okolo 14:00 hod. a v Zolnej boli večer, spomenul hovorca.

Skryť Vypnúť reklamu

Celkovo je vo Zvolene 20 odberných miest, na mnohých sú po dva odberové tímy. Ku každému sú priradené jednotlivé ulice mesta aj s odporúčaným časom, kedy ich obyvatelia môžu prísť. Zoznam odberných miest nájdu záujemcovia na oficiálnej webstránke mesta. Odkazy informujú nielen o odporúčaných odberných miestach, ale aj o čase, kedy sa môžu prísť počas soboty a nedele otestovať.

20:00 HRIŇOVÁ - V meste Hriňová v Detvianskom okrese bolo v sobotu o 16:00 hod. otestovaných 2 314 ľudí na ochorenie COVID-19. Pre TASR to uviedol primátor Hriňovej Stanislav Horník s tým, že je to 44 percent z počtu obyvateľov mesta vo veku od desať do 65 rokov.

"Takýto záujem sme neočakávali. Zdravotníci a dobrovoľníci si zaslúžia uznanie," doplnil s tým, že presné informácie o počte pozitívne testovaných ľudí zatiaľ mesto nemá k dispozícii.

V meste pod Poľanou všetky odberné miesta v sobotu ráno otvorili načas aj s materiálom a dostatkom zdravotníkov. "V Hriňovej je k dispozícii osem odberných miest. Využívame priestory dvoch školských telocviční, výrobnú halu v priemyselnom areáli, mestské kultúrne stredisko a mestský štadión," ukončil Horník.

19:15 ŽIAR NAD HRONOM - Na Okresný úrad v Žiari nad Hronom o 18. hodine dorazila dodávka ďalších 10-tisíc testov aj s certifikátmi.

"Aktuálne dozásobujeme priebežne prakticky všetkých 44 odberných miest. Problém nemajú zatiaľ iba v Žiari nad Hronom, keďže mnohí Žiarčania sa šli dať otestovať do okolitých dedín," povedal prednosta Okresného úradu v Žiari nad Hronom Michal Zdycha.

18:41 FIĽAKOVO - Z Fiľakova hlásia 16 pozitívnych výsledkov. V meste sa míňajú testy. Primátor spresnil termíny na nedeľné testovanie.

17:46 KRUPINA - V meste Krupina bolo v sobotu o 16.00 h otestovaných 2172 ľudí a osem z nich bolo pozitívnych. Pre TASR to povedal primátor Krupiny Radoslav Vazan s tým, že samospráva v súčasnosti na viacerých odberných miestach dopĺňa testy.

Ako dodal, najviac ľudí stálo v radoch na testovanie ráno, počas obeda to bolo pokojnejšie a záujemcovia zas začínajú prichádzať večer.

17:43 ŽIAR NAD HRONOM - Záujem o testovanie majú aj v žiarskej osade Pod Kortínou.

Pracovníkom odberného miesta v areáli kontajnerového komunitného centra a hygienickej stanice pomáhali aj členovia miestnej občianskej poriadkovej služby.

17:01 - Rezort obrany rieši problém s chýbajúcimi testami na dedinách, v ktorých hrozí predčasné ukončenie dnešného testovania.

„Mysleli sme, že materiál budeme dopĺňať v nočných hodinách, avšak musíme ho dopĺňať skôr, keďže niektorí ľudia z miest sa rozhodli dať sa otestovať v okolitých obciach,“ informoval na tlačovej konferencii šéf rezortu obrany Jaroslav Naď.

16:41 POVRAZNÍK - V obci Povrazník dnes začali testovať približne s trojhodinovým oneskorením, všetko však napokon dohnali.

16:38 ŽIAR NAD HRONOM - Na odberných miestach v Žiari nad Hronom majú od 16. do 17. hodiny druhú hygienickú prestávku. Tá slúži na občerstvenie pracovných tímov a zároveň na dezinfekciu priestorov, ktorú zabezpečuje Dobrovoľný hasičský zbor mesta Žiar nad Hronom.

16:37 KRUPINA - Aj v niektorých obciach v krupinskom okrese sa míňajú testy.

16:07 BANSKÁ ŠTIAVNICA - Od rána prebieha testovanie aj v obciach Štiavnické Bane a Baďan v banskoštiavnickom okrese. Záujem ľudí je vysoký.

15:55 RUŽINÁ - Dlhé rady pred odbernými miestami v meste mnohých Lučenčanov odradili. Rozhodli sa dať otestovať na niektorej z okolitých dedín. Tým však dochádzajú testy.

"Ak nám ďalšie nedoručia do dvoch hodín, tak sme dnes predčasne skončili," tvrdí Jozef Líška, starosta Ružinej.

15:42 BANSKÁ BYSTRICA - Pred futbalovým ihriskom v banskobystrickej mestskej časti Jakub postávali ľudia, ktorí sa chceli dať otestovať na nový koronavírus už pred siedmou hodinou ráno.

Testujúci tím ôsmich ľudí sa "rozbalil" na terase pohostinstva pri ihrisku, na drevených stoloch, pri ktorých zvyčajne posedávajú futbaloví fanúšikovia na pive.

15:35 KRUPINA - Odberné miesta v Krupine sa pomaly vyprázdňujú, na každom sa aktuálne nachádza približne od 10 do 30 čakajúcich. Prestávka a hygienizácia bude prebiehať od 16:00 hod. do 17:00 hod.

Primátor Krupiny Radoslav Vazan ľudí vyzýva, aby necestovali po okolitých obciach, pretože sa im míňajú testy.

15:15 HONTIANSKE NEMCE - V Hontianskych Nemciach predišli dlhým radom vďaka kamere, starosta pomáha s administráciou. Ľudia si chvália organizáciu celoplošného testovania. Pred testovacím miestom sú na asfalte nakreslené dvojmetrové rozostupy.

„Som rád, že sa tento nápad osvedčil a funguje to,“ potešil sa starosta.

15:10 VIDINÁ - Vo Vidinej pri Lučenci sa míňajú testy, cezpoľných posielajú preč. "Pôvodne sme mali dostať 1 600 testov, dostali sme ich len tisíc a od rána sme otestovali už približne 700 ľudí," odôvodnil starosta Ján Šupica.

15:06 BANSKÁ BYSTRICA - V komunitách na Cementárenskej ceste a Na Hrbe, kde žijú predovšetkým sociálne slabší obyvatelia, prevládala pred celoplošným testovaním aj nedôvera a neistota.

Terénni pracovníci a aktivisti preto chodili pred testovaním do oboch lokalít a snažili sa ľuďom trpezlivo vysvetľovať, o čo pri spoločnom testovaní ide a že z neho nemusia mať obavy.

14:56 RIMAVSKÁ SOBOTA - „Z tejto akcie mám zmiešané pocity no viem, že bez testovania sa nikam nepohneme. Som rád, že takmer všetci zo sídliska sú zodpovední a chcú sa dať otestovať. Od rána sú pred tunajšou základnou školou dlhé rady,“ vyjadril sa Rimavskosoboťan Slavomír Rafael, ktorý sa nechal otestovať na rómskom sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote.

14:41 ZVOLEN - Na Kráľovej, v miestnej časti Zvolena, mal byť odberový tím k dispozícii len v dopoludňajších hodinách od 7. do 11. h, v Zolnej od 12. h. Ani po jednej popoludní tam však odberové tímy nedorazili a ľudia žiadne informácie nemali.

14:32 DOBRÁ NIVA/KRUPINA - Tesne popoludní čakalo v Dobrej Nive pred areálom futbalového štadióna na parkovisku a chodníku do 50 ľudí. Rady v Krupine boli okolo 13:00 hod. na viacerých odberných miestach pomerne dlhé. Ľudia v nich na otestovanie čakali pokojne.

13:22 ŽIAR NAD HRONOM - Zhruba polovica odberových miest v Žiarskom okrese hlási kritický úbytok testov. Povedal to prednosta Okresného úradu v Žiari nad Hronom Michal Zdycha.

"Už z viac ako 20 miest z celkového počtu 44 nám nahlásili, že sa im ukazuje nedostatok testov. Preto sme 5-tisíc kusov doobjednali, už nám ich doviezli na Okresný úrad v Žiari nad Hronom a my ich budeme našimi silami a služobnými autami rozvážať tam, kde ich najviac treba," spresnil.

13:08 LUČENEC - Juraj Bolkarski z Lučenca posedával na plastovom „hokerlíku“ pred Základnou školou Ladislava Novomeského už od 6.00 hod.

„Keďže chcem chodiť do práce, prišiel som sa otestovať. Moju družku otestovali včera v práci. Aspoň budeme vedieť na čom sme, aj keď osobne si nemyslím, že to niečomu pomôže. Uvidíme, ako to celé dopadne,“ vyjadril sa Juraj ešte počas čakania.

13:04 DETVA - Jeden z dobrovoľníkov v meste pod Poľanou mal pozitívny test. "Testovanie je však plynulé a bez vážnejších problémov," potvrdil primátor Detvy Ján Šufliarský.

12:45 BANSKÁ ŠTIAVNICA - Všetkých sedemnásť odberových miest v rámci okresu Banská Štiavnica otvorili v sobotu aj so zdravotníkmi už o 7. hodine. Pre My to potvrdil prednosta Okresného úradu v Banskej Štiavnici Miloš Ziman.

Vyskytli sa aj menšie problémy - ako avizovaný nedostatok certifikátov, rukavíc a podobne na niektorých miestach.

12:40 - O vyťaženosti jednotlivých odberných miest na Slovensku v rámci celoplošného testovania ľudí na ochorenie COVID-19 informujú aj weby odbernemiesta.sk a somvrade.sk. Sledovať tieto weby odporúča verejnosti aj viacero samospráv, chcú tak predísť nadmernému preťaženiu odberných miest a zároveň občanov nasmerovať tam, kde budú čakať v rade čo najkratší čas.

12:39 DUDINCE - V Dudinciach je testovanie pokojné a plynulé. "Ráno pred otvorením odberných miest nás trošku zdržalo testovanie všetkých 30 dobrovoľníkov, keďže testy a ostatný materiál prišli len v noci," povedal primátor mesta Dušan Strieborný.

12:38 RUŽINÁ - Do Ružinej sa prišli otestovať aj ľudia z neďalekého Lučenca. V dedine s takmer deviatimi stovkami obyvateľov otestovali do 11.30 hod. zhruba 200 ľudí. Podľa slov starostu dovtedy nezaevidovali žiadny pozitívny prípad.

Starosta poukázal aj na nediscisplinovanosť niektorých ľudí, ktorí sa prišli dať otestovať. „Sú netrpezliví, nedodržiavajú stanovenú bezpečnú vzdialenosť, čo situácii určite neprospieva.“

12:33 BREZNO - V okrese Brezno prišiel občan podať trestné oznámenie, lebo si myslí, že osoby na odberných miestach nie sú oprávnené pracovať s osobnými údajmi.

12:22 BANSKÁ BYSTRICA - Jozef Baláž, ktorý je gastroenterológom vo Fakultnej nemocnici F.D. Roosevelta v Banskej Bystrici a pôsobí aj ako bystrický mestský poslanec, pomáha počas celoplošného testovania odoberať vzorky v odbernom mieste na Triede SNP.

"Pri príprave celoplošného testovania určite existovali veci, ktoré bolo možné vytknúť, no ja som si nevedel predstaviť, že by som ostal bokom a neprispel by som svojou pomocou," povedal.

12:01 ZVOLEN - S časovým sklzom niekoľkých desiatok minút otvorili odberové miesta na futbalovom štadióne vo Zvolene. Od otvorenia do pol dvanástej otestovali na jednom odberovom mieste 140 ľudí.

„Zhruba hodinu aj s výsledkami,“ odvetil starší pán na otázku, ako dlho čakal. Rady na odberových miestach nie sú dlhé, najviac asi 50 metrov.

11:30 FIĽAKOVO - Všetkých osem odberných miest na šiestich lokalitách vo Fiľakove otvorili načas. "Do 10:30 hod. sa nám podarilo otestovať 1 311 ľudí. Našťastie bolo doteraz veľmi málo pozitívnych testov. Celá Nezábudka (domov dôchodcov, pozn. red.) je negatívna," informuje mesto.

10:59 REVÚCA - Zdravotníkov, ktorí budú vykonávať odbery na testovacích miestach, akútne potrebujú vo viacerých obciach okresu Revúca. Informuje o tom podpredseda Národnej rady SR Juraj Šeliga (Za ľudí), ktorý pomáha pri testovaní v obci Muránska Dlhá Lúka.

10:46 RIMAVSKÁ SOBOTA - Odberné miesto na sídlisku Dúžavská cesta v Rimavskej Sobote, kde žije rómska komunita, bolo otvorené včas. Ráno pred odberným miestom čakalo pokojne zhruba 30 ľudí. Na poriadok dohliadali aj členovia miestnej občianskej poriadkovej služby a polícia.

10:45 BREZNO - V Brezne spustili všetky odberné miesta. Primátor Tomáš Abel apeloval na obyvateľov, aby dodržiavali harmonogram, vďaka ktorému sa môžu vyhnúť dlhým radom.

10:31 BANSKÁ BYSTRICA - V Banskej Bystrici sa dnes testuje na 66 odberových miestach, vrátane mobilných odberových jednotiek Slovenského červeného kríža.

Hoci na viacerých z nich ráno zaznamenali meškanie, podľa aktuálnej informácie mesta sa už testuje na všetkých miestach.

10:12 ROŽŇAVA - V Rožňave je na celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19 k dispozícii všetkých avizovaných 14 odberných miest. V sobotu dopoludnia to potvrdil primátor Michal Domik s tým, že zdravotníkom sa snažia zabezpečiť stravu.

10:09 ŽIAR NAD HRONOM - Aj v meste Žiar nad Hronom by mali po 9.45 pracovať všetky tímy na odberových miestach. Problémy pre chýbajúcich zdravotníkov nám čakajúci v radoch hlásili z viacerých žiarskych lokalít.

"Ráno sme mali problém na gymnáziu, v jednom z miest v hotelovke, v mestskom kultúrnom centre aj v Šášovskom Podhradí - tam ale len krátko. Neskôr sa otváralo aj v bývalom Dome kultúry. Aktuálne sú už ale všetky miesta plne obadené aj zdravotníkmi, tie, kde sa meškalo najviac, sú o nejakých aj posilnené, aby sa strata dohnala," priblížil situáciu v Žiari nad Hronom vedúci kancelárie primátora mesta Martin Baláž.

9:52 ŠTIAVNICKÉ BANE - V obci Štiavnické Bane prebieha všetko bez komplikácií, od siedmej hodiny otestovali už viac ako sto ľudí.

"Prichádza sem veľa ľudí aj z Banskej Štiavnice a iných miest. Tvoria sa tu rady," informoval starosta obce Stanislav Neuschl. Testovanie prebieha v telocvični miestnej základnej školy.

9:32 ŽARNOVICA - V Žarnovickom okrese boli po 9. hodine v prevádzke všetky odberné miesta.

"Z 25 je ich v prevádzke 25. Začalo sa hneď ráno, akurát na jednom mieste sa chvíľu, asi do 7.30, čakalo na príchod zdravotníkov," povedal nám krátko po 9.15 prednosta Okresného úradu v Žarnovici Drahomír Vaculčiak.

9:20 ZVOLEN - Pred odberným miestom na Námestí SNP vo Zvolene sa tvorí dlhý rad.

9:12 - BANSKÁ BYSTRICA - Mesto Banská Bystrica avizuje problémy na viacerých odberových miestach.

"Napriek prísľubu, ktorý mesto dostalo od Ozbrojených síl SR včera neskoro večer, že na všetkých odberných miestach sú zabezpečení zdravotníci ako aj testovacie sady, od rána sa presviedčame, že to všade tak nie je. Materiál i účasť administratívnych pracovníkov, ktorých mala zabezpečiť samospráva, boli na 6. hodinu ráno pripravené," informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

9:08 KRUPINA - V rámci krupinského okresu prebieha v súvislosti s testovaním zatiaľ všetko bez problémov. Všetky tímy začali testovanie včas a bez komplikácií, informovala o tom prednostka Okresného úradu v Krupine Erika Turanová.

8:57 ZVOLEN - Napriek tomu, že Zvolen mal v piatok ako jeden z prvých okresov na Slovensku naplnené odberové tímy, otvorenie odberových miest sa v sobotu dostalo do časového sklzu. Príčinou je nedostatok ochranných pomôcok a oblekov.

8:50 LUČENEC - V meste Lučenec je personálne zabezpečených všetkých 19 odberných miest vrátane zdravotníkov. Dve miesta sa však OS SR nepodarilo otvoriť - Kino Apollo a Denné centrum seniorov Opatová.

8:38 BANSKÁ BYSTRICA - Banskobystričan Jaroslav Dodok, ktorý pôsobí ako marketingový riaditeľ a školiteľ v Banskej Bystrici, je presvedčený, že v zložitom období, aké prežívame, by mal byť človek užitočný a pripravený pomôcť.

Preto nezaváhal a keď sa objavila výzva, že na plošné testovanie hľadajú dobrovoľníkov, prihlásil sa.

„Prihlásil som sa cez formulár a keď ma oslovili, nezaváhal som, hoci o tom víkende som mal pôvodne celkom inú predstavu. Mal som naplánovaný kopec aktivít, aj chvíle pri dobrej knihe,“ povedal.

8:35 KOSORÍN - V obci Kosorín v Žiarskom okrese sa ani do 8. hodiny ráno testovanie nezačalo. "Tím je tu, aj zdravotníci, nemáme však navezený materiál od ozbrojených síl. Ale už naň čakáme, rieši sa to," potvrdil starosta obce Peter Hric.

8:32 SLIAČ - Sliač je na celoplošné testovanie dobre pripravený, mesto všetko pripravilo v spolupráci s vedením Vojenskej polikliniky a Kúpeľov Sliač.

Testuje sa na 5 odberných miestach, všetky sú v exteriéri a pripravené aj na nepriaznivé počasie. Dobrovoľníkmi sú zamestnanci Mestského úradu.

Primátorka Ľubica Balgová informovala, že je tiež pripravená pomôcť, má totiž ukončený 2. stupeň verejného zdravotníctva.

8:09 HONTIANSKE NEMCE - V Hontianskych Nemciach, podobne ako v niektorých mestách, zriadili pred jediným odberovým miestom v budove kultúrneho centra a obecného úradu pre svojich občanov kameru, aby vedeli zistiť, koľko ľudí čaká v rade na celoplošnom testovaní.

Odporúčacie časy sú podľa súpisných čísiel domov.

8:08 ŽIAR NAD HRONOM - "Materiál je navezený na 99 percent miest v Žiarskom okrese, na väčšine miest sa testovanie začalo podľa plánu. Prípady, kde nie, riešime operatívne," povedal krátko pred 8. hodinou prednosta Okresného úradu v Žiari nad Hronom Michal Zdycha.

Ako sa predpokladalo, chýbajú najmä zdravotníci. Problémy nám už hlásia ľudia aj z niektorých odberových miest v Žiari nad Hronom.

8:05 BANSKÁ BYSTRICA - Na Gymnáziu Mikuláša Kováča na Mládežníckej ulici v Banskej Bystrici začnú testovať o čosi neskôr. Momentálne pracujú na plné obrátky, aby mohli otvoriť.

Zdravotník zatiaľ neprišiel ani na Hurbanovu ulicu, takže začiatok testovania sa posúva o hodinu - na 8:00 hod.

7:58 KRUPINA - Testovanie v Krupine sa začalo už pred 7:00 hod. ráno na 6 odberných miestach. Podľa primátora Radoslava Vazana prebieha testovanie rýchlo, na jednom mieste už stihli otestovať približne 50 ľudí.

7:49 BAĎAN - V obci Baďan v Banskoštiavnickom okrese sa môžu v sobotu otestovať aj obyvatelia najmenšej dedinky regiónu - Počúvadlo.

Počas dňa bude pomáhať aj samospráva. "Poskytli sme administratívnych pracovníkov a ja sama sa akurát chystám variť obed pre členov odberového tímu. Nenechám ich predsa robiť hladných," povedala starostka obce Baďan Ľubica Kuková.

7:25 LUČENEC - Testovanie sa začalo aj v Lučenci. Pred odberným miestom na tamojšej Základnej škole L. Novomeského stáli ľudia už od 5:00 hod. Testovať začali okolo 7:15.

7:01 - Niektoré samosprávy ponúkajú možnosť sledovať počty čakajúcich na testovanie cez stránku odbernemiesta.sk.

7:00 - Aj v Banskobystrickom kraji sa začalo celoplošné testovanie na ochorenie COVID-19. Testovať sa bude od soboty do nedele , a to v čase od 7.00 do 22.00 h s prestávkami v čase 12.00 - 12.45 h a 18.00 - 18.30 h, posledný ster by sa mal odoberať o 21.30 h.

Ako prebieha antigénový test?

Načítavam video...

Všetko o koronavíruse a ochorení Covid-19

Inzercia - Tlačové správy

 1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
 2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 4. Crème de la crème po slovensky
 5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
 6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
 7. Po Slovensku na motorke
 8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
 9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
 10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
 1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
 2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
 3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
 5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
 6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
 7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
 8. Zázračná škola so zelenou strechou
 9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?
 10. Crème de la crème po slovensky
 1. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni? 30 017
 2. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom 12 431
 3. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový? 8 057
 4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku 7 393
 5. Po Slovensku na motorke 6 726
 6. Developer Slnečníc postaví bývanie pri lese. S bazénom aj fitkom 5 329
 7. Sme vodná veľmoc a napriek tomu vody dovážame 4 981
 8. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku 4 794
 9. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 3 970
 10. Málokto im verí. Prekvapia Slováci na futbalovom EURO 2020? 3 156
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z SME | MY Banská Bystrica - aktuálne správy

Cyklobusy a tourbusy budú počas leta jazdiť v piatich regiónoch Banskobystrického kraja.

V Banskobystrickom samosprávnom kraji sú cyklistom a turistom počas tohto leta k dispozícii cyklobusy a tourbusy v celkom piatich regiónoch.


TASR 3 h
Dobré správy z MY

V tomto článku nájdete: Cukrovku úspešne liečia bez liekov. Obnovujú viac ako storočný zámok. Dva tipy na výlety s deťmi, nádherné fotky, ktoré dobyli svet a mnoho iného ;)


19. jún
Ilustračné foto.

Mesto Banská Bystrica, ktoré postúpilo do druhého kola v rámci kandidatúry na titul Mesto kultúry 2022, robí všetko pre to, aby ho získalo.


TASR 18. jún
Súbor Ensemble Thesaurus Musicumm.

Do synagógy sa opäť vracia život. Mesto Brezno 19. a 26. júna pozýva na dva koncerty v komornom duchu.


MONIKA DOLŇANOVÁ 18. jún

Už ste čítali?